O Bródnie powstanie gra planszowa

1
Share

Dom Kultury „Świt” ma nowy fajny pomysł na przybliżenie mieszkańcom historii Bródna. I wy też możecie przy tym pomóc.

 

Warszawskie Bródno ma już swoją grę komputerową, dzięki której można przenieść się w czasie do czasów sprzed II wojny światowej – a teraz przyszedł czas na klasyczną planszówkę. Prace nad grą jeszcze trwają w DK „Świt”, ale już rysuje się jej ostateczna koncepcja.

Planszówka ma być przeznaczona dla całych rodzin, zarówno dorosłych, jak i dzieci w wieku od 7-8 lat. To, co wiadomo na pewno, to że gra będzie osadzona w historii Bródna – oraz ściśle związana ze zbudowaną w XIX wieku linią kolejową, która równocześnie spowodowała wielki rozwój osiedla i zarazem odcięła nas od reszty Warszawy…

Obecnie twórcy rozważają dwa scenariusze:

1. Oparcie gry na prawdziwej mapie Bródna sprzed wojny i pokazanie najważniejszych miejsc na Bródnie: kościół, szkoła, kolej itp.

brodno-gra-planszowa-projekt2

Wariant 1 gry: ścisłe nawiązanie do historii Bródna

 

2. Oparcie gry na ukazaniu wielokulturowości przedwojennego Bródna za pomocą ogólnych schematów gry planszowej.

brodno-gra-planszowa-projekt1

Wariant 2: pokazanie wielokulturowości Bródna poprzez schematyczne „kafelki”

 

– Na razie wygrywa scenariusz numer 1, który jest bliżej historii Bródna i przez zabawę ukazuje jego charakter – zdradza nam Bartosz Wieczorek z DK „Świt”, ale podkreśla, że jeszcze nic nie jest przesądzone.

Premiera gry planszowej o Bródnie planowana jest w pierwszej połowie grudnia 2016 roku. Gra będzie darmowa (do ściągnięcia z internetu oraz własnoręcznego wydrukowania) i na pewno będziemy jeszcze o niej pisać na targowek.info.

A jak inni mogą pomóc w powstaniu gry? Dzieląc się zdjęciami i wspomnieniami z dawnego Bródna podczas sąsiedzkich spotkań organizowanych przez Dom Kultury na ul. Wysockiego 11. Dwa spotkania już się odbyły, kolejne zaplanowano na 25 listopada oraz 16 grudnia (w obu wypadkach to piątek, początek godz. 19, wstęp wolny). Więcej szczegółów na temat spotkań na stronie starebrodno.pl.

 

 

1
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx