Mapa obwodów szkół podstawowych na Targówku - po likwidacji gimnazjów | targowek.info

Mapa obwodów szkół podstawowych na Targówku – po likwidacji gimnazjów

Wasze dzieci wybierają się do podstawówki? Sprawdźcie, do której szkoły na Bródnie, Targówku i Zaciszu pójdą po reformie polskich szkół.

 

Planowana przez rząd PiS reforma edukacji budzi wiele kontrowersji, których nie będziemy tu roztrzasąć. Nie da się jednak ukryć, że oprócz wielkiego zamieszania i kosztów finansowych, będzie też miała zalety.

Na Targówku jedną z nich będzie zwiększenie liczby szkół podstawowych w dzielnicy – te, które działają obecnie, są przepełnione dziećmi, pracują na kilka zmian i muszą wynajmować dodatkowe budynki. Zamiana obecnych gimnazjów na podstawówki spowoduje, że rejony szkół będą mniejsze i daje nadzieję, że najmłodsze dzieci będą miały więcej miejsca.

Co dokładnie się zmieni i jakie będą nowe obwody szkół po likwidacji gimnazjów? Właśnie w tej chwili pracują nad tym urzędnicy i radni Targówka. Znamy już planowaną mapę przyszłych rejonów, które mają obowiązywać od 1 września 2017 roku.

 

Obwody postawówek po likwidacji gimnazjów targówek bródno
Żeby zobaczyć mapę w powiększeniu, kliknij na niej prawym klawiszem myszy i wybierz opcję „Pokaż obraz” bądź „Otwórz grafikę”.

 

Uwaga: te obwody (jeśli zmiany ostatecznie wejdą w życie) będą dotyczyły tylko dzieci, które w 2017 roku pójdą do pierwszych klas. Obecni, starsi uczniowie podstawówek nie będą musieli zmieniać szkół.

Jak wynika z mapy, obecne rejony podstawówek w dzielnicy zostaną w większości wypadków zmniejszone, gdyż „wrócą” cztery szkoły podstawowe, które zostały zamienione w gimnazja kilkanaście lat temu:

 • ul. Trocka 4 (obecnie Gimnazjum nr 141, wcześniej była to Szkoła Podstawowa nr 315)
 • ul. Bartnicza 8 (obecnie Gimnazjum nr 143, wcześniej była to SP nr 67)
 • ul. Turmoncka 2 (obecnie Gimnazjum nr 144, wcześniej SP nr 105)
 • ul. Krasiczyńska 4/6 (Gimnazjum nr 145, wcześniej SP nr 308)

…na razie nie jest jednak pewne, czy nowe-stare podstawówki będa miały znów swoje „tradycyjne” numery – choć jest to możliwe, bo ich stare numery pozostają „wolne”.

Według aktualnych planów urzędu Targówka, piąte z obecnych gimnazjów w dzielnicy – nr 142 z ul. Olgierda 35/41 (wcześniej SP nr 47) – po reformie nie stanie się z powrotem podstawówką, a będzie stopniowo wygaszane – i ostatecznie stanie się częścią CXXXVII Liceum Ogólnokształcącego im. Schumana, które mieści się w tym samym budynku.

Finalna dyskusja na temat likwidacji gimnazjów i powstaniu nowych szkół podstawowych na Targówku odbędzie się dzisiaj (23.11.2016) na posiedzeniu dzielnicowej komisji edukacji o godz. 16:45 w sali nr 127 urzędu dzielnicy na ul. Kondratowicza 20 – podajemy to tak dokładnie, gdyż posiedzenie komisji jest otwarte i każdy zainteresowany mieszkaniec może tam przyjść.

 

10 komentarzy na temat “Mapa obwodów szkół podstawowych na Targówku – po likwidacji gimnazjów

 • 23 listopada 2016 o godz. 11:04

  proszę o odpowiedz. Mieszkając na Zielonym Zaciszu, dziecko gdzie do podstawówki chodzi? a jakiej ulicy?

 • 23 listopada 2016 o godz. 11:24

  Fajnie, szkoła nr 28 obejmuje też dzieciaki z cmentarza.

 • 23 listopada 2016 o godz. 13:03

  Uff…nareszcie będzie mniej samochodów osobowych dowożących i odwożących z okolicznych blokowisk swoje dzieciaki do 52 SP.
  Mniej sfrustrowanych rodziców w parkujących, byle jak, byle gdzie, byle szybciej.
  Może dzięki tej zmianie zwiększy się bezpieczeństwo dzieci pędzących do szkoły pieszo, na rowerach i hulajnogach po wąskich chodnikach i uliczkach Zacisza.

 • 23 listopada 2016 o godz. 13:12

  A te dzieci co uczą się na plebanii ze szkoły przy Radzyminskiej to na plebanii dalej będą się uczyć?

 • 23 listopada 2016 o godz. 15:53

  Super i oby moje dziecko nie kończyło zajęć o 17:10 trzy razy w tygodniu!

 • 23 listopada 2016 o godz. 20:32

  „Fajnie, szkoła nr 28 obejmuje też dzieciaki z cmentarza” – ba, i to także z cmentarza żydowskiego. Za to dzieci z cmentarza cholerycznego chodzą do szkoły już na Pradze Północ. Dla odmiany dzieci z lasu i centrum handlowego uczęszczają do 84 :-)

 • 24 listopada 2016 o godz. 06:56

  Zapadły jakieś decyzje na komisji ?

 • 24 listopada 2016 o godz. 14:00

  A kiedy wreszcie podstawówka na Elsnerowie? Tam już w chwili obecnej mieszka kilkaset dzieciaków w wieku szkolnym.

 • 25 listopada 2016 o godz. 15:47

  zielone zacisze będzie chodziło na krasiczyńską

 • 7 grudnia 2016 o godz. 09:49

  a jeszcze będzie nowa SP przy Samarytanki…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.