Zamykają ulicę Rolanda

2
Share

Nadszedł kulminacyjny moment remontu ulicy, czyli frezowanie.

 

O rozpoczęciu remontu ul. Rolanda na Zaciszu informowaliśmy we wrześniu. Remontowany jest odcinek od ul. Codziennej do ul. Rajmunda. Robotnicy już wymienili krawężniki oraz studzienki kanalizacyjne, teraz nadszedł czas na zdarcie starego asfaltu i położenie nowego.

Frezowanie miało się rozpocząć 7 października o godz. 20. wieczorem, na ulicy stały już informujące o tym znaki – ale kilka godzin przed zamknięciem drogi zostało przełożone. Urząd Targówka poinformował w komunikacie, że z uwagi na niekorzystne warunki pogodowe, frezowanie i układanie nowej nawierzchni jezdni ul. Rolanda zostanie wykonane dopiero w następny weekend, w dniach 14–16 października 2016 r.

(Na marginesie, wg aktualnych prognoz w najbliższy weekend ma być ok. 10 st. C, pochmurno z przejaśnieniami, prawdopodobieństwo deszczu wynosi 5–25%. Czy to naprawdę aż takie „niekorzystne warunki pogodowe”???)

Weekedowy remont spowoduje zmianę trasy autobusów linii 512. Prawdopodobnie pojadą okrężną drogą ul. Młodzieńczą, Kondratowicza, św. Wincentego do Gilarskiej – ale jeszcze oficjalnej informacji ZTM na ten temat nie ma (gdy tylko ZDM poda szczegóły, umieścimy je na targowek.info)

Koszt remontu ul. Rolanda wyniesie nieco ponad 500 tys. zł brutto.

 

zdjęcie na górze: ul. Rolanda po każdej większej ulewie. Choć akurat odcinek na zdjęciu nie jest teraz remontowany… /fot. archiwum targowek.info

2
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx