Przystanek Elsnerów nad jeziorem Bardowskiego | targowek.info

Przystanek Elsnerów – to już nie jest wizytówka Targówka

Popełniliśmy błąd. Szpetny przystanek Elsnerów już nie stoi nad jeziorem Bardowskiego. ZTM zapomniał się pochwalić, że wymienił wiatę. 

 

Zgubiła nas rutyna. Rano pokazaliśmy archiwalne zdjęcie i napisaliśmy, że koszmarny przystanek „Elsnerów” stojący przy jeziorze Bardowskiego nie będzie wymieniony.

Już wiosną wytykaliśmy, że wiata z dziurawym dachem i połamanym deskami przy jeziorze za 20 mln zł to po prostu wstyd dla dzielnicy. Okazało się, że urzędnicy posłuchali nas już wtedy. Wiatę wymieniono, o czym poinformowali  nas niezawodni czytelnicy. Wprawdzie nie na tę nową firmy AMS, bo prywatnej korporacji to się nie opłaca, ale przeniesiono tu starą wiatę z innego przystanku.  Wygląda to znacznie lepiej.

Zgubiła nas rutyna, bo uwierzyliśmy w oficjalne pismo Zarządu Transportu Miejskiego. Urzędnicy w odpowiedzi na interpelację radnej Katarzyny Górskiej-Manczenko wyliczyli przystanki z już wymienionym wiatami i tego przy jeziorze tam nie było. Mamy nauczkę, że nawet oficjalne informacje z Zarządu Transportu Miejskiego trzeba potwierdzać osobiście.

Za błąd przepraszamy wszystkich, którzy poczuli się nim dotknięci. Dziś potwierdziliśmy, że przystanek „Elsnerów” wygląda teraz tak:

Przystanek "Elsnerów" nad jeziorem Bardowskiego / fot. targowek.info
Przystanek „Elsnerów” nad jeziorem Bardowskiego / fot. targowek.info

Nie wiemy zatem, jak podchodzić do pozostałych informacji podanych przez Zarząd Transportu Miejskiego. Urzędnicy podają, że na Targówku Fabrycznym na razie postawiono nową wiatę reklamową AMS na przystanku „Chemiczna” przy ks. Ziemowita, do wymiany przeznaczono jeszcze wiaty przy przystankach „Hutnicza” i „Rzeczna”.

I na tym koniec. Pozostałe przystanki mogą liczyć jedynie na stare wiaty, zdemontowane gdzie indziej. A i to nie wiadomo w jakim terminie.

 na górnym zdjęciu stary przystanek „Elsnerów” nad Zalewem Bardowskiego / fot. archiwum targowek.info

PRZECZYTAJ TEŻ:

4 komentarzy na temat “Przystanek Elsnerów – to już nie jest wizytówka Targówka

 • 8 września 2016 o godz. 09:04

  Chyba autor tego artykułu dawno nie był na pętli Elsnerów, gdyż tej wiaty nie ma już od około pół roku.
  Zamieszczone zdjęcie jest archaiczne, a na pętli już stoi inna nowoczesna wiata.
  PS. do „racjonalizatorom chwała”
  Już widzę twoją osobę jadącą na Elsnerów do urzędu załatwić sprawę i np. Zarejestrować samochód pod tą wiatą.

 • 12 września 2016 o godz. 12:26

  I tak sporo tam patologii całe grupki siedzą z piwkiem a rozkład już kilka razy poleciał w krzaki. A szanowni żyjący z naszych podatków stróże prawa nie często tam zaglądają

 • 16 września 2016 o godz. 13:43

  A na Osiedlu Wilno dalej nie ma wiat, mimo że mieszka tam już parę tysięcy ludzi, a rano 170 zapełnia się na pierwszym przystanku po wyruszeniu z pętli. ZTM, gdzie tu jest logika?

 • 14 sierpnia 2017 o godz. 21:32

  powinni puścić przynajmniej drugi autobus, sam pracuję 3 przystanki przed pętlą i to jest k*rwa tragedia…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.