Budowa Łodygowej „już” wiosną?

8
Share

Tak obiecują urzędnicy, ale nasze zaufanie do nich jest… umiarkowane. Bo obiecywali już nie raz.

 

Dobre dla Zacisza wieści padły na posiedzeniu miejskiej komisji ds. inwestycji, które relacjonuje Gazeta Stołeczna. Radni wezwali na dywanik Annę Piotrowską, dyrektor Zarządu Miejskich Inwestycji Drogowych, który od lat zabiera się za remont Łodygowej i ciągle im coś nie wychodzi.

Tym razem może będzie inaczej. – Są dobre informacje, bo po wielu perypetiach mamy wreszcie decyzję środowiskową, która umożliwia przebudowę Łodygowej – ogłosiła dyrektor, a cytuje ją Gazeta. Piotrowska dodała, że ZMID jest już gotowy, by najpóźniej w pierwszej połowie października wystąpić o pozwolenie na budowę. Niedawno miejski inżynier ruchu zatwierdził projekt, osobno ma być przeprogramowana sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu z ul. Radzymińską.

Przypomnijmy, że decyzja środowiskowa była już dawno wydana, ale urzędnicy tak się zbierali do remontu, że straciła ważność. Dlatego teraz papierologię trzeba zaczynać od początku. Kiedy zaczną się prace? – Pod koniec roku ogłosimy przetarg, by zimą przejść wszystkie procedury i wiosną zacząć prace. Sama inwestycja nie jest skomplikowana. Najważniejsze to wybrać sprawnego wykonawcę – czytamy w artykule.

Oczywiście nie dowierzamy, bo takie zapewniania słyszeliśmy już w 2008 roku, potem na Euro 2012, potem ulica miała być gotowa na 2016… Ale wciąż było coś ważniejszego.

Tymczasem jednojezdniowa ulica jest wciąż zakorkowana w kierunku Młodzieńczej. Niedawno powstał tam jakiś kuriozalny wykop i choć niewiele się przy nim nie działo, to powodował tylko większe korki.

fot. targowek.info

8
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx