Skrzyżowanie Rembielińskiej z Kondratowicza będzie przebudowane | targowek.info

Skrzyżowanie Rembielińskiej z Kondratowicza będzie przebudowane

Rada Warszawy przyznała pieniądze na przebudowę jednego z głównych skrzyżowań Bródna. Nowa organizacja ruchu u zbiegu Kondratowicza i Rembielińskiej będzie gotowa jeszcze w tym roku. 

 

Zarząd Dróg Miejskich wystąpił o dodatkowe 5 mln zł na remonty i przebudowy dróg i w czwartek Rada Miasta przyznała te pieniądze. Wystarczy na wyfrezowanie kilku ulic i remonty chodników. Troszkę z niespodziewanego zasilenia konta ZDM skapnie też w naszej dzielnicy.

Pieniądze zostaną przeznaczone na przebudowę skrzyżowania Kondratowicza z Rembielińską.

O wypadkach w tym miejscu pisaliśmy na targowek.info wielokrotnie – ostatnie groźne zderzenie miało tam miejsce w połowie czerwca (samochód wylądował na boku, jedna osoba trafiła do szpitala), a wiosną w tym samym miejscu zginął instruktor nauki jazdy. Zaś do niebezpiecznych zdarzeń i drobniejszych kolizji dochodzi tam niemal codziennie.

Pisaliśmy już na targowek.info jak przebudowane będzie skrzyżowanie. Skasowana zostanie możliwość skrętu w lewo z Bazyliańskiej w kierunku Annopolu i z Rembielińskiej w Bazyliańską. W zamian pojawi się teoretycznie bezpieczna zawrotka z wydzielonym pasem do zawracania na Kondratowicza.

A więc np. jadąc Remblieńską od Galerii Renova trzeba będzie skręcić w prawo w Kondratowicza, tam zawrócić i dopiero wjechać prosto w Bazyliańską.

 

ZOBACZ PROJEKT PRZEBUDOWY SKRZYŻOWANIA REMBIELIŃSKIEJ, KONDRATOWICZA I BAZYLIAŃSKIEJ

 

Tak na pewno będzie bezpieczniej. A czy przy okazji nie utworzą się wielkie korki? Zobaczymy już tej jesieni. ZDM zapowiada przebudowę skrzyżowania w najbliższych miesiącach.

 

PRZECZYTAJ TEŻ:

22 komentarzy na temat “Skrzyżowanie Rembielińskiej z Kondratowicza będzie przebudowane

 • 26 sierpnia 2016 o godz. 08:49

  Czy nie bezpieczniej w tym miejscu wybudować rondo ?

 • 26 sierpnia 2016 o godz. 09:15

  mam wątpliwości co do sensowności tej zawrotki na kondratowiczna, mianowicie jak będzie chciało np. 5 kierowców jadących rembielińską zawrócić na zawrotce to cały pas dojazdowy na tej zawrotce będzie zajęty i jak ruszą auta z bazyliańskiej i część z nich będzie chciało jechać na Annopol to również będą musiały wjechać na ten mas do zawrotki. oznacza to, że przy pełnym zajętym pasie do zawrotki te z bazyliańskiej staną na pasie środkowych bo będą chciały się włączyć do pasa do zawrotki. staną i zrobią korek. oczywiście to w sytuacji, kiedy Kondratowicza będzie stała w kierunku bazyliańskiej. myślę, że tu będzie wiele kolizji bo nagle z 2 ulic będą kierowcy wjeżdżać na zawrotkę: z rembielińskiej i bazyliańskiej. ciekawe czy zawrotka będzie regulowana światłami? raczej nie zatem kierowcy będą zawracać na Kondratowicza na partyzanta: uda się lub nie, bo jak ruszą auta ze skrzyżowania z łabiszyńską w kierunku bazyliańskiej to będzie Sajgon. a może by tak zawrotkę zrobić na wysokości wjazdu na parking przy Kondratowicza 15? wtedy kierowcy tam mieszkający będą wykorzystywać zawrotkę do wjazdu na parking, bo komu będzie się chciało zawracać na skrzyżowaniu z łabiszyńską? będzie Sajgon….

 • 26 sierpnia 2016 o godz. 10:05

  Ja pier…. wystarczy wyciąć krzaki które rosną wzdłuż kondratowicza między pasami ruchu. To przez nie nic nie widać jak się skręca z bazyliańskiej w rembielińską w stronę annopolu. Ludzie wgl nie myślą…

 • 26 sierpnia 2016 o godz. 10:29

  Żeby nie skończyło się jak z Rembielińską, namontują spowalniaczy, nikt nie przekroczy 20km/h i sprawa załatwiona!

 • 26 sierpnia 2016 o godz. 10:33

  W życiu nie słyszałem głupszego pomysłu z zawrotkami! Przeniosą chociaż wypadki z zatłoczonego skrzyżowania na zawrotki! GŁUPOTA!

 • 26 sierpnia 2016 o godz. 11:08

  Wszyscy wiedzą że pomysł idiotyczny. Wyrzucanie kasy w błoto…

 • 26 sierpnia 2016 o godz. 11:32

  proponuję zebrać się w nocy, wyciąć krzaczory przez, które nic nie widać i po problemie

 • 26 sierpnia 2016 o godz. 11:41

  Szanowni Państwo, z uzyskanych przez nas informacji wiemy, że kolizja, w której zginął instruktor nauki jazdy miała miejsce, gdyż holownik próbował przejechać (przelecieć, ok. 80km/h) przez skrzyżowanie na wprost z PRAWEGO pasa do skrętu w Annopol. Dlatego też, owszem, krzaki ograniczają widoczność, ale w tym przypadku manewr lewoskrętu był najprawdopodobniej przeprowadzony prawidłowo.

  Dlatego też uważamy, że rozwiązaniem skutecznym będzie utworzenie wydzielonego pasa do lewoskrętu z Bazyliańskiej w kierunku Annopolu z oddzielnym cyklem sygnalizacji. Takie rozwiązanie zapewni większe bezpieczeństwo niż zawrotka, uniemożliwiając kolizyjność skrętu w lewo.

  Zawrotka, zlokalizowana w proponowanym miejscu spowoduje zwiększenie korków w tym miejscu i stworzy dodatkowe sytuacje kolizyjne. Na przykład: Chcąc skręcić w lewo z Rembielińskiej w Bazyliańską kierowca będzie musiał:
  – pokonać przejście dla pieszych na Rembielińskiej i Kondratowicza,
  – „dogadać się/ustalić pas ruchu” z kierowcami skręcającymi w lewo z Annopolu w Kondratowicza,
  – ominąć zatokę przystankową i potencjalnie stojący na niej/włączający się do ruchu, autobus,
  – jak najszybciej przeciąć dwa pasy ruchu Kondratowicza,
  – ustawić się w kolejce na zawrotce,
  – włączyć się bezpośrednio w lewy pas ruchu drugiej nitki Kondratowicza, tuż przed pasem lewoskrętu.

  Każdy z tych manewrów nie sprawi trudności doświadczonemu kierowcy, ale proszę wziąć pod uwagę, że porusza się tu ogromna ilość nauk jazdy, a to w połączeniu z jednym nerwowym kierowcą, przy takiej ilości manewrów, to beczka prochu.

  Zwracaliśmy się do ZDM’u z sugestią, że lepszym rozwiązaniem jest 120m pasa do lewoskrętu z Bazyliańskiej w kierunku Annopolu z oddzielnym cyklem sygnalizacji. Uzyskaliśmy odpowiedź, że taka realizacja jest tak skomplikowana, że prawie niewykonalna, a ponadto, przedłużenie cyklu sygnalizacji Bazyliańska-Kondratowicza o 15 sekund znacząco zaburzy priorytet tramwajowy!

  W związku z tym, że remont torowiska został wykonany z dofinansowania UE, ZDM i ZTM nie może się przyznać, że był on wykonany bez uwzględnienia warunków ruchu, na szybko, byle zdążyć w okienko czasowe i dostać dofinansowanie. Stąd też nieprzemyślane skrzyżowanie z Julianowską i brak modernizacji skrzyżowania z Kondratowicza. Bo dofinansowanie ważniejsze. Dlatego teraz nie można przyznać się do wad rozwiązania.

  Staramy się wspólnie ze Stowarzyszeniem Ośrodków Szkolenia Kierowców, by ZDM jednak przemyślał to rozwiązanie, ale wygląda na to, że ten bubel powstanie.

 • 26 sierpnia 2016 o godz. 11:54

  Kto powstrzyma ZDM? Chcą realziowac szaleńcze pomysły, zamiast drobnym kosztem poprawić tom, co już jest.

 • 26 sierpnia 2016 o godz. 12:17

  CZYLI JAK ZWYKLE. 5 LAT PO BUDOWIE BEDZIE REMONT BUDOWY :) I KASA PŁYNIE

 • 26 sierpnia 2016 o godz. 14:21

  Gorszej głupoty nie slyszałem. Wyciąć te krzaki!! I zrobic lewoskret bezkolizyjny i po temacie

 • 26 sierpnia 2016 o godz. 17:25

  wyluzujcie, może nie będzie tak tragicznie. każdy lewoskręt ze światłem to kolejne sekundy zabrane z innej fazy = większe „korki”. po za tym w razie awarii sygnalizacji dalej będą skręcać „na oślep”. nie wiadomo gdzie dokładnie będzie ta zawrotka, może będzie miała długi wydzielony pas. wycięcie krzaków też niewiele da, bo jadących od Łabiszyńskiej zasłaniają ci co stoją do skrętu w lewo, w Rembielińską. a rondo? to dopiero idiotyczny pomysł /że nie wspomnę o kosztach/. tak że zluzujcie poślady i nie nakręcać się.

 • 26 sierpnia 2016 o godz. 21:09

  To chyba jakieś jaja, po aferze gruntowej POważna partia już nic więcej nie powinna psuć na naszych osiedlowych drogach. Piszcie ostro i zdecydowanie przeciwko takim kretyńskim pomysłom. I tak już się jeździ tragicznie a to propozycja to utopia.

 • 26 sierpnia 2016 o godz. 23:58

  Bedzie korek kto wpadl na ten glupi pomysl lepiej i chyba taniej wybudowac tam rondo a nie orac dodatkowo pasy zieleni….albo ktos znowu kase chce przytulic za nic albo z glowa ma cos nie tak….. lepiej moze niech kogos madrzejszego do deski planami dopuszcza i moze niech pomysla o metrze bo jesli tam ma byc stacja to znowu beda przebudowy…… szok jak dla mnie i ludzi ktorzy to czytaja a jezdza za kierownica ponad 2o lat

 • 27 sierpnia 2016 o godz. 09:43

  Następny remont to chyba będzie jak zaczną budować w tym miejscu stację metra to znowu wszystko rozwalą

 • 28 sierpnia 2016 o godz. 10:24

  Krzaki zostawcie w spokoju. To nie krzaki są problemem – prędzej kierowcy, którzy za szybko jeżdża ul. Kondratowicza.
  Tam trzeba zrobić, jak już tu pisano, osobny cykl świateł do skrętu w lewo z Bazyliańskiej! Nikt mnie nie przekona, że zrobienie zawrotki nie wydłuży wszystko czasu przejazdu przez skrzyżowanie. Nie będzie wypadków, ale będą stłuczki.

 • 28 sierpnia 2016 o godz. 18:01

  NIKT nie będzie słuchał głupiego motłochu czyli nas. Jest pięć baniek do podziału, to trzeba przebudować kosztem bańki, a cztery podzielić. Dodatkowo wpadną nagrody, premie itp. Debile Ci co rządzą miastem i debile architekci, którzy to wymyślili. Skrzyżowanie jak każde inne. Codziennie je pokonuję na lewoskręcie w Annopol i jakoś żyję, cały jestem, wypadku nie miałem. Trochę wyobraźni, trochę rozumu, trochę ostrożności i wycięcie krzaków. No ale po wycięciu krzaków nikt nie uwierzy, że to kosztowało pięć baniek… Super zarządzane miasto… Panowie radni może byście przydzielili mi tak ze trzy bańki na przebudowę schodów w bloku, bo już dwa razy po pijaku z nich spadłem. Może chociaż za bańkę zrobicie ruchome???? Debile

 • 31 sierpnia 2016 o godz. 10:12

  co będzie przy lewoskręcie z annopolu? w sytuacji gdy pas do zawrotki będzie zakorkowany, a samochody jadące z rembielińskiej zamierzące jechać w bazyliańską nie zjadą ze skrzyżowania z powodu przejścia dla pieszych i nie wjadą na pas do zwrotki to zakorkuje całe skrzyżowanie a wtedy niech ruszą auta z bazyliańskiej jadęce prosto lub chcące jechać na annopol będą musiały wjechać na pas do zakrętki by dalej jechać na annopol….sajgon. Czy w ogóle ZDM konsultował tą przebudowę z policją? Ona powinna pierwsza się wypowiedzieć w tej sprawie.

 • 31 sierpnia 2016 o godz. 19:35

  Trzeba się cieszyć, zawsze mogli zabrać po jednym pasie na ścieżki rowerowe i wprowadzić ruch wahadłowy na Rembielińskiej i Kondratowicza… albo zamontować progi zwalniające na skrzyżowaniu.

 • 27 października 2020 o godz. 13:43

  walmart viagra viagra amazon viagra

 • 30 października 2020 o godz. 06:09

  online pharmacy viagra buy cheap sildenafil price of viagra

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.