Wybuch na Turmonckiej. Co się wydarzyło?

26
Share

W piątek wieczorem w bloku na ul. Turmonckiej 8 doszło do potężnej eksplozji. Najprawdopodobniej była to bomba. Są ofiary.

 

Do wybuchu doszło w piątek po godz. 20 na trzecim piętrze 4-piętrowego bloku (tuż obok basenu Polonez). Wg pierwszych informacji, w eksplozji zginęła jedna osoba, druga jest lekko ranna. Na miejscu wciąż trwa akcja ratunkowa – są wszystkie służby: straż pożarna, pogotowie i policja.

Przyczyna wybuchu na ul. Turmonckiej jeszcze nie została oficjalnie potwierdzona. Pierwsze pogłoski o wybuchu gazu chyba nie są prawdziwe. TVP Info, powołując się na Rządowe Centrum Bezpieczeństwa, podaje, że była to bomba umieszczona w termosie pod drzwiami mieszkania.

Prawdopodobnie były to porachunki przestępcze – ofiarą był mężczyzna w średnim wieku, oficjalnie właściciel kiosku położonego niedaleko bloku (obok popularnego dyskontu), lecz także notowany przez policję w związku z różnymi przestępstwami.

Ulica Turmoncka na kilka godzin była zamknięta, zaś blok przy Turmonckiej 8 został ewakuowany – dla mieszkańców podstawiono autokary. Na miejscu do późnej nocy pracowały służby, ale jak informuje policja, nie ma zagrożenia już dla innych osób.

To kolejne tragiczne – lecz raczej nie powiązane ze sobą – tragiczne wydarzenie na Bródnie. Wczoraj w pożarze na Wysockiego zginął starszy mężczyzna.

 

 

zdjęcie na górze: archiwum/Policja

26
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx