10 tysięcy podpisów za drogą rowerową wzdłuż torów [WIDEO]

20
Share

Nasi podwarszawscy sąsiedzi wzięli się ostro do pracy. Mają już ogromne poparcie dla trasy rowerowej, która pobiegłaby także przez Targówek.

 

O tym pomyśle pisaliśmy już w maju, ale teraz inicjatywa nabiera realnego kształtu. Troje mieszkańców podwarszawskiej Kobyłki wpadło na pomysł, żeby wybudować wygodną trasę rowerową wzdłuż torów kolejowych z Tłuszcza na Dworzec Wileński.

Wolny pas terenu przy torach jest, skrzyżowań niewiele, więc trasa mogłaby być naprawdę wygodna i, co najważniejsze, nie biegłaby wzdłuż ruchliwych ulic. Cała inwestycja miałaby mieć aż 30 km długości. Kilka ostatnich prowadziłoby przez naszą dzielnicę. Z takiej ścieżki na pewno skorzystaliby mieszkańcy osiedli przy Łodygowej, Wyspowej czy Osiedla Wilno.

Pomysł spodobał się nie tylko nam. Organizatorzy akcji skończyli już zbierać podpisy pod petycją i mają ich aż 10 tysięcy.

– Odbyło się już spotkanie w PKP, w trakcie którego ustalono, że kolej jest zainteresowana taką inicjatywą. Jednak realnie prace można rozpocząć dopiero w momencie, gdy zakończona zostanie modernizacja linii kolejowej – informują organizatorzy.

W najbliższy wtorek odbędzie się konferencja prasowa z udziałem starosty powiatu wołomińskiego Kazimierza Rakowskiego. Nie wiemy jeszcze co na niej zostanie ogłoszone, ale nieoficjalnie wiemy, ze starosta Rakowski już wcześniej poparł inicjatywę. Zarząd powiatu uznał pomysł za słuszny, postanowił włączyć się w akcję i koordynować prace z nią związane.

Jest więc szansa, że doczekamy się drogi wzdłuż torów.

zdjęcie: materiały prasowe

20
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx