Znany ekolog przyjeżdża na Bródno. Oddaj mu śmieci

4
Share

Znany ekolog i podróżnik Dominik Dobrowolski odwiedzi w piątek Bródno. Z tej okazji można wymienić stare śmieci RTV i AGD na gadżety rowerowe.

 

Dominik Dobrowolski  to nie typ ekologa, który blokuje budowy dróg. On od lat walczy ze śmieciami wyrzucanymi do lasów, na pola i do rzek. Aby rozpowszechniać swoją misję pływał już kajakiem po Bałtyku, spływał Wisłą. Teraz jest na kolejnej wyprawie.

W sierpniu zamierza okrążyć na swoim rowerze Polskę w ramach akcji Cycling Recycling. Przejedzie ponad 2 tys. km, odwiedzi kilkadziesiąt miejscowości. Wspólnie z lokalnymi samorządami, mediami i organizacjami społecznymi organizowana będzie akcja informacyjna i edukacyjna, zachęcająca do zbiórki oraz recyklingu elektroodpadów i baterii.

W ramach tej wyprawy już w piątek dojedzie na Bródno. Z tej okazji w godzinach 10-17 na parkingu przy Parku Bródnowskim (koło księgarni przy ul. Kondratowicza 4a) odbędzie się zbiórka elektroodpadów i baterii. Dla mieszkańców, którzy zdecydują się oddać stare baterie, radia czy komórki, przygotowane są ekogadżety, np. rowerowe lampki, czapeczki, opaski odblaskowe. Będą rozdawane w zamian za przynoszone elektroodpady.

W ramach zbiórki zbierane są wszystkie urządzenia (całe lub ich części) na prąd lub baterie: IT, AGD, RTV.

Jeśli macie pytania, możecie pisać do lokalnego koordynatora akcji Sławomira Drozdowicza.

A my przypominamy, że jeśli nie możecie oddać elektrośmieci w piątek na Kondatowicza, to stały punkt zbiórki działa przy Chełmżyńskiej. 

fot. materiały prasowe

4
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx