Jak dojechać w 2016 roku na Cmentarz Bródnowski? I jak pojechać z Targówka na inne cmentarze w Warszawie? Przedstawiamy informator o komunikacji miejskiej w okresie święta Wszystkich Świętych 2016 roku.
O tym, jakie ulice będą zamknięte w tym roku na Bródnie i Targówku w czasie Wszystkich Świętych, pisaliśmy już na targowek.info w zeszłym tygodniu (a będzie jeszcze ciężej niż zwykle – czytaj tutaj). Teraz informacje o zmianach w komunikacji miejskiej pod koniec października i 1 listopada 2016 roku przedstawił ZTM. Poniżej podejemy zmiany dotyczące bezpośrednio Bródna oraz Targówka:
22 – 28 października 2016
Dla linii 256 i 409 będą obowiązywały trasy zmienione. Autobusy linii 256 i 409 od ulicy św. Wincentego pojadą ulicami Matki Teresy z Kalkuty i Chodecką.
W niedzielę, 23 października wszystkie autobusy, tramwaje i metro będą kursowały według sobotniego rozkładu jazdy.
29 października – 1 listopada 2016
Od 29 października do 1 listopada dojazd do cmentarzy zapewnią specjalne linie cmentarne C – w całej Warszawie będą to dwie linie tramwajowe i 27 autobusowych.
W dniach 29-31 października linie C będą kursowały w godzinach 9-17. Dłużej (w godzinach 9-19) będą podjeżdżały na przystanki autobusy linii C11 (obsługa Cmentarza Bródnowskiego i Powązek), C12 (obsługa Cmentarza Wolskiego i Powązek) i C90 (obsługa Powązek). We Wszystkich Świętych linie C zapewnią dojazd do cmentarzy w godzinach 7-19. Do godziny 21 będą kursowały linie C11, C12 i C90.
Na terenie naszej dzielnicy linie C będą obsługiwały trasy:
Tramwaje:
C1 ANNOPOL – Annopol – Rembielińska – Matki Teresy z Kalkuty – Odrowąża – Starzyńskiego – most Gdański – Słomińskiego – rondo Zgrupowania AK „Radosław” – Okopowa – al. Solidarności – Wolska – CM. WOLSKI
C6 ŻERAŃ WSCHODNI – Annopol – Rembielińska – Matki Teresy z Kalkuty – Odrowąża – 11 Listopada – Targowa – al. Solidarności – most Śląsko-Dąbrowski – al. Solidarności – Wolska – CM.WOLSKI
Autobusy:
C11 CM. BRÓDNOWSKI (ŚW. WINCENTEGO) – św. Wincentego (powrót: św. Wincentego – Smoleńska – Witebska – Ossowskiego – Kołowa) – Starzyńskiego – most Gdański – Słomińskiego – rondo Zgrupowania AK „Radosław” – Okopowa – Powązkowska – POWĄZKI-CM. WOJSKOWY
C13 CM. BRÓDNOWSKI (ŚW. WINCENTEGO) – św. Wincentego (powrót: św. Wincentego – Smoleńska – Witebska – Ossowskiego – Kołowa) – Starzyńskiego – most Gdański – Słomińskiego – rondo Zgrupowania AK „Radosław” – al. Jana Pawła II – Popiełuszki – Słowackiego – Żeromskiego – Wólczyńska – Opłotek – Palisadowa – Wóycickiego – CM. PÓŁNOCNY-BRAMA GŁ. (powrót: Wóycickiego – Wólczyńska)
C20 DW. WSCHODNI (KIJOWSKA) – Kijowska – Targowa – al. Solidarności – Radzymińska – Gorzykowska – Handlowa – Kołowa – CM. BRÓDNOWSKI (ŚW. WINCENTEGO) – św. Wincentego – 11 Listopada – Ratuszowa – Inżynierska – Wileńska – Targowa – Kijowska – DW. WSCHODNI (KIJOWSKA)
C25 CM. BRÓDNOWSKI (ŚW. WINCENTEGO) – św. Wincentego (powrót: św. Wincentego – Smoleńska – Witebska – Ossowskiego – Kołowa) – Starzyńskiego – Jagiellońska – św. Cyryla i Metodego – Targowa (powrót: Targowa – Ratuszowa – Jagiellońska) – al. Zieleniecka – al. Poniatowskiego – most Poniatowskiego – Aleje Jerozolimskie – pl. Zawiszy – Grójecka – PL. NARUTOWICZA
C27 KRÓLEWSKA – Marszałkowska – pl. Bankowy – al. Solidarności – most Śląsko-Dąbrowski – al. Solidarności – Radzymińska – Gorzykowska – Handlowa – Kołowa – CM. BRÓDNOWSKI (ŚW. WINCENTEGO) – św. Wincentego – Starzyńskiego – most Gdański – Słomińskiego – Międzyparkowa – Bonifraterska – Świętojerska – Andersa – pl. Bankowy – Marszałkowska – KRÓLEWSKA
C56 BRÓDNO-PODGRODZIE – Krasnobrodzka – Chodecka – Łojewska – Łabiszyńska – Kondratowicza – Chodecka – Wyszogrodzka – Bartnicza – Wysockiego – Marywilska – Płochocińska – Modlińska – trasa mostu Marii Skłodowskiej-Curie – Nocznickiego – Wólczyńska – Opłotek – Palisadowa – Wóycickiego – CM. PÓŁNOCNY-BRAMA GŁ. (powrót: Wóycickiego – Wólczyńska)
C69 WIATRACZNA – Grochowska – Zamoyskiego – Targowa – Ratuszowa – Jagiellońska (powrót: Jagiellońska – św. Cyryla i Metodego – Targowa) – Starzyńskiego – św. Wincentego – Smoleńska – Witebska – Ossowskiego – Kołowa – CM. BRÓDNOWSKI (ŚW. WINCENTEGO) (powrót: św. Wincentego – Starzyńskiego)
C76 KRÓLEWSKA – Marszałkowska – pl. Bankowy – al. Solidarności – most Śląsko-Dąbrowski – al. Solidarności – Szwedzka – Odrowąża – Staniewicka – Pożarowa – CM. BRÓDNOWSKI (ODROWĄŻA) – Odrowąża – Starzyńskiego – most Gdański – Słomińskiego – Międzyparkowa – Bonifraterska – Świętojerska – Andersa – pl. Bankowy – Marszałkowska – KRÓLEWSKA
W dniach 29 października–1 listopada 2016 r. autobusy i tramwaje regularnych linii będą kursowały według sobotniego rozkładu jazdy. Linie nocne będą kursowały zgodnie z rozkładami jazdy obowiązującymi danego dnia.
2 listopada 2016
Dla linii 256 i 409 będą obowiązywały trasy zmienione. Autobusy od ulicy św. Wincentego pojadą ulicami Matki Teresy z Kalkuty i Chodecką.
Linie cmentarne ZTM w roku 2016 na mapce:
Informacje na temat kursów linii cmentarnych w innych rejonach Warszawy znajdują się tutaj.
Napiszcie, którędy mam wracać pierwszego wieczorem do domu na Piotra Skargi, a może samochód zostawić na rogatkach Warszawy. (budowa metra)
Pozdrawiam. pk.
Napiszcie jak mam dojechać 31.10 do Dworca Gdańskiego (metra)? Jak 500 będzie jechać?
31.10 przy Kołowej i Rondzie Żaba zamiast jednej linii autobusowej – 500 będziesz miał dwie – C11 i C13, także przyspieszone. A z Bródna najlepiej dojechać do tramwaju. Będą 2 dodatkowe linie do Gdańskiego – C1 i C6. 500 prawdopodobnie, jak zawsze koło 1 listopada, w stronę Podgrodzia pojedzie Smoleńską, Handlową, Radzymińską, Jórskiego i Gilarską, a powrót Gilarską, Jórskiego, Radzymińską i Szwedzką. Tylko niech się nikt nie zdziwi jak wówczas 500 będzie pomijać większość napotkanych przystanków (jeśli nie wszystkie). Bo już nie jeden i nie dwa razy tak było, że ktoś wsiadał przy DKS-ie chcąc podjechać do Handlowej albo Pratulińskiej,… Czytaj więcej »