Nowy plac zabaw na Zaciszu | targowek.info

Plac zabaw na budowie. I to jaki fajny!

Taczka na środku, obok jakiś szlauch i niezamontowane elementy, a zabawa na nowym placu zabaw na Zaciszu trwa w najlepsze. Widać, jak bardzo był tu potrzebny. 

 

Długo rozkręcała się ta budowa, ale ostatnio mocno przyśpieszyła. Plac zabaw przy Domu Kultury Zacisze przy Blokowej jest już prawie gotowy. „Prawie”, to ważne słowo, bo formalnie budowa nie jest ukończona. Na środku walają się jeszcze narzędzia, stoi toi toi dla robotników, a całości strzeże tabliczka „Prace niebezpieczne. Przejście zabronione”.

Ale widać, że dzieciaki z Zacisza nie mogły się doczekać na swój plac i wczoraj po południu na zabawkach był już tłok. Zajęta była część dla starszych dzieci, które przyszły tu same po szkole, ale też dla młodszych, których przywieźli rodzice. Ci ostatni siedzieli z resztą na wspólnych ławkach z robotnikami, którzy mieli fajrant.

 

 

Podobna sytuacja była dwa lata temu z placem przy Sternhela. To pokazuje tylko, jak tutejsze dzieciaki nie mogą się doczekać na takie miejsca. Jeszcze kilka lat temu na całym Zaciszu nie było żadnego placu zabaw. Mieszkańcy pisali petycje i jedyne co dostalo, to mały placyk przy nowym przedszkolu.

Dopiero budżet partycypacyjny sporo zmienił w tej sprawie. Rok temu powstał m.in. fajny plac przy Tużyckiej (choć czasami okradany), a w tegorocznym budżecie mieszkańcy przegłosowali budowę tego przy Domu Kultury Zacisze.

 

 

wszystkie zdjęcia: targowek.info

PRZECZYTAJ TEŻ:

6 komentarzy na temat “Plac zabaw na budowie. I to jaki fajny!

 • 29 września 2016 o godz. 08:18

  czy te palce muszą mieć taką nawierzchnię? mam dzieci widzę i obserwuję, taka nawierzchnia śmierdzi i nagrzewa się w słońcu, najlepszy jest piasek, naturalny.

 • 29 września 2016 o godz. 09:14

  szkoda ze nie są z asfaltu

 • 29 września 2016 o godz. 10:45

  SZKODA ZE NIE Z KOSTKI JAK NA LUSIŃSKIEJ

 • 29 września 2016 o godz. 23:09

  PLAC ZABAW JEST PIERWSZA KLASA :)

 • 4 października 2016 o godz. 09:53

  Też już zauważyłam, że takie miejsca są potrzebne. U nas była podobna sytuacja, powstał nowy plac Freekids i dzieciaki zajęły go niemal od razu.

 • 20 października 2016 o godz. 08:07

  Plac przy DKF Zacisze i przedszkolu 106 już otwarte.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.