Kolejne progi na Gilarskiej jeszcze w tym roku

14
Share

Plus remont i przedłużenie ścieżki rowerowej.

 

Remont ścieżki rowerowej wzdłuż ul. Gilarskiej zapowiadaliśmy na targowek.info już kilka miesięcy temu, a teraz wiemy, kiedy to się dokładnie stanie.

Zarząd Dróg Miejskich właśnie ogłosił przetarg na wykonanie tego remontu. Prace mają być zakończone najpóźniej do 15 grudnia 2016 r. – ale mogą też skończyć się wcześniej, gdyż wykonawcy otrzymają dodatkowe punkty w przetargu, jeśli zaproponują skrócenie tego terminu.

Projekt zakłada remont istniejącej od kilku lat drogi dla rowerów wzdłuż ul. Gilarskiej i jej połączenie z ciągiem rowerowym i spacerowym wzdłuż Kanału Drewnowskiego.

Droga rowerowa na całej długości zostanie wykonana z asfaltu. Tam, gdzie dziś urywa się ślepo (przy przejściu dla pieszych), powstanie przejazd rowerowy łączący ją z ciągiem spacerowym po drugiej stronie ulicy.

Dobra wiadomość dla rowerzystów: w ten sposób powstanie dogodna trasa prowadząca z Bródna i Zacisza w głąb Targówka Mieszkaniowego.

Zła wiadomość dla kierowców: aby zapewnić bezpieczeństwo na planowanym przejeździe rowerowym oraz istniejącym przejściu dla pieszych, z obu stron zostaną zamontawane wyspowe progi zwalniające.

Projekt przebudowy wygląda tak:

 

Kliknij plan, żeby go powiększyć

Kliknij plan, żeby go powiększyć

 

 

zdjęcie na górze: ul. Gilarska / fot. Google Maps

14
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx