Frezowanie ul. Rolanda

2
Share

Prace potrwają okrągły miesiąc.

 

Urząd Targówka ogłosił rozpoczęcie od dzisiaj remontu zaciszańskiej ulicy Rolanda – na odcinku od ul. Codziennej do ul. Rajmunda. To jedne z tych robót, które własnymi środkami przeprowadza nasza dzielnica (a nie, jak zazwyczaj, ZDM).

Remontowany odcinek to ma długość około 300 metrów, podczas prac ma być wymieniona nawierzchnia drogi, krawężniki oraz studzienki kanalizacyjne. Cały remont ma planowo potrwać około miesiąca.

Samo frezowanie – i związane z tym prawdopodobne zamknięcie całej ulicy – będzie na szczęście trwało znacznie krócej. Na razie robotnicy pracują tylko na skaju jezdni, utrudnienia w ruchu są więc minimalne. Samochody i autobusy linii 512 jeżdżą bez przeszkód.

Kiedy Rolanda zostanie zamknięta bezpośrednio na frezowanie i kładzenie asfaltu jeszcze urzędnicy nie podają – zapewne będzie to któryś z weekendów na początku października.

Jak informuje wiceburmistrz Targówka Grzegorz Gadecki, koszt remontu ul. Rolanda wyniesie nieco ponad 500 tys. zł brutto.

 

Jezioro na ul. Rolanda /fot. targowek.info

Tak wygląda ul. Rolanda po każdej większej ulewie. Ale akurat odcinek na zdjęciu nie będzie teraz remontowany… /fot. archiwum targowek.info

 

2
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx