Obława policji na Bródnie

5
Share

Duża akcja policyjnych antyterrorystów w naszej dzielnicy, prawdopodobnie wymierzona w sprawców niedawnego zamachu bombowego na Turmonckiej. Są zatrzymani.

 

Czytelnicy targowek.info przez całą sobotę informują nas o dużej akcji policyjnej na Bródnie.

Coś się dzieje na Toruńskiej 82. Od wczoraj naszym blokiem interesuje sie jednostka AT Policji. Dziś cały blok obstawiony przez Policjępisze do nas jeden z czytelników (prosi o anonimowość).

Kilkudziesięciu policjantów na Łabiszyńskiej. Kogoś złapali – pisze z kolei pani Anna.

Policja potwierdza przeprowadzanie w piątek i sobotę działań w naszej dzielnicy, jednak jest jeszcze zbyt wcześnie na ujawnianie szczegółów – na razie policjanci powołują się na tajemnicę służbową. Wg naszych informacji antyterroryści zatrzymali dwóch mężczyzn. Portal mojemiasto.pl ustalił, że akcją kieruje Prokuratura Krajowa, a konkretnie jej Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji.

To dokładnie ta jednostka, o czym pisaliśmy na targowek.info, zajmuje się śledztwem w sprawie wybuchu bomby w bloku na ul. Turmonckiej 8, do którego doszło w piątek 14 października. Wszystko więc wskazuje na to, że piątkowa i sobotnia akcja służb jest bezpośrednio związana z tamtym śmiertelnym zamachem, a zatrzymane osoby brały udział w jego przygotowaniu.

Więcej na temat obecnej operacji policji najprawdopodobniej dowiemy się w poniedziałek.

 

Zdjęcie na górze jest ilustracyjne / fot. policja.pl

5
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx