To on podłożył bombę na Turmonckiej [FILM]

4
Share

Policja potwierdziła nasze sobotnie informacje: w obławie na Bródnie złapano mężczyznę podejrzanego o zamach bombowy i morderstwo na ul. Turmonckiej. Zobaczcie film z zatrzymania.

 

O wielkiej policyjnej akcji w okolicach ul. Toruńskiej pisaliśmy na targowek.info już w sobotę. Zgodnie z naszymi informacjami miało to związek z wybuchem bomby na Turmonckiej tydzień wcześniej – ale w weekend funkcjonariusze nie chcieli ujawnić szczegółów operacji. Teraz już wiemy, co się wydarzyło.

Piątkowo–sobotnią operację na Bródnie przeprowadzili policjanci ze stołecznego „terroru”, wspierani przez wydział realizacyjny (antyterrorystów) oraz Centralne Biuro Śledcze Policji – w śledztwie prowadzonym przez Mazowiecki Wydział Zamiejscowego Departamentu ds. Przestępczości Zorganizowanej Prokuratury Krajowej w Warszawie.

Funkcjonariusze zatrzymali w jego własnym mieszkaniu 44–letniego Waldemara O. Z informacji policjantów wynika, że 44-latek prowadził z zabitym przez bombę Krzysztofem M. wspólny biznes. Prawdopodobnie motywem jego działania mogły być rozliczenia finansowe.

Po przeprowadzeniu czynności procesowych, w tym wizji lokalnej, mężczyzna został doprowadzony do Prokuratury Krajowej w Warszawie, gdzie usłyszał zarzuty. Waldemar O. jest już formalnie podejrzany o zabójstwo z użyciem materiałów wybuchowych. Za to przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 12, kara 25 lat pozbawienia wolności albo kara dożywotniego pozbawienia wolności. Dzisiaj sąd aresztował go tymczasowo na trzy miesiące

 

 

wszystkie zdjęcia: Policja

4
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx