Szkoła i przedszkole przy Gilarskiej [DUŻE WIZUALIZACJE]

13
Share

Tak będą wyglądały publiczna szkoła i przedszkole na polu PGR, które dzielnica zamierza zacząć budować już w przyszłym roku.

 

O szkole oraz przedszkolu na polu PGR pisaliśmy już wielokrotnie, jednak wciąż nie wszyscy mogli dokładnie zobaczyć, jak będzie wyglądała pierwsza nowa szkoła, która powstanie w naszej dzielnicy od dobrych 30 lat.

Teraz to nadrabiamy i jako pierwsi pokazujemy duże wizualizacje przyszłej placówki przy ul. Gilarskiej:

 

Szkołę zaprojektowała architekt Agnieszka Duda oraz jej Autorska Pracownia Projektowa z Białegostoku.

Będzie to budynek szkolno-przedszkolny z osobnymi wejściami do szkoły podstawowej i przedszkola. Ma pomieścić ponad 800 dzieci. Będzie część sportowa i gastronomiczna. Powstanie boisko oraz plac zabaw dla przedszkola i świetlicy dla różnych grup wiekowych.

Na realizację tego zadania władze dzielnicy Targówek przeznaczyły ponad 25 mln zł. Prace budowlane powinny rozpocząć się za niewiele ponad rok – na przełomie 2017 oraz 2018 r. – zaś pierwsi uczniowie mają pójść do nowej szkoły we wrześniu 2019 roku.

Gdzie dokładnie powstanie nowa szkoła? Na pograniczu Targówka Mieszkaniowego i Zacisza – a dokładnie na wschodnim skraju powoli znikającego pod nowymi blokami pola PGR, blisko istniejącego osiedla przy ul. Samarytanka 1–1B. Od południa placówka będzie bezpośrednio przylegała do zbudowanego dwa lata temu skweru z placem zabaw, siłownią plenerową i fontanną.

Co ciekawe, choć w tej chwili projekt funkcjonuje pod nazwą „zespołu szkolno-przedszkolnego przy ulicy Gilarskiej”, nowa placówka raczej będzie miała zupełnie inny adres – główne wejście zaplanowano bowiem od strony jeszcze nieistniejącej ulicy, która przetnie pole PGR. Zaś od samej Gilarskiej szkołę i przedszkole będzie oddzielała (w odległej przyszłości) jeszcze ul. Nowotrocka – duża oraz ważna droga, planowana od wieków i wciąż nie zbudowana, ale uzględniona na planie na wizualizacji szkoły:

 

gilarska-szkola-wizualizacja4m

wszystkie wizualizacje: Autorska Pracownia Projektowa/Urząd Dzielnicy Targówek

13
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx