Nowy płot i nowe bloki na polu PGR

42
Share

Kolejny płot przegrodził pole PGR. Zaczyna się budowa dużego osiedla firmy Dom Development. Z drugiej strony pola deweloper Atal dostał pozwolenie na trzeci już etap inwestycji o nazwie Nowy Targówek. 

 

Dom Development na Targówku

Wiadomo o tym już od kilku miesięcy, ale teraz widać to w terenie. Dom Development grodzi część pola PGR między ul. Samarytanka a długi skwerem wzdłuż Rowu Drewnowskiego. Inwestor nie zdradza jeszcze planów ani nazwy osiedla, ale to zapewne kwestia dni. Przy samej ulicy stanęło już biuro sprzedaży, za chwilę otworzy się dla klientów.

 

Nowy płot Dom Development na polu PGR / fot. targowek.info

Nowy płot Dom Development na polu PGR / fot. targowek.info

 

Przypomnijmy, że ponad rok temu Dom Development kupił fragment pola o powierzchni 3,6 ha za 48,5 mln zł. W naszej dzielnicy powstanie trzecie już osiedle tego dewelopera. Buduje też Osiedle Wilno na Elsnerowie oraz inwestycję o nazwie Moderna przy Głębockiej.

 

Nowy Targówek przy św. Wincentego

To nie koniec inwestycyjnego boomu na Targówku, który spowodowany jest oczywiście budową metra. Z drugiej strony pola PGR – bliżej św. Wincentego – swoje bloki stawia deweloper Atal (budowę widać w tle na zdjęciu powyżej). Dwa już osiągnęły docelową wysokość.

Firma własnie uzyskała w urzędzie pozwolenie na budowę trzeciego etapu. W jego ramach powstaną  123 mieszkania o powierzchniach od 37 m2 do 99 m2, a termin zakończenia budowy przewidziano na II kwartał 2018 r. A to nawet nie jest jeszcze półmetek inwestycji. Później powstaną jeszcze cztery kolejne bloki.

 

Osiedle Nowy Targówek firmy Atal. Trzeci etap będzie odsunięty od św. Wincentego / fot. targowek.info

Osiedle Nowy Targówek firmy Atal. Trzeci etap będzie odsunięty od św. Wincentego / fot. targowek.info

 

Żegnamy pole PGR

Tak powoli roztajemy się z polem PGR, na którym większość mieszkańców Targówka i Bródna widziałaby park, a urzędnicy, radni i deweloperzy widzą bloki. Na polu zostały jeszcze dwie wolne działki. Jedna – w narożniku św. Wincentego i Gilarskiej – wciąż czeka na kupca.

Druga, na końcu wąskiego skweru, jest zarezerwowana pod budowę szkoły podstawowej i przedszkola, których budowa wg aktualnych planów ma się rozpocząć na przełomie 2017 oraz 2018 r. Wizualizacje przyszłej szkoły na polu PGR, pokazujemy tutaj.

 

zdjęcie Urząd Miasta

zdjęcie Urząd Miasta

42
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx