Miał być chodnik, zrobili skocznię dla rowerów

11
Share

Nie ma szczęścia chodnik wzdłuż Przecławskiej. Mieszkańcy musieli zrobić happening, żeby zmusić urzędników do jego budowy. A gdy ta się zaczęła, nagle się urwała. Ale mamy dobre wieści.

 

Dobra wiadomość jest taka, że kilka tygodni temu rozpoczęła się budowa chodnika wzdłuż Przecławskiej. Urząd przygotowywał się do niej wiele miesięcy, bo trzeba było przesunąć płot i uzgadniać to z właścicielem terenu. Zniecierpliwieni mieszkańcy nie mogąc doczekać się chodnika namalowali go sami na jezdni, co chyba zmobilizowało urzędników…

Niestety szybko idąca budowa nagle się skończyła. Napisał do nas o tym Piotr:

– W nawiązaniu do artykułu „Namaluj chodnik w czynie społecznym” spieszę poinformować, że powstał chodnik wzdłuż ulicy Przecławskiej, ALE w jakiś 90%.

Został zburzony płot z jednej strony, zrobiony nasyp (gdyż jak wiadomo w dni deszczowe są tak ogromne i głębokie kałuże) i ułożony chodnik z kostki. Niestety chodnik nie połączył się z wiaduktem. Kończy się spektakularną rampą, z której mogliby skakać wyczynowi rowerowcy, ale zwykli ludzie mogą z niej po prostu spaść. Budowlańcy swoje prace wykonali w jakieś 2 tygodnie, a niedokończony chodnik straszy już kolejne 3 tygodnie.

Mieszkańcy osiedla Wilno są bardzo wdzięczni, że ich głos został wysłuchany (petycja) i powstało cokolwiek, ale fajnie jakby prace rozpoczęte zostały również zakończone.

Czy szanowna redakcja mogła by sprawę zbadać i poinformować na stronie internetowej czy chodnik będzie dokończony? – napisał Piotr.

Sprawdziliśmy i faktycznie. Jeszcze w niedzielę chodnik na Przecławskiej wyglądał tak:

Ulica Przecławska / fot. targowek.info

Nie mieliśmy akurat roweru, żeby sprawdzić czy faktycznie dobrze by się tu skakało, ale „skocznia” wygląda zachęcająco.

A na poważnie, zapytaliśmy o brakującą końcówkę chodnika radną Katarzynę Górską-Manczenko (PO), która od początku pilotuje sprawę. Zapewnia, że prace już wznowiono.

Chodnik będzie ukończony jeszcze w tym roku, byłam dziś na miejscu, prace trwają. I widać, że będzie montowane oświetlenie – napisała nam radna.

Mamy nadzieję, że więcej przeszkód na trasie wzdłuż Przecławskiej już nie będzie.

11
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx