Inwestycje czekają. Za to kiermasze idą pełną parą

2
Share

Budowy parkingów i chodników utknęły, lepiej idzie z festynami, kiermaszami i jogą. Sprawdzamy, co się dzieje z projektami z budżetu partycypacyjnego, które miały być gotowe w 2016 roku. 

 

Spóźnień jeszcze nie ma, bo zasady budżetu partycypacyjnego zakładają, że projekty będą gotowe do końca 2016 roku. Ale właśnie minął trzeci kwartał, a więc trzy czwarte roku już za nami. Więc jesteśmy ciekawi, jak urzędnikom idzie realizacja projektów. A idzie bardzo różnie.

Chodzi oczywiście o projekty, na które głosowaliśmy w czerwcu 2015 roku. Po raz kolejny okazuje się, że najtrudniej jest z inwestycjami w infrastrukturę. Tam gdzie potrzebny jest projekt, przetarg i prace budowlane – tam rok to mało. Może uda się jeszcze wybudować przegłosowane parkingi czy chodniki w terminie, ale z pracami w październiku bywa różnie. Wystarczy gorsza pogoda i z oddaniem tych inwestycji poczekamy do wiosny.

Znacznie lepiej wyglądają sprawy z mniejszymi projektami, jak szkolenia, kółka szachowe, zajęcia fitness. Tutaj wszystko działa i to już od początku roku.

Poniżej opisy wszystkich projektów z budżetu partycypacyjnego 2016. Podzieliliśmy je na te, które już się skończyły lub trwają i na te, które dopiero są przygotowywane.

 

NA TE PROJEKTY WCIĄŻ CZEKAMY:

Zatoka parkingowa przy ulicy Wyszogrodzkiej

Gotowa jest dokumentacja. Przetarg na budowę zostanie rozstrzygnięty na początku października – termin zakończenia budowy do 15 grudnia. O ile w przetargu nie będzie odwołań i pogoda dopisze.

Plac zabaw przy przedszkolu nr 106 przy Trockiej

Na plac „przypłynął” już wielki statek, ale wciąż trwają prace wykończeniowe. Mają się ponoć skończyć w październiku, ale wcześniej miały się skończyć we wrześniu.

Studzienka kanalizacyjna na ul. Mlecznej

Po uzyskaniu pozwolenia wodnoprawnego oraz pozyskaniu projektantów rozpocznie się budowa zestawu studni chłonnych, planowane zakończenie – październik.

Ułatwienia dla pieszych i rowerzystów na Targówku Mieszkaniowym

Duży projekt składający się z wielu drobnych przeróbek. M.in. powstanie rampa pieszo-rowerowa nad ciepłociągiem na tyłach bloków na Targówku Mieszkaniowym.  Trwa już na przykład remont chodnika na Święciańskiej (na zdjęciu na górze). Trzymamy kciuki za pogodę.

System informacji wizualnej

Projekt w trakcie realizacji. Wysłano zapytania ofertowe na wykonanie i ustawienie słupów. Przygotowano umowę, ale jej nie podpisano. Trwa negocjowanie lokalizacji słupów z administratorami terenów.

Łąka kwietna - jeden ze zwycięskich projektów na Targówku / fot. mat. pomysłodawców

Łąka kwietna – jeden ze zwycięskich projektów na Targówku / fot. mat. pomysłodawców

Łąki kwietne na Zaciszu i Targówku

Okazuje się, że na łąkę za 500 zł, też trzeba rozpisać przetarg. Realizacja planowana jest na 28.10. Ale raczej kwiatów wtedy nie zobaczymy. Trzeba poczekać do wiosny.

Rozwój sieci rowerowej na Bródnie oraz poprawa bezpieczeństwa przejść dla pieszych

W kwietniu 2016 podpisano umowę na dokumentację projektową. Realizacja projektu przewidziana jest na IV kwartał 2016 r.

Tablica upamiętniająca Zygmunta Jórskiego

Według informacji ratusza, ustalono już lokalizację, a tablica miała się pojawić  na przełomie lipca i sierpnia. Do tej pory jej nie ma.

Ogólnodostępne słupy ogłoszeniowe

Wysłano zapytania ofertowe na wykonanie i ustawienie słupów. Przygotowano umowę. Trwa negocjowanie lokalizacji słupów z administratorami terenów.

Rozbudowa terenu rekreacyjno-wypoczynkowego dla mieszkańców Targówka Przemysłowego.

Prace trwają, koniec ponoć już w październiku.

 


GOTOWE LUB JUŻ TRWAJĄ:

Plac zabaw przy ul. Blokowej na Zaciszu / fot targowek.info

Plac zabaw przy ul. Blokowej na Zaciszu / fot targowek.info

Budowa placu zabaw przy Domu Kultury Zacisze

Prawie wszystko gotowe. Otwarcie tego placu już w środę.

Nowości w bibliotekach na Targówku Mieszkaniowym i Fabrycznym

Nowości wydawnicze kupowane są sukcesywnie przez cały rok.

Bródno bez nienawiści. Usuwamy mowę nienawiści z bródnowskich murów

W lutym zostały zinwentaryzowane rysunki, napisy, graffiti na elewacjach budynków komunalnych na terenie Bródna oraz w porozumieniu z autorem ustalono, które mają być usunięte. Od marca do grudnia rysunki są usuwane.

Koło szachowe

Zakupiono materiały do realizacji projektu oraz odbyły się 2 spotkania z uczestnikami. Spotkania odbywają się regularnie w miesiącach marzec-czerwiec oraz wrzesień-grudzień we wtorki w godz.13:45-15:25 w sali nr 14 gimnazjum nr 144 przy Turmonckiej.

Bródnowski jarmark rozmaitości

Do tej pory zorganizowano cztery jarmarki.

Nowe półki pod nowe książki na Targówku Fabrycznym

Projekt zrealizowany! Meble zostały dostarczone do biblioteki w sierpniu.

Bezpłatne zajęcia pozalekcyjne ze sztuki wystąpień publicznych dla dzieci z gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych na Bródnie

Zajęcia trwały do końca roku szkolnego 2015/2016.

Bezpłatne zajęcia artystyczne dla dzieci na Zaciszu

Zajęcia organizowane w ramach projektu zaczęły się w lutym i potrwają do grudnia 2016 r.

Gimnastyka na świeżym powietrzu

Zajęcia trwają od czerwca do października w każdą sobotę. Zajęcia od godz.10.00 w Parku Bródnowskim. Od godz.12.00 przy DK Zacisze.

Joga w Parku Bródnowskim / fot. Warszawa ćwiczy na FB

Joga w Parku Bródnowskim / fot. Warszawa ćwiczy na FB

Czerwiec – Joga. Lipiec – Zumba. Sierpień – Pilates. Wrzesień / Październik – Nordic Walking.

Zajęcia odbywają się zgodnie z harmonogramem.

Zacisze Malucha i Mamy – warsztaty i zajęcia dla mam i dzieci 0-6 lat

Projekt jest w trakcie realizacji, z przerwą wakacyjną. W sierpniu nie były prowadzone żadne warsztaty, z powodu urlopów wakacyjnych rodziców i realizatorów.

Zajęcia ze sztuk walki dla kobiet

Zajęcia odbywały się w lipcu i sierpniu w Parku Wiecha i Parku Bródnowskim.

Gimnastyka na świeżym powietrzu

Zajęcia trwają od czerwca do października w każdą sobotę. Zajęcia od godz.10.00 w Parku Bródnowskim. Od godz.12.00 przy DK Zacisze.

Książki ekonomiczne do biblioteki

Nowości wydawnicze są nabywane co miesiąc. Zakończenie projektu przewidziane jest na listopad 2016 r.  Od początku roku do 31 sierpnia kupiono 103 pozycje.

Podwieczorki z kulturą dla dzieci

Trwa realizacja projektu. W każdy weekend odbywają się podwieczorki z kulturą.

Rodzinny piknik sportowy z biegiem ulicznym

Piknik sportowy odbył się w dniu 12.06.2016 r.

Parking dla samochodów pod szkołą nr 84

Zakończono budowę parkingu. Powinno już też być oznakowanie.

Kabaret dla seniorów

W ramach budżetu partycypacyjnego sfinansowanych zostało 70 godzin warsztatów z instruktorem. W okresie luty-czerwiec zrealizowano 36 godzin prób. Planowanych jest jeszcze siedemnaście 2-godzinnych spotkań.

Niech się dziej integrują i gazetkę produkują

Terminy wydawania gazetki: 18.02., 21.03., 29.04, 06.06, 03.10., i 06.12. 2016 r. Działania podjęte w ramach projektu to: zakup papieru i tonerów, zaangażowanie uczniów do pracy na rzecz gazetki, analiza działań szkoły i prezentowanie na łamach gazetki twórczości oraz osiągnięć uczniów.

 

 

2
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx