Bazarek jak stadion? Jupitery podobno nie dają spać | targowek.info

Bazarek jak stadion? Jupitery podobno nie dają spać

Wygląda na to, że wreszcie się doczekaliśmy. Za tydzień otwarty ma być nowy bazarek na Trockiej! Niektóre pawilony mogą działać już jutro. Ale niespodziewanie pojawił się nowy problem…

 

To prawda, że pół roku za późno. To prawda, że po nerwowym poszukiwaniu lokalizacji. Ale najważniejsze, że bazarek wreszcie wróci. I to w odmienionej formie. Nowe pawilony mają wodę, prąd, będzie więc czyściej, cieplej i w ogóle bardziej elegancko.

Kupcy dostali już klucze do pawilonów, trwają jeszcze ostatnie prace wykończeniowe. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że oficjalne otwarcie ma być w sobotę za tydzień – 22 października. A niektórzy kupcy mogą zacząć handel już jutro, czyli w środę 12.10.

Cieszymy się oczywiście razem z kupcami, którzy wreszcie będą mogli pracować w normalnych warunkach – namioty na szutrowym parkingu, to jednak nie było komfortowe rozwiązanie.

Jest jednak pewna sprawa, o której napisał do nas Janusz z Gajkowicza. Chodzi o intensywne oświetlenie bazarku, które działa od kilku dni.

„Obserwuję jak szybko , sprawnie powstaje >>tymczasowy<< bazarek przy Trockiej. Stoją już nowe pawilony, wybrukowane chodniki pomiędzy nimi i….. latarnie. Jasność ogromna przez całą noc. Tyle latarni z takim natężeniem, że rolety w oknach nic nie dają. Czy to konieczne? Czy oświetlenie nie może być słabsze? Czy nie może palić się np. co trzecia latarnia? A może to ma być bazarek całodobowy stąd potrzeba takiego oświetlenia?

Drodzy włodarze bazarku – w blokach obok mieszkają ludzie którym ma to prawo przeszkadzać! – pisze Janusz.

Nie wiemy czy latarnie aż tak bardzo przeszkadzają. Z pozycji chodnika, nie wygląda to źle.

 

Bazarek na Trockiej nocą / fot. targowek.info
Bazarek na Trockiej nocą / fot. targowek.info

 

Faktycznie wczoraj bazarek był oświetlony do późnych godzin wieczornych, ale to dlatego, że ciągle trwają tam prace wykończeniowe i wszyscy chcą zdążyć na czas. Zapewne gdy pawilony będą urządzone, na noc oświetlenie bazarku będzie wyłączane.

 

oba zdjęcia: targowek.info

PRZECZYTAJ TEŻ:

28 komentarzy na temat “Bazarek jak stadion? Jupitery podobno nie dają spać

 • 11 października 2016 o godz. 07:03

  Janusz z gajkowicza :D na Targówku same janusze szkoda, że 95 % to ja :O

 • 11 października 2016 o godz. 07:15

  To straszne, prawdziwa tragedia!! Często pracuję na nocnej zmianie, przez co śpię w biały dzień. Powinienem zażądać wyłączenia słońca. Chyba dobrze się dzieje w naszej dzielnicy skoro ludzie narzekają na takie pierdoły.

 • 11 października 2016 o godz. 08:18

  Jak takie masz problemy to z Ciebie prawdziwy JANUSZ ;)

 • 11 października 2016 o godz. 14:49

  Na prawde. Elegancja na najwyzszym poziomie. Smiac sie czy plakac ???

 • 12 października 2016 o godz. 10:41

  Janusz wracaj tam skąd przyszedłeś . Tam przecież była świeczka. Było i ciemno i cicho, prawda?

 • 12 października 2016 o godz. 11:35

  a sanepid odebrał „lokale”?

 • 12 października 2016 o godz. 11:57

  Janusz to stan umysłu typowego robola z TGK. Tylko ze ja Janusza szanuje bo jest z Warszawiakiem a nie słojem, który uważa się za króla!

 • 12 października 2016 o godz. 12:30

  Czy twórcy i budowniczowie bazaru zapomnieli o parkingu?!

  Bazarek jest opanowany przez ekipy zakładające instalacje i szykujące lokale do podjęcia pracy przez kupców. Widać pośpiech, w strugach deszczu jakiś pospieszalski malował na zewnątrz regały sklepowe. Zainteresowanie duże, wielu emerytów i emerytek zapoznaje się z topografią nowego miejsca.

  Przed środą będzie wszystko gotowe, oby pogoda dopisała !

 • 14 października 2016 o godz. 05:51

  A gdzie podziękowania dla mieszkańców Fantazyjnej?
  Gdyby nie ich działania, to bazar powstałby w miejscu, które nie było dla kupców korzystne. Tam byłaby klapa.
  Dostali teren, który wskazywali od początku jako najlepszy. Jedynym sposobem uzyskania tej lokalizacji, było wyeliminowanie Fantazyjnej. Mieszkańcy to za kupców zrobili. I to zrobili bardzo elegancko. Na tyle elegancko na ile pozwolili na to sami agresywni i nie przebierający w słowach i metodach kupcy. Kupcy mają teraz teren blisko metra i wewnątrz osiedla. O to przecież im i mieszkańcom osiedla chodziło. Pora na życzenia.
  Macie ” tymczasowy ” bazar na atrakcyjnym i drogim terenie. Jak dojdzie do jakichś nowych przepychanek o teren blisko metra, to rozejrzyjcie się dobrze kto wróg a kto sojusznik. Nie atakujcie cepem niewinnych ludzi, którzy mają dobre intencje i wiedzę jak i co zrobić. Czasem trzeba myśleć.

 • 14 października 2016 o godz. 07:27

  A na jaki czas ten bazarek bo słyszałam, że tam bloki mają stać?

 • 15 października 2016 o godz. 00:10

  a kto za te światło płaci,pewno doliczom nam na zamieskiej i już bo poco majom zakładać liczniki w budach a my lokatory i tak musimy płacić co nam administracja każe!!!!!!!!

 • 15 października 2016 o godz. 17:32

  Magda . Najpierw naucz się pisać po polsku, a potem możesz zabrać głos

 • 16 października 2016 o godz. 11:31

  Kupcy uzurpują sobie za dużo. Jazda po chodnikach to dla nich normalka – mam nadzieję ,że do czasu. Ofiary usunięte z poprzedniego miejsca w końcu przestaną wzbudzać żal i ulitowanie, pokażą swoje prawdzie kupieckie oblicze i może mandaty się posypią. Może??. Szkoda ,że ten obiekt powstał w tym miejscu, ale lobby chamstawa było wielkie .Przypuszczam ,że korzyści dla zwykłego mieszkańca Zamiejskiej , Gajkowicza będą mniejsze niż uciążliwość. Ale mogę się mylić.

 • 16 października 2016 o godz. 14:17

  Zobaczymy jak samochody , klientów i kupców będą zastawiać chodniki. Może zainterweniuje Straż Miejska. Jak zawalą chodnik jak dojadą do przedszkola najwygodniejsi rodzice przedszkolaków.

 • 18 października 2016 o godz. 20:17

  Cieszę się, że nie tylko dla mnie całą tą sytuacja jest dyskomfortem. Mieszkańcy zostali postawieni przed faktem dokonanym, nie mogliśmy zaprotestować. I mogę być tym przysłowiowym Januszem lub robolem z Targówka, ale ten wspaniały bazar zmienił w 100% komfort mojego życia na osiedlu na którym mieszkam prawie 40 lat. Poza wymaganą budową metra i parkingiem pod oknem, dochodzi hałas bałagan zastawione chodniki dostawy i te światła jak na pasie startowym. Mam nadzieję i wierzę w obietnice Burmistrza i Prezesa spółdzielni, że to tymczasowa sytuacja.

 • 19 października 2016 o godz. 06:24

  A ja wolę jednak ten bazarek niż kolejnych kilka ogrodzonych bloków i następne samochody bo jak wiadomo parkingi pod nowymi blokami są, ale i dwa samochody często w rodzinie też.

 • 20 października 2016 o godz. 09:58

  Było wielkie otwarcie placu zabaw przy przrdszkolu 106 wiec teraz pan burmistrz Targówku niech zrobi wielkie otwarcie śmietnika bazar owego dziesięć kroków damskich od przedszkola. Powstał dzisiaj w ekspresowym tempie WZW ogródka ekologicznego gdzie dzieci mają sadzic wiosną warzywa.Szczury ze śmietnika bazar owego zacierają łapy ze będą miały domowa zagrywki. Kochani rodzice dziadkowie ratujcie maluchy z przedszkola 106

 • 22 października 2016 o godz. 08:53

  Bloków na tym terenie nie będzie. Jeśli tylko zaczniemy się interesować tym terenem. 15 grudnia 2015 roku rozpoczęta prace nad planem zagospodarowania przestrzennego między innymi tego terenu tylko nie wiem czy ktoś z was o tym wie? Jeśli są tutaj ludzie którzy nie chcą zabudowy tego placu i kilku podobnych to musimy zacząć działać juz teraz. Zanim plan powstanie I zostanie zatwierdzony może minąć parę lat ale teraz trzeba dzialac

 • 22 października 2016 o godz. 13:47

  Sobota godz. 14.00 22.10.2016
  No i BYDŁO z Bazarku zaanektowało chodniki, trawniki i ciszę.
  Teraz już wiemy jak będzie wyglądała dostawa towarów ( po przechodniach), wiemy jak będą wyglądać trawniki – jak jezdnia, no i mieszkańcy bloków obok nie muszą kupować radia , będzie emisja w godz. otwarcia bydłowni. Żeby handlarze byli mieszkańcami Targówka może zachowali by w stosunku do Nas mieszkańców trochę szacunku, ale to krwiożercze BYDŁO. Gdzie jest Straż Miejska !!!!!!!

 • 22 października 2016 o godz. 15:33

  Popieram w 100%!!!! Dzisiaj była kulminacja disco polo od rana do teraz. Namioty samochody wszędzie pseudo parkingi. Drodzy Państwo tylko jak możemy zacząć działać żeby cos zadziałać? Może musimy uderzać wszyscy regularnie do gminy to chociaż zabronia im jakiś dzialan. Bazar dopiero zaczął działać. Co będzie jak już bedzie działał prężnie?

 • 22 października 2016 o godz. 19:50

  Oj ludzie! Przecież dzisiaj było otwarcie bazaru wiec trochę muzyki nie powinno przeszkadzać. Skoro nie lubicie bazarów to zapewne lubicie markety. A tam muzyka przez cały czas gra.

 • 24 października 2016 o godz. 09:43

  Kochani ratujmy maluchyba z przedszkola przed smrodem śmietnika, szczurami,muchami, obchodami szczurów. Czy ktoś się w końcu zlituje nad dziećmi

 • 24 października 2016 o godz. 18:24

  Popieram Mika, może zgłoszenia do Straży Miejskiej o ekspertyzę sanepidu , dzisiaj jest chłodno i już był smród. A do K.w tu nie chodzi o muzykę słyszalną podczas zakupów , ale w domu podczas odpoczynku we własnym mieszkaniu. Złoszczą mnie takie wypowiedzi jak K.W i zachowanie kupców – banda chamów.

 • 25 października 2016 o godz. 06:32

  Do MAM DOŚĆ. Muzyka była i się skończyła.
  A co do porządku , to oczywiście jestem Za. Też chciałabym żeby było czysto i schludnie .

 • 25 października 2016 o godz. 08:46

  Tak samo jak w przypadku nowo powstających bloków w okolicy, jak też w przypadku bazaru OCZYWIŚCIE JAK ZAWSZE nie zapewniono odpowiednich parkingów. Dlatego nam rozjeżdżają chodniki i „trawniki”. Trzeba hurmem do gminy uderzać, petycje pisać, może nasz „wspaniały” burmistrz wreszcie coś zrozumie. To samo będzie z tym przedszkolem i szkołą przy Gilarskiej. Oprócz budynków tychże, na planie jakoś parkingu nie widać. Ale to może dlatego, że projekt powstał w białostockiej pracowni. tam pewnie problemów z parkowaniem nie mają. Już widzę te tłumy samochodów parkujących gdzie popadnie.
  Z tym śmietnikiem przy samym przedszkolu to też mocno przesadzili. Tutaj trzeba, aby włączyli się rodzice z przedszkola – jeśli czyta to ktoś z rodziców dzieci z przedszkola 106, proszę interweniujcie: u Dyrekcji, w gminie, gdzie tylko można. Wspólnie na pewno coś uda się zrobić.

 • 25 października 2016 o godz. 09:41

  Szczęśliwie dzisiaj zauważyłam słupki wzdłuż ulicy przy Zamiejskiej 17. Może jednak coś zaczyna się dziać, chociaż w tej sprawie. Obawiam się jednak że słupki przy 17stce spowodują wjazdy poprzez przejazd pomiędzy 17 a 15tką, więc to sytuacji nie rozwiązuje :( zmieni się tylko punkt dojazdu przez inne chodniki….tym bardziej że akurat dojazd do 15stki w tej chwili i tak jest tragiczny! Szczurów na bazarze który był wcześniej było bardzo dużo i wiem to, sama widziałam. Niestety przedszkole jest bardzo narażone.

 • 25 października 2016 o godz. 10:48

  Przez DEBILI ( np. taki zrobił sobie pod własnym oknem parking dla AUDI Zamiejska 15, i pacjenci przychodni), osłupkują, zagrodzą wszystkie chodniki. Należy przestrzegać prawa i zasad. Jak kiedyś wjedzie karetka lub straż pożarna !!!!!!!!!!!!!! Nie może być tak, aby silniejszy miał przyzwolenie na łamanie prawa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.