Protest przeciwko parkingowi SM Bródno. "Hucpa!" | targowek.info

Protest przeciwko parkingowi SM Bródno. „Hucpa!”

Na zielonym terenie pomiędzy blokami spółdzielnia mieszkaniowa „Bródno” rozpoczęła budowę parkingu. Okoliczni mieszkańcy walczą o wstrzymanie inwestycji.

 

Robotnicy pojawili się pod oknami bloków na ul. Suwalskiej 26A i 28 przed tygodniem. Tam, gdzie do tej pory był trawnik pomiędzy drzewami, powstaje łukowata zatoka z miejscami parkingowymi.

Mieszkańcy bloku gwałtownie zaprotestowali przeciwko tej inwestycji – na balkonach zawisły transparenty z napisanymi jednoznacznymi hasłami: „Nie ma naszej zgody”, „Dość samowoli SM Bródno”, „Stop hucpie SM Bródno”.

 

fot. Facebook/Mieszkańcy SM Bródno
Protest przeciwko budowie parkingu na ul. Suwalskiej /fot. Facebook

 

Protestujący oburzają się przede wszystkim na dwie rzeczy: zabranie terenów zielonych między ich blokami oraz brak wcześniejszych informacji na temat tej inwestycji. To wielki problem nie tylko Bródna, ale całej naszej dzielnicy, której władze od lat prowadzą politykę pod hasłem „więcej bloków, a reszta jakoś tam będzie”.

O planach budowy parkingu między blokami na ul. Suwalskiej 26A i 28 pisaliśmy na targowek.info już w lipcu 2016 roku.

Parking ten powstaje nieprzypadkowo – po sąsiedzku Spółdzielnia Mieszkaniowa Bródno planuje bowiem budowę trzech nowych bloków (osiedle ma się nazywać „Bródno Centrum”). Tyle, że nowe bloki powstaną m.in. w miejscu obecnie istniejących parkingów. Więc zanim tamte parkingi zostaną zlikwidowane, spółdzielnia teraz buduje inne między starymi blokami.

 

Na tych rysunkach dokładnie widać, gdzie powstanie osiedle. Pawilon z outletem będzie zburzony / fot. SM Bródno i Google Earth
Na tych rysunkach dokładnie widać, gdzie powstanie osiedle „Bródno Centrum” (fot. na górze). Pawilon z outletem przy Kondratowicza będzie zburzony, parkingi za nim znikną (fot. na dole) / fot. SM Bródno i Google Earth

 

Więc choć oburzenie mieszkańców bloków na ulicy Suwalskiej jest całkowicie zrozumiałe, niestety niedługo oni też będą stawiać samochody na parkingu budowanym właśnie pod ich oknami. Gdyż po prostu nie będą mieli innego wyjścia…

A mimo budowy tego kontrowersyjnego parkingu problem z parkowaniem na Bródnie i tak pozostanie. Niedawno na targowek.info przetoczyła się na ten temat wielka dyskusja. Niestety, władze dzielnicy, ani bliskie im władze spółdzielni, nie wyciągnęły z niej żadnych wniosków.

 

PRZECZYTAJ TEŻ:

9 komentarzy na temat “Protest przeciwko parkingowi SM Bródno. „Hucpa!”

 • 15 listopada 2016 o godz. 07:06

  SM BRÓDNO I INNE POKREWNE TO MAFIA!!
  OCZYWISCIE ZE LEPIEJ JEST WYBUDOWAĆ KOLEJNE OSIEDLE, ALBO DAĆ ZEZWOLENIE BO Z TEGO MA SIĘ X PROCENT DLA SIEBIE :) A PARKING TO BYLE BYŁ PRZECIEŻ NIKT SIE NIE PRZYCZEPI, ŻE NIE ZROBILI !! MASAKRA CO SIE DZIEJE U NAS W DZIELNICY.

  NIEDLUGO SKONCZA BUDOWĘ NA POLU PGR. POTEM POWSTANI DRUGIE, WIEKSZE OSIEDLE, POTEM OSIEDLE ZA LIDLEM PRZY CMENTARZU, KONCZYZ SIE OSIEDLE PRZY CARREFOURZE! A GDZIE DROGI?!!?!!?! CZY WYOBRAZACIE SOBIE TRANSPORT PUBLICZNY I SAMOCHODOWY JAK TE WSZYSTKIE OSIEDLE ZASIEDLĄ NAJPRAWDOPODOBNIEJ SŁOIKI?!!!

 • 15 listopada 2016 o godz. 10:28

  czy możemy wreszcie jakoś walczyć z tym dogęszczaniem? od teorii – spółdzielnia – czyli działać ma poniekąd jako wspólnota mieszkańców – do praktyki – w interesie władz spółdzielni? zastanówmy się jeszcze ile można skasować piaskownic i placów zabaw i wstawić nowe bloki? to zakrawa na grandę!!! a potem się dziwimy że smog….

 • 15 listopada 2016 o godz. 12:04

  „Zafajdany TGK”. Do przedostatniego zdania się z Tobą zgadzam. W ostatnim popełniasz błąd. Nie-słoiki z aut nie korzystają? Nie szczuj więc.

 • 15 listopada 2016 o godz. 15:39

  To są skutki braku aktywności członków spółdzielni, a pójść do tych darmozjadów z SM Bródno, a walnąć pięścią w stół, pisać pisma, odwołania, donosić gdzie się da i jak się da, łącznie z CBŚ i CBA i niech tych „komuchów” za ryła wezmą. Jak można w ten sposób traktować ludzi z których oni żyją? Kolejne budowy i kolejne, co to jest do cholery centrum Warszawy???? Ludzie chcą żyć i mieszkać normalnie, to nie jest centrum miasta, osiedle było budowane ponad 40 lat temu w sposób zaplanowany, to co jest teraz to developerska samowola, bez ładu i składu, aby zagęścić!!!

 • 15 listopada 2016 o godz. 16:58

  Robią to samo co zrobili prawie 20 lat temu blokowi Wyszogrodzka 1-7. Zlikwidowano olbrzymi parking i postawili Galerię i olbrzymie bloki. Z pięknego widoku mam studnię i okna w okna. Zazdroszczę bliźniaczemu blokowi przy Kondratowicza, przynajmniej zabudowują niższą zabudową i nie robią studni.

 • 15 listopada 2016 o godz. 23:21

  Chętnie coś z tym tematem zrobię. Sam protestowałem przeciwkobudowie parkingu przy kondratowicza 23a. Sam mało mogę ale jeśli ktoś chce się przyłączyć zapraszam. Chyba założę profil na FB

 • 16 listopada 2016 o godz. 00:06

  #Mieszk, czy mogę prosić o kontakt na adres piazzadispagna@wp.pl ?

 • 20 listopada 2016 o godz. 06:24

  Juz na wysokosci ul. Toruńskiej 80, 82, 84 zlikwidowali około 60% miejsc parkingowych. Przyjdźcie zobaczcie po godzinie 16 jaki jest syf z parkowaniem.
  To co wyprawia SM BRÓDNO, to jedna wielka granda. Nie wiem czy ROZOPOL jest ich, ale jezeli tak mają wyglądać chodniki wokół ich bloków jak przy Różopolu to dziękuję. Przecież tam jest taki syf i rozjechane trawniki jakby patologia tam mieszkała.

 • 27 listopada 2016 o godz. 21:33

  Wiesio Majcherek „wrócił” na przewodniczącego Rady osiedla Kondratowicza, Sylwia Oleksińska, Trubalski …..oni odchodzą tylko jak umrą

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.