Radna Targówka została szefową Kancelarii Sejmu

8
Share

Wiceprzewodnicząca rady naszej dzielnicy robi karierę – teraz mówcie do niej: „pani minister”.

 

We wtorek 4 października Agnieszka Kaczmarska, radna Targówka z klubu Prawa i Sprawiedliwości, została ministrem – szefem Kancelarii Sejmu RP. Na to wysokie stanowisko powołał ją sam marszałek Sejmu Marek Kuchciński. Zastąpiła zawodowego urzędnika Lecha Czaplę, który szefował sejmowej kancelarii od 2010 roku.

Agnieszka Kaczmarska ma 40 lat i w radzie Targówka zasiada już od kilku kadencji, oczywiście zawsze w klubie PiS. Od lat jest też przewodniczącą Prawa i Sprawiedliwości w naszej dzielnicy, a w tej kadencji rady, oprócz stanowiska wiceprzewodniczącej rady Targówka, udzielała się też w komisji edukacji oraz w komisji infrastruktury, inwestycji i ochrony środowiska.

Dodajmy, że działalność w dzielnicy minister Kaczmarska od dawna łączyła z urzędniczą pracą w Sejmie. W latach 2006-2016 kierowała biurem Klubu Parlamentarnego Prawa i Sprawiedliwości, zaś od lutego 2016 r. była zastępcą szefa Kancelarii Sejmu. Jeszcze wcześniej przez krótki czas była m.in. dziennikarką i cywilnym pracownikiem Komendy Głównej Policji.

Aha, trzeba też dodać, że obecna nominacja jest tymczasowa. Zgodnie z decyzją marszałka Kuchcińskiego Agnieszka Kaczmarska ma rządzić Kancelarią Sejmu do końca 2016 roku. Do rady Targówka jednak w tej kandencji już nie wróci – po obecnym awansie musi zrzec się mandatu radnej.

 

Agnieszka Kaczmarska / fot. www.marekkuchcinski.pl

Agnieszka Kaczmarska / fot. marekkuchcinski.pl

 

zdjęcie na górze: Agnieszka Kaczmarska odbiera z rąk Marka Kuchcińskiego nominację na szefową Kancelarii Sejmu / fot. Sejm RP

 

8
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx