Orlika na Targówku schowają pod balonem

4
Share

Zła wiadomość jest taka, że na razie nie powstanie sala gimnastyczna przy szkole na Targówku.  Dobra, że Orlik zostane przyktyty balonem. 

 

O budowie sali gimnastycznej przy szkole podstawowej nr 114 przy ul. Remiszewskiej po cichu mówi się od jakiegoś czasu. Teraz wiemy, że nic z tego nie wyjdzie. Przynajmniej na razie. W związku z roszczeniami do tego terenu zrezygnowano z budowy hali, a podjęto decyzję o działaniu tymczasowym – budowie hal pneumatycznych nad boiskiem szkoły i nad Orlikiem. Takiej odpowiedzi udzielił burmistrz na pytanie radnej Katarzyny Górskiej-Manczenko.

Hale pneumatyczne to po prostu balony, jakimi często przykrywane są korty czy boiska ze sztuczną murawą. Dlaczego hale za 800 tys. zł powstaną akurat tutaj? Nad Orlikiem to oczywiste – boisko jest oblegane i nie brakuje chętnych do gry, także zimą. Z zadaszenia Orlika skorzystają m.in. młodzi piłkarze ze szkółek piłkarskich. Jedna z nich już prowadzi zapisy na zajęcia pod balonem, które będą się odbywać późną jesienią.

Za to sąsiednie boisko podstawówki jest poza godzinami lekcyjnymi ciągle puste, bo grać tu nie wolno. Teraz będzie puste, ale przykryte przez balon. Może skorzystają chociaż uczniowie na WF-ach.

Z przetargiem na montaż hal (i wymianę nawierzchni boiska podstawówki) ciągle są jakieś problemy. Po raz pierwszy ogłoszono go latem, ale nie rozstrzygnięto. Postępowanie wznowiono pod koniec października. Pierwotnie hale miały stanąć w grudniu i być rozebrane do 15 kwietnia 2017 roku. Ale w ostatniej chwili te terminy zmieniono. Dostawa i montaż mają być przeprowadzone do 31 marca 2017 roku, a demontaż hal do 30 kwietnia 2017. Mamy nadzieję, że to nie oznacza, że balony staną tylko na miesiąc…

fot. Orlik Targówek im. Eusébio da Silva Ferreira / fot. profil naszego Orlika na Facebooku

4
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx