Nowa plaża dla mieszkańców Targówka

17
Share

Ratusz zapowiada duży remont pływalni i ośrodka sportu przy Namysłowskiej. Najciekawiej zapowiada się modernizacja odkrytego basenu z plażą. 

 

Lubimy inwestycje w innych dzielnicach, szczególnie gdy powstają tuż przy granicy Targówka. Wychowanym na Targówku Mieszkaniowym nie trzeba tłumaczyć: basen (a zimą lodowisko) przy ulicy Namysłowskiej znajduje się wprawdzie na Pradze, ale z Targówka bliżej tu niż na Poloneza czy Muszelkę na Bródnie.

Pływalnia przy Namysłowskiej od lat działa tuż za rondem Żaba, można dojść spacerkiem lub podjechać autobusem ze św. Wincentego. Dlatego trzymamy kciuki za dużą rozbudowę ośrodka przy Namysłowskiej zapowiedzianą niedawno przez stołeczny ratusz.

Trwa właśnie przetarg na opracowanie dokumentacji modernizacji, która ma kosztować aż 25 mln zł. To nie jest kwota na waciki, tylko na totalną przebudowę całego ośrodka i nadanie mu nowoczesnego charakteru. Taki gest warszawskiego ratusza jest możliwy, bo przebudowa ma się odbyć w ramach rewitalizacji Pragi.

Co zatem powstanie w samej pływalni i na jej terenie? Projektanci mają przygotować :

1. projekt przebudowy i nowej aranżacji budynku głównego – hali basenu

2. projekt budowy nowego basenu zewnętrznego z plażą, kompleksem brodzików zewnętrznych, wodną strugą wraz z innymi atrakcjami wodnymi. To oznacza drugie oprócz Zalewu Bardowskiego miejsce do spędzania czasu w trakcie upalnego lata.

3. Projekt budowy boiska do piłki nożnej, boisk do siatkówki plażowej, koszykówki, tenisa ziemnego, mini golfa wraz z propozycjami nowych terenowych obiektów sportowych itd.

4. Projekt modernizacji lodowiska sezonowego.

5. Projekt budowy „skweru sportów”.

Do tego ma powstać także projekt zagospodarowania terenu, budynku gastronomii oraz weekendowego bazarku.

A to wszystko już za dwa lata. Tak przynajmniej wynika z deklaracji ratusza, że remont ma potrwać do w 2018 roku.

 

17
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx