Zakaz parkowania na Lusińskiej. I co z tego? | targowek.info

Zakaz parkowania na Lusińskiej. I co z tego?

Na małej uliczce, która „niespodziewanie” stała się wielkim objazdem budowy metra, wprowadzono zakaz parkowania. Nic on nie zmienił.

 

Brak wyobraźni rządzących Targówkiem przy opracowywaniu objazdów wokół budowy II linii metra spowodował, że wąska i zapuszczona uliczka Lusińska nagle stała się jedną z głównych arterii komunikacyjnych Targówka Mieszkaniowego.

Wyjazd z ul. Lusińskiej na Handlową jest tak wąski, że mieści się tam tylko jeden samochód. Jeśli mijają się dwa, drugi musi jechać po trawniku, a właściwie po tym, co z niego zostało. W rezultacie to „wąskie gardło” cały czas się korkuje.

Miesiąc temu pisaliśmy na targowek.info, że władze Targówka wreszcie coś zaczęły z tym robić i dzielnica zakaże zatrzymywania samochodów na krótkim, ale newralgicznym, odcinku ul. Lusińskiej od Handlowej do Złotopolskiej.

To, co zapowiedzieliśmy, stało się faktem kilka dni temu: po obu stronach ul. Lusińskiej przy Handlowej stanęły znaki zakazu parkowania. Co one zmieniły? Nic. Znaki stanęły, ale nikt ich nie przestrzega. Samochody jak parkowały przy ulicy, tak parkują dalej. Rzecz jasna ani policja ani straż miejska tego nie kontrolują.

(W tym miejscu warto przypomnieć, że znak B-36 – zakaz zatrzymywania się – dotyczy nie tylko samej jezdni, ale całego pasa drogi, czyli też pobocza, chodnika, trawnika zmienionego w klepisko itd.)

 

fot. targowek.info
Ulica Lusińska z zakazem parkowania po obu stronach drogi /fot. targowek.info

Powyższe zdjęcie zrobiliśmy w sierpniowy „długi weekend”, a więc w okresie, kiedy samochodów jest mniej i ruch jest zdecydowanie mniejszy. Dziś rano na Lusińskiej pojawiło się więcej aut – a prawdziwy zator zrobi się za dwa tygodnie, po 1 września.

Docelowo wjazd z Lusińskiej w ulicę Handlową ma być poszerzony, a w dalszej przyszłości planowane jest też pokrycie całej ulicy asfaltem. Kiedy dokładnie – nie wiadomo.

 

PRZECZYTAJ TEŻ:

4 komentarzy na temat “Zakaz parkowania na Lusińskiej. I co z tego?

 • 16 sierpnia 2016 o godz. 13:31

  rano tam jest gorzej niż w centrum… co za imbecyl postawił te słupki to po 1! Po 2 mandaty dla dresików i paniusiek tam parkujących.

 • 16 sierpnia 2016 o godz. 13:56

  Ludzie nie pozostawiali by samochodów w tym miejscu jeśli ilość miejsc parkingowych była by wystarczająca. Dla ulicy Handlowej przed blokiem jest niewiele miejsc, cała Lusińska zastawiona oraz wszystko dokoła. Zabierać miejsca parkingowe a potem dziwić się że ludzie źle parkują? Absurd!

 • 16 sierpnia 2016 o godz. 19:53

  Max to dobre imię dla psa. Intelekt też masz psi. Kup sobie miejsce parkingowe. Ja za swoje płacę i zawsze na mnie czeka.

  Znak B-36 powinien mieć tabliczke informująca o możliwości odholowania.

 • 17 sierpnia 2016 o godz. 09:39

  Samochody parkują tam na chodniku. Zwłaszcza jak ogrodzili obok plac siatką metalową. Nie można rano przejechać wózkiem z dzieckiem idąc do żłobka. Lusińska asfaltem ? To jakaś kpina !? Ile osób tam mieszka !? Co z Chyrowską obok ? Tam też parkują imbecyle tak, że nie da się wyjechać. Niech się Panie z urzędu wezmą do pracy !!! zwłaszcza z wydziału infrastruktury. Jedyne co robią, to uwalają projekty budżetu partycypacyjnego !

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.