Wraca autobus z Bródna na Targówek

20
Share

Urzędnicy powoli naprawiają błędy powstałe podczas wytyczania objazdów metra. Od 1 września wraca skasowany autobus 356! Choć z trochę inną nazwą i na mocno skomplikowanej trasie…

 

Autobus 356 był „wewnętrzną” targówkowską linią – jeździł tylko po naszej dzielnicy i łączył bezpośrednio Bródno i Targówek (Mieszkaniowy). Ale tylko do 1 maja 2016 r., gdy wraz z pełnym rozpoczęciem budowy metra i związanymi z nią zamknięciami ulic oraz objazdami ZTM tę linię skasował.

Zniknięcie linii spotkało się z protestami i żalami, także czytelników targowek.info. Protestowali czytelnicy, prostestowały media, protestowali dzielnicowi radni. Przecieki o tym, że 356 wróci, pojawiły się bardzo szybko – ale ostatecznie na powrót linii trzeba było czekać równo 4 miesiące.

Ale wreszcie wraca. Z tym, że autobus łączący od 1 września Bródno i Targówek teraz będzie się nazywał 256 i będzie jeździł taką bardzo krętą trasą:

PRATULIŃSKA – Trocka – Radzymińska – Gorzykowska – Handlowa – Ossowskiego – WITEBSKA – Ossowskiego – Kołowa – św. Wincentego – Borzymowska – TARGÓWEK – Korzona – Borzymowska – św. Wincentego – Kondratowicza – Łabiszyńska – SUWALSKA (powrót: Łabiszyńska – Łojewska – Chodecka – Kondratowicza – … )

Jak widać, nowe 256 będzie krążyło po dzielnicy dużo bardziej niż kiedyś, zajeżdżając m.in. na obie tymczasowe zawrotki przy budowie metra oraz na niemal opuszczoną pętlę przy ul. Trockiej/Korzona.

Linia 256 będzie uruchomiona od czwartku 1 września 2016 r. od początku kursowania. Częstotliwość: raz na pół godziny.

 

zdjęcie na górze: pętla Targówek, która po 1 maja niemal całkiem opustoszała / fot. targowek.info

20
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx