Napadł na staruszkę w bloku, wpadł w tramwaju

5
Share

Nie ma to jak sprawny 34-latek napadający na 73-letnią kobietę…

 

Do napadu na starszą panią doszło w pierwszych dniach sierpnia w bloku na ul. Rembielińskiej. 73-latka została zaatakowana w windzie, napastnik przewrócił starszą panią i ją obezwładnił, a następnie zerwał jej z szyi złoty łańcuszek z zawieszką (o warości około 600 złotych).

Napadnięta kobieta nie odniosła na szczęście żadnych obrażeń, a policjanci zaczęli szukać napastnika. Śledczy prowadzący zabezpieczyli monitoring w bloku, a równolegle kryminalni prowadzili poszukiwania za sprawcą.

Po kilku dniach funkjonariusze wytypowali podejrzanego o ten napad. Trop prowadził do 34-letniego Grzegorza Ch., który już wcześniej był wielokrotnie karany za liczne przestępstwa, w tym kradzieże.

Policjanci z wydziału kryminalnego na Targówku zauważyli Grzegorza Ch. już po służbie, gdy wracali po pracy tramwajem – i na miejscu go zatrzymali.

Po zebraniu materiału dowodowego policjanci doprowadzili 34-letniego przestępcę do prokuratury, gdzie przedstawiono mu zarzut dokonania rozboju w warunkach recydywy.

Sąd zastosował wobec niego dwumiesięczny areszt, docelowo Grzegorzowi Ch. grozi kara pozbawienia wolności od 2 do 12 lat.

 

zdjęcie na górze: Grzegorz Ch. po zatrzymaniu przez policję / fot. Policja

 

5
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx