Parkrun Bródno nr 100. To już dwa lata wspólnego biegania w parku

1
Share

Co tydzień w sobotę w Parku Bródnowskim możecie spotkać biegaczy. W tę sobotę pobiegną już po raz setny. Każdy może do nich dołączyć.

 

Dwa lata temu informowaliśmy was, że na Bródno dotarł świetny zwyczaj z Europy: cotygodniowe wspólne bieganie na 5 km. Zwyczaj się przyjął, bo w tę sobotę Parkrun Bródno organizowany będzie już po raz setny!

Podobne biegi odbywają się co tydzień w setkach miast w 14 krajach świata od Nowej Zelandii po Kanadę. Zawsze w sobotę o godz. 9, zawsze na 5 km. I zawsze za darmo! Parkrun to oddolna inicjatywa biegaczy, opiera się na wolontariacie.

W Warszawie biegi parkrun organizowane są w czterech dzielnicach. Nasz bródnowski jest drugi pod względem popularności. Za jednym razem uczestniczyło w nim najwięcej 108 osób. Rekord należy do biegu w Parku Skaryszewskim (217), Ursynów (86) i Żoliborz (60) mają rekordowe wyniki poniżej setki.

Setny bieg to dobra okazja, żeby przyłączyć się do parkrunu, jeśli już trochę biegacie albo chcielibyście zacząć. Naprawdę nikt nikomu nie patrzy na czas, każdy biegnie swoim tempem, niektórzy bardzo wolno. Więc spróbować może każdy.

Jedyny wymóg: przed biegiem trzeba się zarejestrować na stronie Parkrun Bródno. No i przyjść w sobotę o 9 do Parku Bródnowskiego. Start spod Domku Herbacianego.

 

Na zdjęciu biegacze po jednym z parkrunów na Bródnie / fot. Parkrun Bródno na Facebooku

1
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx