Wiaty przystankowe przeniosą na nowe przystanki | targowek.info

Przeniosą wiaty na czas budowy metra

Nie będziemy moknąć przez najbliższe dwa lata w oczekiwaniu na autobus. ZTM wreszcie zgodził się przenieść wiaty przystankowe – donosi Gazeta Stołeczna. 

 

Po wiosennej rewolucji w komunikacji spowodowanej rozpoczęciem budowy metra, musieliśmy przyzwyczaić się do nowych tras i lokalizacji przystanków. Ale trudno przyzwyczaić się do deszcze padającego na głowę.

Zarząd Transportu Miejskiego zrobił dwie nowe pętle autobusowe: przy Trockiej i przy Ossowskiego za Witebską. Tyle że nie pomyślano, żeby przenieść tam też wiaty ze skasowanych przystanków. I tak stały się one miejscem spotkań lokalnej menelni. Tak na przykład wygląda od kilku dni nieużywana wiata przy Osowskiego.

zdjęcia: targowek.info

Na szczęście ma się to zmienić. Jak podaje Gazeta Stołeczna, ZTM zapowiada, że przeniesie stare wiaty na nowe przystanki. Według zapowiedzi wykonawcy metra, przejazd przez Ossowskiego wróci za rok, a Trocką – za dwa lata. Warto więc  na ten czas zadbać o nowe przystanki. – Przeniesiemy je na obie pętle autobusów przy Pratulińskiej i Witebskiej. Mam nadzieję, że uda się to zrobić w najbliższym czasie. To się przedłuża ze względów technicznych, potrzebne jest nowe przyłącze energetyczne – mówi Gazecie Stołecznej Magdalena Potocka z ZTM. W artykule nie ma o tym mowy, ale przyłącze oznacza zapewne, że przeniesione będą też biletomaty. W starych miejscach nie są potrzebne, ten przy Ossowskiego nawet nie działa.

Jest jeszcze jeden problem do rozwiązania. W miejscu gdzie obecnie zatrzymują się autobusy na Ossowskiego, brakuje przejścia dla pieszych. Jak widać na zdjęciu na górze artykułu, wszyscy chodzą tam łamiąc przepisy. A w pobliżu dawnej Kanwy są aż trzy zebry, prawie nieużywane odkąd rozebrano sklep. Warto wytyczyć nowe pasy bliżej przystanku.

 

 

PRZECZYTAJ TEŻ:

10 komentarzy na temat “Przeniosą wiaty na czas budowy metra

 • 21 sierpnia 2016 o godz. 13:16

  Przenieść wiaty czy postawić nowe wiaty? Bo te, które teraz stoją, w porównaniu z innymi warszawskimi wiatami, to złom.

 • 21 sierpnia 2016 o godz. 13:41

  Z tym przechodzeniem to prawda, sama tak robię, bo po co mam chodzić naokoło?

  Co do pomysłu zostawienia przystanków tam, to nie jest najlepszy. Gdyby ktoś dojeżdżał do metra, musiałby iść duży kawałek. Mimo że sama mam teraz bliżej, to nie wydaje mi się, że te przystanki tam zostaną.

 • 21 sierpnia 2016 o godz. 14:06

  „W artykule nie ma o tym mowy, ale przyłącze oznacza zapewne, że przeniesione będą też biletomaty”. Akurat nowe wiaty są podświetlane stąd potrzebne przyłącze.

 • 21 sierpnia 2016 o godz. 14:43

  nie wiaty a reklamy na nich

 • 21 sierpnia 2016 o godz. 16:48

  Ale jak widać na zdjęciach przenoszone wiaty wcale nie są nowe i żadnych podświetleń nie mają. Są to wiaty starego typu. Nowe podświetlane wiaty pewnie postawią gdy wróci ruch na docelowych przystankach. Póki co mówi się o przenoszeniu obecnych wiat, a te jakie są każdy widzi.

 • 22 sierpnia 2016 o godz. 08:14

  A co z przeniesieniem wiaty na nowy przystanek przy Lusińskiej, dwie wiaty z nieużywanych przystanków przy Pratulińskiej stoją przy budowie metra, może o tym też ktoś pomyśli !

 • 22 sierpnia 2016 o godz. 10:27

  Problem z przejściem jest też na Handlowej przy Mokrej oraz na Trockiej przy pętli. Każą chodzić na autobusy (logiczne, jest budowa), ale o dodatkowych przejściach nikt nie pomyślał.

 • 22 sierpnia 2016 o godz. 22:54

  Łaski nie robią wiaty mają być teraz przed jesienią postawione na nowych przystankach, juz nie raz widziałem jak ludzie mokną
  RSM Praga powinna juz dawno zareagować przecież to na jej terenie sa te przystanki

 • 25 sierpnia 2016 o godz. 02:33

  Lokalna menelnia – urocze <3

 • 22 października 2016 o godz. 20:42

  Ja już pisałam do ZTM w sprawie wiat na przystanku Witebska w kierunku pl.Hallera, Młocin czy Bródna.Dostałam odpowiedź, że zostały przeniesione. A wiat nie ma , ajuż jest koniec października, Zimno , mokro i nie ma gdzie się skryć. Stara stoi w opłakanym stanie na starym przystanku ale świetnie służy handlarzom warzyw!.To samo dotyczy biletomatu , który stoi przy tej wiacie.Więc co ztymi obietnicami????

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.