Deja vu: radni Targówka (znów) głosują za Trasą Krasińskiego | targowek.info

Deja vu: radni Targówka (znów) głosują za Trasą Krasińskiego

Po blisko roku dyskusji, konsultacji, manifestacji i składania obietnic na temat budowy mostu oraz trasy Krasińskiego mamy „powtórkę z rozrywki”.

 

Dzisiaj (w środę) po południu w ratuszu Targówka na ul. Kondratowicza odbędzie się nadzwyczajna sesja rady dzielnicy. Punkt obrad jest tylko jeden: na wniosek Platformy Obywatelskiej radni będą głosowali nad uchwałą w sprawie budowy Trasy Mostu Krasińskiego.

Jeśli w tej chwili macie wrażenie, że to już kiedyś było – macie rację.

Niemal identyczną uchwałę radni Targówka przegłosowali już w grudniu 2015 roku. Różnice? 10 miesięcy temu głosowali nad jak najszybszym rozpoczęciem inwestycji, a dziś nad pozostawieniem jej w miejskich planach. Wrażenie déjà vu pogłębia dwustronnicowe uzasadnienie nowej uchwały, które różni się od tej sprzed 10 miesięcy tylko jednym akapitem, uwzględniającym wyniki niedawnych konsultacji.

Wtedy nasi dzielnicowi radni przegłosowali uchwałę jednomyślnie – poparli ją zarówno radni PO, jak i PiS. Jak będzie dziś? Obawiamy się, że nie gra to większej roli…

Przypomnijmy szybko, o co chodzi. Jeszcze w maju władze Warszawy zapewniały, że most i trasa Krasińskiego, mające połączyć Bródno ze śródmieściem Warszawy ponad Wisłą i torami kolejowymi, na pewno powstaną w najbliższych latach. Budowę mostu zaplanowano (i zarezerwowano pieniądze) na lata 2021–23, zaś wiadukt na Bródno miał być gotowy w roku 2024.

Ale tydzień temu nieoczekiwanie władze stolicy zmieniły zdanie. Dwójka wiceprezydentów Warszawy ogłosiła, że miasto już ma inne plany: priorytetem przestały być duże i ważne inwestycje ogólnomiejskie – zaś stały się inwestycje drobne, lokalne, za to w dużej ilości. Oraz dociągnięcie zachodniej nitki II linii metra do pól i chaszczy na Morach, na granicy Warszawy i Ożarowa Mazowieckiego.

Żeby na te nowe pomysły zebrać pieniądze, miasto musi skasować kilka innych dużych inwestycji – w tym, według nieoficjalnych informacji, tak potrzebny nie tylko na Bródnie, ale w całej prawobrzeżnej Warszawie projekt budowy mostu Krasińskiego. Oficjalnie miała o tym wczoraj poinformować prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz–Waltz… ale zapowiedziana już tydzień temu prezentacja pani prezydent nie odbyła się. A za to dziś błyskawicznie skrzyknęli się radni Targówka.

Co się dzieje? W wersji optymistycznej rządzący naszym miastem poszli po rozum do głowy i postanowili niczego przy budowie mostu Krasińskiego nie zmieniać. W wersji pesymistycznej (znacznie bardziej realnej), władze Warszawy zorientowały się w ostatniej chwili, że kolejne okłamanie mieszkańców Bródna i Targówka skończy się dla nich katastrofą w wyborach samorządowych – i jeszcze nie do końca wymyśliły jak to „zatuszować”.

Jednak biorąc pod uwagę, że zarówno Warszawą, jak i Targówkiem rządzi ta sama Platforma Obywatelska, w obu wariantach dzisiejsza sesja rady dzielnicy nie ma żadnego znaczenia dla ostatecznej decyzji. Jest po prostu pokazówką, dzięki której radni z targówkowskiej Platformy Obywatelskiej aż do wyborów będą mogli się chwalić mieszkańcom, jak to bohatersko walczyli o most Krasińskiego dla Bródna.

Dlatego my z dużo większym zainteresowaniem, niż na wyniki dzisiejszego głosowania na Kondratowicza, czekamy na ostateczną informację na temat losów tej inwestycji od prezydent Hanny Gronkiewicz–Waltz. Którą z pewnością będziemy podczas następnej kampanii wyborczej często przypominać.

na górze: wizualizacja mostu Krasińskiego / mat. ZMiD

 

Porównujemy dojazd do centrum z Żoliborza i Targówka. Widać różnicę?

Wszystkie kłamstwa o moście Krasinskiego – prostujemy, wyjaśniamy

 

PRZECZYTAJ TEŻ:

25 komentarzy na temat “Deja vu: radni Targówka (znów) głosują za Trasą Krasińskiego

 • 5 października 2016 o godz. 08:58

  Mam wrażenie, że w ostatnich miesiącach radni z Targówka przestali myśleć merytorycznie, a zaczęli podchody pod znajomości, pokazywanie się na salonach, czyli wprost, zaczęli szukać trampoliny z Targówka.

 • 5 października 2016 o godz. 09:02

  Likwidacja mostu to „Łapówka” Pani Prezydent HGW dla Miasto Jest Nasze. Tyle w temacie.

 • 5 października 2016 o godz. 09:37

  Będziecie zaraz mieli 4 stacje metra na Targówku w tym jedną zupełnie nieuzasadnioną ekonomicznie na Zaciszu.
  Targówku opanuj się. Nie jesteś pępkiem świata (ani Warszawy).

 • 5 października 2016 o godz. 09:50

  Do Pozdrawiam: Pępkiem świata widocznie jest Ożarów Mazowiecki oraz Developerzy z Bemowa.

 • 5 października 2016 o godz. 10:23

  Do „Major” o kim piszesz o radnych z PiS tzw. wielkiiej czwórce do dostali stołki za sprawą dobrej zmiany.

 • 5 października 2016 o godz. 12:53

  TO CHYBA LOGICZNE, IM WIECEJ MOSTÓW TYM MNIEJSZE KORKI? HELOOOŁ

 • 5 października 2016 o godz. 12:55

  Do iiii: Wszyscy warszawiacy liczą, że dociągnięcie metra do zachodnich granic sprawi, że do miasta wjedzie trochę mniej samochodów z rejestracjami WZ, WPR, WGM itd.
  Wszyscy na tym zyskamy, a w międzyczasie Targówek będzie miał chyba największą zawartość metra na metrze kwadratowym dzielnicy ze wszystkich.
  Naprawdę… dajcie już spokój.

 • 5 października 2016 o godz. 13:00

  Do Pozdrawiam. Jeżeli 2023 rok to dla Ciebie zaraz to gratuluje. Do tego czasu udusiły sie w korkach i spalinach, głównie dzięki Białołęce i developerom którzy zabudowują każdy skrawek dzielnicy.

 • 5 października 2016 o godz. 13:00

  *udusimy

 • 5 października 2016 o godz. 13:12

  Do Mmm:
  1. Nie 2023, tylko, za Wiki: Termin zakończenia prac nad (wschodnim) odcinkiem to 11 maja 2019. Jak dociągną to Targówek klęknie przed potęgą metra pod domem ;)
  2. Większa przepustowość dróg to więcej samochodów, chcecie mniej spalin, to walczcie z Białołęką o to, żeby oni mogli dojeżdżać inaczej niż samochodami.

 • 5 października 2016 o godz. 13:17

  do Pozdrawiam: Bemowo ma wszystko. Wiekszosc dzielnic ma wszystko. My po 20 latach będziemy mieli metro a jakiś słoik śmie pisać, że jesteśmy pępkiem świata? Akysz kmiocie

 • 5 października 2016 o godz. 13:21

  Metro powinni poprowadzic na Bialołękę. Bródno ma już w miare sprawną komunikację, a zarkęcanie drugą linią w ślepy zaułek nie ma sensu.
  Jak widać na przykładzie Kabat metro jest elementem miastotwórczym i powinno iść w stronę pustych pól, które i tak kiedyś zostaną zabudowane.

 • 5 października 2016 o godz. 14:12

  Metro na Bialoleke jest zbedne . Prosze zobaczyc jak puste sa autobusy E7 czy E9 a jak zapchane 500 czy 112.

 • 5 października 2016 o godz. 15:19

  Dokładnie, bialoleka niech sie wypcha, i tak nie porzuca swoich blachosmrodow przedstawicieli handlowych. A na Bródno metro będzie w 2023 a 2019 na Targówek, naucz sie odróżniać

 • 5 października 2016 o godz. 18:41

  Mieszkancy Brodna, bialoleki, zacisza mam nadzieje ze odwdziecza sie prezydent warszawy w planowanym referendum w sprawie jej odwolania. Proponuje zbierac juz podpisy pod urzedem dzielnicy albo wokol przystanku autobusowego.To po co zlecali projekt i animacje jak ma wygladac skoro i tak nie powstanie ? Projektant i firma z Francji ktora przygotowala animacje wziela grube miliony za to i mamy most.. na papierku. Mozecie sobie obejrzec tą animacje https://www.youtube.com/watch?v=D3oDVXmmGJo
  Haka Grundbaum obiecywala ze powstanie juz w pierwszych wyborach – niezrealizowala to powinno sie ją odwołac.
  Mieszkancy Targówka nie sa niewiadomo jak bogaci (tak jak mieszkancy zoliborza) i nie stac ich na opłacanie sie firmom z zagranicy na projekty czegos co od dziesieciu lat nie powstalo!!
  Metrem samochody nie pojadą!!!!

 • 5 października 2016 o godz. 20:31

  Do pozdrawiam. To prawda Bródno n8e jest pępkiem świata i Warszawy Renata tytuł przypada Żoliborzowi Oficerskiemu.

 • 5 października 2016 o godz. 21:34

  @qwery Pół twojego posta przeczytałem z zainteresowaniem, bo faktycznie HGW to obciach w Europie ale potem okazało się że ty zwykły antysemita jesteś. Krzyżówka Kukiza z Kaczyńskim polana ejakulatem z Hosera.

 • 5 października 2016 o godz. 22:35

  Popieram ciagniecie metra od A do Z. Jako 2milionowa stolica mamy ogromne zaniedbania w tym wzgledzie w porownaniu do innych europejskich miast. 3 linie to minimum jakie powinno byc juz dawno. Bezsensowny jest zarzut ze stacje beda w polu bo tak wlasnie budowaly ogromne metropolie wpierw metro a potem reszta wokol metra na peryferiach!!! W ten sposob rozrastaja sie metropolie.To jest swiatowym standardem!!! Warszawa z powodu zaniedban musiala budowac odwrotnie.

 • 5 października 2016 o godz. 23:52

  Ehh. Ta kaznowska „czytaj: wiedźma” to się nie nadaje. Gada jak Wojciechowski. No ale końcówka metra Bródno nie za bardzo. Lepiej przedłużyć o 2 stację ma zachód bo nie pełni swojej funkcji planowana końcówka. Most Krasińskiego to pozycja obowiązkowa!

 • 6 października 2016 o godz. 00:53

  ” metropolie wpierw metro a potem reszta wokol metra na peryferiach!!!” może zamiast na peryferiach, to jednak zaczać budowac w centrum, gdzie też jest masa wygonów? Może w pierwszej kolejności warto by w ogóle naprawić planowanie przestrzenne?

 • 6 października 2016 o godz. 06:01

  obciachem i żenadą to był Kalkstein na stanowisko prezydenta Warszawy, który najwyraźniej nienawidził tego miasta. Ekipa Haky co być nie mówić coś tam dla Warszawiaków zrobiła.

 • 6 października 2016 o godz. 11:00

  Jeśli ma nie być mostu to niech zbudują przynajmniej kładka pieszo rowerowa

 • 6 października 2016 o godz. 11:35

  przecież to było jasne od początku. ciemny lud kupi wszystko. jaka płaszczyzna, tacy urzędnicy. Radek Sikorski z tym drugim pajacem… już nawet nazwiska jego nie pamiętam… rozprawiali przy ośmiorniczkach jak Polska będzie loda ameryce robić… prawda Haniu, rudy w brukseli klęczy przed merkel…prawda Haniu, Hanka Walec naobiecywała i nie dotrzymała… nie pierwszy raz…. ważne, że reprywatyzacja się udała… prawda Haniu…. nie miejcie do niej żalu… ona jest pies platformy i jak nie będzie szczekać jak rudy ze schetyną każą to hanke do schroniska oddadzą… prawda Haniu

  A swoją drogą, zobaczcie jak żoliborz wygląda. idźcie na spacer tymi koślwymi uliczkami z dziurawymi chodnikami, zobaczcie te sypiące się rudery… czy naprawdę chcecie by to zacofanie przyszło na Bródno???

 • 6 października 2016 o godz. 12:41

  Trasa Świętokrzyska, która wpuści więcej ruchu na Targówek i zachęci mieszkańców Białołęki do przejeżdżania przez naszą dzielnicę wystarczy.
  Wystarczy przeskalowanych inwestycji drogowych na Targówku!

 • 18 października 2016 o godz. 23:28

  Do fan wlodka p: Faktycznie coś tam zrobiła, bo za pieniądze, które wzięła z UE trudno by było zrobić mniej. Korki w 100-licy mówią same za siebie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.