Rembielińska po remoncie – wszystko źle?

21
Share

Nie wszystko jest w porządku z nową Rembielińską. Ale czy jest aż tak fatalnie, jak opisuje nasza czytelniczka?

 

Narzekamy na brak remontów, a jak już się jakiś trafi… to też narzekamy. Wciąż dostajemy na redakcja@targowek.info maile ze skargami na ul. Rembielińską. Oczywiście najwięcej dotyczy skasowanego przystanku tramwajowego przy Julianowskiej, ale narzekań jest więcej.

Niedawno wszystkie bolączki tej ulicy podsumowała internautka o nicku Terka, która nazywa Rembielińską „małym piekiełkiem”. Oto jej główne zarzuty:

„W naszej osiedlowej gazetce przeczytałam artykuł, że w czerwcu powstanie przystanek tymczasowy (tramwajowy). Mamy połowę sierpnia. Dwie nieprzespane noce od huku rzucanych płyt i nic poza tym. Płyty leżą, są nierówno poukładane, ludzie się o nie potykają i tyle z nich pożytku.

Jak już jesteśmy przy tramwajach to wydawało mi się, że motorniczych obowiązuje te same zasady ruchu drogowego co kierowców. Chyba jednak tylko mi się wydawało….Przy naszym przejściach przez pasy mkną ile im fabryka w motorach dała. I tylko dzwonią i dzwonią co by się nikt nie ważył przez to przejście przechodzić. I tak dzwonią od 5 rano do prawie 24:00. Trzeba przecież nadrobić te 2 minuty, które zyskali po skasowaniu przystanku…

Kolejny temat to spowalniacze, których mamy teraz na Rembielińskiej pod dostatkiem:) Podobno za wysokie, ale za wysokie wg normy.

Jak sobie z nimi radzą kierowcy? Osobowe jadą środkiem, nieważne, że ciągła, a ciężarowe nic sobie z nich nie robią. Przejeżdżają po nich nie zwalniając aż im wszystko się na pace przewala. Jak mają żelastwo to żelastwo. A że my w mieszkaniach podskakujemy, taki to huk, to co, co ich to może obchodzić?

I tak ze spokojnej Rembielińskiej utworzyło się nam małe piekiełko. Organizatorami tego piekiełka są na razie drogowcy i ZTM. Kto do nich jeszcze dołączy?”

Jeśli są tu jacyś mieszkańcy Rembielińskiej, to koniecznie piszcie w komentarzach, czy faktycznie jest aż tak głośno. Z naszych obserwacji wynika, że niektóre samochody faktycznie omijają progi środkiem, ale na pewno kierowcy jeżdżą wolniej. A taki był główny cel progów.

Co do tramwajów, to zgadzamy się, że efekt remontu torów był mizerny. Udało się nadrobić w drodze na Pragę raptem 2-3 minuty, ale kosztem likwidacji przystanku i pędzących tramwajów.

 

21
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx