Konsultacje w sprawie ul. Lusińskiej

14
Share

Nowa „arteria” Targówka przejdzie w przyszłym roku (spóźniony co najmniej o rok) remont. Na razie urzędnicy konsultują z mieszkańcami rodzaj przyszłej nawierzchni ulicy.

 

O ulicy Lusińskiej, łączące Handlową i Borzymowską, pisaliśmy ostatnio już kilka razy – zawsze z tego samego powodu. Zapuszczona wąska uliczka, pokryta w małej części starą trylinką, a w większości jeszcze starszymi kocimi łbami, nagle po rozpoczęciu budowy metra stała się jednym z głównych objazdów rozkopanego Targówka Mieszkaniowego.

W godzinach szczytu regulanie pojawiają się na niej korki, a zawsze jadące nią auta telepią się na urokliwym, lecz niemiłosiernie dziurawym przedwojennym bruku.

 

fot. targowek.info

Ulica Lusińska /fot. archiwum targowek.info

 

Także już na targowek.info pisaliśmy o prawdopodobnym remoncie Lusińskiej w 2017 roku. Tak naprawdę powinien on zostać przeprowadzony przed rozpoczęciem budowy metra i związanych z nią utrudnień – ale oczywiście „nie dało się”.

Teraz już oficjalnie urzędnicy potwierdzają, że „da się” wyremontować ulicę w przyszłym roku. Nim to się jednak stanie, zarząd dzielnicy postanowił przeprowadzić konsultacje społeczne mające rozstrzygnąć, jaki rodzaj nawierzchni jezdni i chodników ma być zastosowany.

Aktualna propozycja urzędu jest taka, żeby kocie łby (kamienie polne) usunąć i zastąpić je betonową kostką, a chodnik wykonać z kostki albo płyt betonowych.

Uwagi na ten temat mieszkańcy mogą składać pocztą tradycyjną i mejlową, osobiście w urzędzie na Kondratowicza, albo na spotkaniu konsultacyjnym, które odbędzie się 4 października 2016 r. (wtorek), w godz. 17:30 – 19:30 w szkole podstawowej nr 28 przy Gościeradowskiej 18/20 (więcej szczegółów na ten temat tutaj).

 

 

My mamy tzw. „mieszane uczucia” – z jednej strony remont Lusińskiej jest od dawna konieczny, z drugiej usunięcie przedwojennych kocich łbów na zawsze zniszczy klimat tej uliczki.

Może wystarczyłoby uzupełnienie ubytków i wyrównanie obecnie leżących kamieni polnych? Oczywiście wtedy podczas jazdy ulicą wciąż będzie trochę trzęsło – ale za to nie trzeba będzie od razu montować progów spowalniających…

A jakie są wasze propozycje w tej sprawie?

 

14
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx