To nie gejzer na polu PGR. To fuszerka dewelopera | targowek.info

To nie gejzer na polu PGR. To fuszerka dewelopera

Nici z marzeń o atrakcji przyrodniczej na Targówku. Wyciek, który zaobserwowaliśmy w piątek, pochodzi z sąsiedniej budowy. Deweloper zakopał nieszczelną rurę. 

 

Wyglądało to malowniczo i tajemniczo. Przy jednej ze ścieżek na polu PGR w piątek wieczorem spod ziemi tryskało niewielkie źródełko wody. Unosi się nad nim lekka mgiełka, co nasuwało skojarzenia z gorącymi źródłami. „Na gorąco” wrzuciliśmy film na naszego Facebooka „Targówek – moja dzielnica”:
 


 

Niestety, nie mamy dobrych wieści. Targówek to nie Yellowstone ani nawet nie Uniejów.

Przez moment wydawało nam się, że takie odkrycie uchroni to ulubione przez mieszkańców miejsce spacerów, przed intensywną zabudową deweloperów. Od dawna mieszkańcy proszą, żeby w tym miejscu powstał park, tymczasem grunt już został rozparcelowany pod kolejne bloki.

I ten wyciek to też sprawka dewelopera. Wody gruntowe z sąsiedniej budowy odprowadzane są rurą do Rowu Drewnowskiego pod drugiej stronie pola. Rura niedawno została zakopana, żeby nikt ze spacerowiczów nie złamał sobie nogi.

Odwodnienie w jednym miejscu okazało się nieszczelne. Woda pod ciśnieniem wybija na trawę. Jeśli wykonawca inwestycji nie ogarnie awarii w weekend, w poniedziałek na polu będziemy mieć niezłe jezioro…

 

PRZECZYTAJ TEŻ:

4 komentarzy na temat “To nie gejzer na polu PGR. To fuszerka dewelopera

 • 26 września 2016 o godz. 10:34

  deweloper to wiele rzeczy na tym polu robi ciekawych :) jak wybudują osiedle to się dopiero zacznie.
  Już nie mówię o przejeździe jednym pasem od Ratusza do Ronda Żaba.

 • 27 września 2016 o godz. 07:57

  „Od dawna mieszkańcy proszą, żeby w tym miejscu powstał park, tymczasem grunt już został rozparcelowany pod kolejne bloki.”

  Jak pamięcią sięgam, to już od lat 90-ych trwa batalia aby tereny po byłych PGRach zostawić ludziom jako lokalną oazę natury, niestety, są to grunty zbyt łakome dla deweloperów. Już jak Carrefour zbudowali to się spory ruch pojawił, od tego momentu ciraz bardziej zabudowują te tereny. Szkoda.

 • 28 września 2016 o godz. 15:08

  A ja przypominam, ze deweloper buduje to co mu pozwala prawo miejscowe! Zacznijcie ludzie kierowac pretensje do urzedników z ratusza na Targówku i do urzedników od HGW! Retorycznie zapytam ilu z was głosowało na peło? Ktoś w końcu uchwalił plan miejscowy z taką zabudową!

 • 28 września 2016 o godz. 15:12

  tak jest!
  Zacznijcie pytać się przed każdymi wyborami kandydatów na radnych i bezradnych, czy zmienią plan na taki, w którym będzie park, przedszkole, żłobek i fontanna…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.