Skrzyżowanie Szczepanika i Mokrej – czytelnicy targowek.info komentują, ratusz odpowiada | targowek.info

Skrzyżowanie Szczepanika i Mokrej – czytelnicy targowek.info komentują, ratusz odpowiada

Ciasna osiedlowa uliczka między blokami stała się ruchliwym i niebezpiecznym objazdem. Dlaczego urzędnicy nic z tym nie robią? Zniecierpliwieni mieszkańcy dopytują się o to na naszej stronie – zaś burmistrz Targówka oficjalnie im odpowiada.

 

Ciasna uliczka Szczepanika stała się ruchliwą arterią dokładnie 2 maja 2016 roku – w dniu, w którym z powodu budowy metra zamknięto główne ulice Targówka Mieszkaniowego. Od tamtej pory ruch samochodów wzrósł kilkunastokrotnie, a szczególnie niebezpiecznie zrobiło się na skrzyżowaniu Szczepanika z ul. Mokrą, przy której jest przedszkole.

Pisaliśmy o tym na targowek.info, interweniowali w urządach mieszkańcy, interweniowali radni. Bez efektów – od siedmiu miesięcy praktycznie nic w tym miejscu się nie zmieniło.

 

 

Skrzyżowanie Szczepanika i Mokrej nieczekiwanie zdominowało dyskusję pod naszym niedawnym artykułem na inny, choć też bulwersujący temat – pobliskiego placu zabaw, który jest tylko dla wybranych.

To co dzieje sie na łączniku Gajkowicza z Mokrą i Szczepaniaka woła o pomstę do nieba. Wszyscy piszą o ul Lusińskiej a tą sprawą się nikt nie zajmuje. Kierowcy jeźdzą bardzo szybko i tylko patrzeć jak dojdzie do tragedii, a w pobliżu jest przedszkole i dzieci wracające ze szkoły – pisze w jednym z komentarzy na targowek.info pan Artur i jest to jedna z najspokojniejszych wypowiedzi czytelników na ten temat.

 

fot. targowek.info
Skrzyżowanie ul. Szczepanika i Mokrej / fot. archiwum targowek.info

 

Na szczęście – stronę targowek.info czytają także w ratuszu na ulicy Kondratowicza. W dyskusji pod naszym artykułem wziął udział osobiście burmistrz Sławomir Antonik (potwierdziliśmy to). Urząd Dzielnicy postanowił też zbiorczo odpowiedzieć na wszystkie zarzuty mieszkańców w tej sprawie.

Poniżej publikujemy w całości długą odpowiedź urzędników na temat ulicy Szczepanika – przeczytajcie, dlaczego większości spraw nie da się rozwiązać, oraz co jednak wkrótce będzie zrobione. A potem, oczywiście, zapraszamy wszystkich do dyskusji pod artykułem.

 

Odnosząc się do zarzutów zamieszczonych na stronie Targowek.info [uściślając: w komentarzach napisanych przez czytelników targowek.info – przyp. red.] dotyczących negatywnego stanowiska Wydziału Infrastruktury w sprawie bezpieczeństwa ruchu na skrzyżowaniu ulic Szczepanika / Mokra i ul. Szczepanika, uprzejmie informujemy:

1. Odwodnienie tarczy skrzyżowania realizowane jest przez dwa wpusty deszczowe zlokalizowane na ulicy Mokrej od strony przedszkola. Wyniesienie tarczy skrzyżowania spowoduje powstanie zastoiska wody na dwóch wlotach skrzyżowania (patrz załącznik nr 1) oraz zalanie terenu placu zabaw (najniżej położony punkt terenu od ul. Gajkowicza). Orientacyjny koszt wyniesienia tarczy skrzyżowania to ok. 40 000zł. Do tego należy doliczyć koszt przebudowy odwodnienia ulic w obrębie skrzyżowania, tj. ok. 80 000zł oraz przebudowę studni kanalizacyjnej i zasuwy wodociągowej. Nieprawdą więc jest stwierdzenie, że jest to rozwiązanie najtańsze i nie wymagające interwencji w infrastrukturę podziemną.

2. W najbliższych dniach zostanie wybudowany próg zwalniający na ulicy Szczepanika pomiędzy ulicami Handlowa i Janinówka. Już w sierpniu tego roku poinformowano Zespół Zarządców Nieruchomości (ul. Mokra 29) o podjętych działaniach odnośnie lokalizacji tego progu. Należy podkreślić, iż przed tą datą Biuro Drogownictwa i Komunikacji m. st. Warszawy nie dopuszczało możliwości lokalizacji progów spowalniających ruch na długości zatoki postojowej, a więc bez konieczności likwidacji 7-8 miejsc postojowych.

3. W związku z budową metra i wyłączeniem z użytkowania kilku dużych parkingów, w okolicy inwestycji pojawił się ogromny deficyt miejsc postojowych. Sprawa nieprzepisowego parkowania została przekazana do Naczelnika VI Oddziału Terenowego Straży Miejskiej pismem z dnia 8 listopada 2016r.

4. Odnośnie interpelacji nr 33 i 65 Radnego Krzysztofa Miszewskiego: teren, którego dotyczy interpelacja, znajduje się we władaniu RSM Praga. Wydział Infrastruktury przekazał pismo zgodnie z właściwością. Spółdzielnia poinformowała, że teren jest dostatecznie doświetlony i wykonane są bezpieczne ciągi piesze, jako alternatywa dla poruszania się po drogach wewnętrznej. Dodatkowo, dla poprawy bezpieczeństwa na drodze wewnętrznej, zamontowano dwa progi podrzutowe.

5. Odnośnie interpelacji nr 90 Pani Radnej Katarzyny Górskiej-Manczenko zaproponowane rozwiązania są już od dawna wdrożone. Na przedmiotowym obszarze mamy skrzyżowania równorzędne. Uporządkowane jest również parkowanie, poprzez wybudowanie zatok postojowych. W tym roku obniżono także krawężniki na ciągach pieszych przez ul. Mokrą po stronie przedszkola celem likwidacji barier architektonicznych.

6. Odnośnie interpelacji nr 125 Pani Radnej Katarzyny Górskiej-Manczenko. Chodnik wzdłuż całej ulicy przy posesji ul. Mokra 33 jest zabezpieczony słupkami drogowymi przed nieprawidłowym parkowaniem. Dodatkowo na prośbę Dyrektora Przedszkola przy ul. Mokrej, Wydział Infrastruktury wprowadził zmianę w organizacji ruchu, polegającą na ustawieniu zakazu zatrzymywania się wzdłuż południowej strony ul. Mokrej.

7. Realizacja pomysłu zablokowania przejazdu drogą wewnętrzną łączącą ulice Trocką z Mokrą jest w gestii zarządu RSM Praga, a nie Dzielnicy Targówek. Spowodowałoby to przeniesienie całego ruchu samochodowego na ul. Gajkowicza, co stanowiłoby jeszcze większe zagrożenie dla pieszych, gdyż znajdują się tam bezpośrednie wyjścia z budynków.

Podsumowując, podtrzymujemy stanowisko przedstawione w udzielonych wyjaśnieniach na interpelacje Radnych. Odpowiedzi były w pełni merytoryczne, oparte na obowiązujących przepisach technicznych oraz ustawie Prawo o Ruchu Drogowym.

 

PRZECZYTAJ TEŻ:

38 komentarzy na temat “Skrzyżowanie Szczepanika i Mokrej – czytelnicy targowek.info komentują, ratusz odpowiada

 • 30 listopada 2016 o godz. 12:06

  Szanowny Panie Burmistrzu,
  Proszę jeszcze o zajęcie się sprawą parkowania w okolicy bazarku. Samochody parkują na trawniku wzdłuż ogrodzenia gimnazjum 141. W sobotę 26.11.2016 moją córkę i jej koleżanki, wracające z zajęć, potrąciłby samochód na tym właśnie chodniku (mam zdjęcie samochodu wraz z kierowca i pasażerką, nawiasem mówiąc bardzo uprzejma pani, która po zwróceniu uwagi, że jeżdżą po chodniku użyła sformułowania, którym posłużył się kiedyś Pan Prezes J.K „s….. dziadu”). Kierowca cofał na chodniku, a że samochód był duży to dzieci nie zauważył – musiały odskoczyć na trawnik rozdzielający chodnik od jezdni.
  Dodatkowo zastawiane samochodami jest przejście dla pieszych to najbliżej wjazdu na budowę metra. Kierowcy czują się bezkarni.

 • 30 listopada 2016 o godz. 12:13

  jedynym wyjściem jest zamknięcie łącznika pomiędzy Trocką a Mokrą a Gajkowicza powinna zostać wyłączona z ruchu. z resztą nie jest to „ulica” a alejka do której powinny mieć dostęć służby dyżurne i oczyszczania.

 • 30 listopada 2016 o godz. 12:17

  Prośba o wyjaśnienie w miarę możliwości:
  1. Jaki zapis prawa zabrania wyznaczenia pasów na skrzyżowaniu Szczpanika i Mokrej (widoczne na zdjeciu)? Znane mi zapisy nie zakazuje, mówią jedynie gdzie koniecznie trzeba. Ale zakazu na innych drogach nie ma.
  2. Czy można oslupkowac okolice tego skrzyżowania? Proszę spojrzeć na zdjecie: samochody na Szczepanika parkują na chodniku, który ma poltora metra szerokości (przepisowe minimum). Niech parkują wyłącznie na ulicy, słupki powinny zapewnić mieszkańców możliwość przepisowego poruszania się.
  3. Czy można postawić słupki wzdłuż Mokrej na pozostałej długości tak, jak przy Mokrej 33? Sytuacja zbliżona do opisanej powyżej: na Mokrej 33 parkują przy jezdni bo są slupki, tam gdzie ich nie ma wjeżdżając na chodnik.
  4. Czy można wjakis sposob zabezpieczyć minimalna szerokość przejścia przy Mokrej 33 gdzie cały chodnik potrafi być zajety przez pojazdy dostawcze do SPC i bardzo często po kilka razy dziennie do InPost? Stoją nawet na chodniku przy samej Mokrej tak, że trzeba schodzić na ulicę.
  5. Czy mozna posprzątać odcinek ulicy Janinowka w okolicy Handlowej? (Zatoka do parkowania i chodniki w kierunku Mokrej . Trawniki są rozjezdzone przez dostawczaki obsługujące posesję Janinowka nr bodajże 17).
  6. Zakaz zatrzymania przy przedszkolu jest idiotyczny. Auta stały tam na jezdni. Nie dziwne, ze teraz stoją na okoliczjych hodnikach. A chodziło dyrekcji przedszkola o niezastawernie dróg pozarowychyba do przedszkola. Tutaj Wydział Infrastruktury niepotrzebnie opracował organizacje ruchu z zakazami. Trzeba tylko uniemożliwić parkowania na drogach pozarowych a nie na całej jezdni.
  7. Czy kontenery na używane ubrania widoczne na zdjeciach mają zgode dzielnicy czy to, jak zazwyczaj, samowola?

 • 30 listopada 2016 o godz. 12:56

  Co do punktu 5 dotyczącego interpelacji nr 90 to jest to nieprawda, że cokolwiek jest załatwione. Prześledzić trzeba treść interpelacji:

  W nawiązaniu do udzielonej odpowiedzi z przykrością zauważam, że w ogóle nie odniesiono się do problemu zapewnienia bezpieczeństwa dzieci i rodziców w związku z wielokrotnym wzrostem ruchu na ulicy Szczepanika, w tym przy skrzyżowaniu z Mokrą.
  NADAL NIKT NIE POWIEDZIAŁ JAK POPRAWIĆ BEZPIECZEŃSTWO PIESZYCH PRZY PRZEDSZKOLU.

  Proszę o spojrzenie na ten temat i zaproponowanie rozwiązań, które zapewnią bezpieczeństwo.
  NIE ZAPROPONOWANO.

  W odniesieniu do udzielonej odpowiedzi pragnę zwrócić uwagę, że przytoczone rozporządzenie nie nakazuje wykonywania pasów, ale tez nie zabrania ich wykonywania.
  PASÓW NIE WYMALOWANO.

  Na wyżej wymienionym skrzyżowaniu nie są obniżone krawężniki – co dodatkowo utrudnia poruszanie się.
  ZREALIZOWANO.

  Proszę o stanowisko odnośnie objęcia terenu znakami D-40 (“strefa zamieszkania”) (propozycja dotyczy ulicy Mokrej (od Handlowej do końca ulicy) i Szczepanika (od Handlowej do końca ulicy) .
  NIEZREALIZOWANO

  Pozwoli to na:
  – uporządkowanie parkowania (możliwe tylko na wyznaczonych miejscach)
  NIEZREALIZOWANO. CHODZILO O WPROWADZENIE PARKOWANIANWYLACZNIE NANWYZNACZONYCH MIEJSCSCH. OBECNIE PARKOWANIE MOZLIWE WSZEEZIE, GDZIE NIE WYKLUCZAJA TRGO.PRZEPISY. CO GORSZA POSTAWIENIE ZNAKÓW B36 POD PRZEDSZKOLEM JESZCZE BARDZIEJ ZDEZORGANIZOWALO PARKOWANIE I ZEPCHNEŁO NA CHODNIKI.
  – zainstalowanie progów,
  NIEZAINSTALOWANO
  – wprowadzenie zasady skrzyżowań równorzędnych.
  TAK BYŁO. UZNAJMY ZE ZREALIZOWANO.

  TAK WIĘC WBREW TEMU CO NAPISANO 6 NIEZREALIZOWANO do 2 ZREALIZOWANO. RESZTY NIE MA CO KOMENTOWAĆ JEŚLI TAK WYGLĄDA TA KWESTIA ZE STRONY DZIELNICY.

 • 30 listopada 2016 o godz. 13:45

  Parkowanie przy bazarku złe. Parkowanie na Mokrej w okolicy Inpost złe. Parkowanie przy przedszkolu złe.
  Ludzie, czy wy wszyscy jeździcie na hulajnogach, czy tylko tutaj komentują emeryci z miejskiej komunikacji ?
  Aut przybywa a miejsc do parkowania ubywa.
  Zluzujcie trochę

 • 30 listopada 2016 o godz. 13:48

  W ubiegłym roku na Trockiej postawiono słupki zabierając wiele miejsc parkingowych. Tuż przed rozpoczęciem budowy metra.
  Jak bardzo one by się teraz przydały ?
  Na Trockiej, w ciągu od budowanego metra do Radzymińskiej, jest pas zieleni i bardzo szerokie drogi dla pieszych. Nie można było tutaj stworzyć miejsc parkingowych na czas budowy metra ?

 • 30 listopada 2016 o godz. 14:55

  NIE RÓBICE PROBLEMU.

  POWIEKSZCIE LEPIEJ SW WINCENTEGO! BO 2 KM STOI SIĘ 30 MIN

 • 30 listopada 2016 o godz. 15:17

  Na razie jest kłopot jednej ulicy ciekawe jak to będzie po zakończeniu budowy metra jak się inni zaczną zjeżdżać do przesiadki.

 • 30 listopada 2016 o godz. 16:06

  Może by tak oprócz wybudowania progów zwalniających (jak najbardziej potrzebne, tego nie neguję), ktoś zainteresowałby się stanem nawierzchni na ulicy Szczepanika i stanem trawnika przy samej Handlowej, gdzie regularnie jest parking dla klientów Żabki, którym ciężko jest ruszyć d…. i przejść się 15-20 m więcej, przecież ta ulica nadaje się do generalnego remontu, a co będzie po zimie przy obecnym natężeniu ruchu na tej uliczce??!!!!

 • 30 listopada 2016 o godz. 16:11

  Biedny ten nasz burmistrz, nic nie może zrobić tylko pensje pobierać.

 • 30 listopada 2016 o godz. 17:52

  Parkujący Wykup miejsce na jednym z parkingów w okolicy jest duzo wolnych miejsc. Nikt nie broni parkowania tylko rób to zgodnie z przepisami . Dlaczego na Szczepaniak kierowcy wjeżdżając na chodnik który ma półtora metra? Czyli minimalna szerokość jaka ma być dla pieszych.

 • 30 listopada 2016 o godz. 17:54

  No i co Burmistrzu? Czarni na białym wielki literami napisali Ci w jakiej rzeczywistości zyje Danuta. Qypunktowane jak w meczu 6:2 a ona pisze ze wszystko zrobione.

 • 30 listopada 2016 o godz. 19:57

  Najbardziej mnie śmieszą tacy z roszczeniami. Grosza nie dali za parkowanie na wspolnym gruncie a jeszcze chodniki niszcza i zastawiaja. Kult samochodu się kończy.

  A dzielnica powinna się przygotować na metro. Oslupkowac co się da, żeby było zielono i bezpiecznie.

 • 30 listopada 2016 o godz. 21:36

  Mieszkam na Rembielińskiej, pracuję na Trockiej. Komunikacją miejską mogę tam dojechać tylko przez rondo Żaba, albo zakorkowaną ul. Radzymińską (czy tak, czy tak, trzeba robić ogromne koło, co jest bardzo czasochłonne). Jak jest ciepło to owszem mogę jeździć rowerem (jednocześnie odwożąc dziecko do przedszkola na Suwalską), ale w zimie jestem zmuszona do używania auta i jeżdżenia ww. ulicami. Chociaż wolałabym jeździć krótszą drogą. Jeżeli zamkniecie tą drogę, to zostanie mi tylko chyba do wyboru helikopter żeby się dostać do pracy.

 • 30 listopada 2016 o godz. 21:43

  ATA, problemy komunikacji miejskiej są znane wszystkim. Nie wiadomo dlaczego radni nic z tym nie robią. Przecież nie ma ich złego w korzystaniu z auta. Źle jest tylko parkowanie takie, że nie ma jak przejść.

  A burmistrzowi nie wstyd? Przecież widać na zdjęciu ze na tym skrzyżowaniu nie zrobiono kompletnie nic oprócz obniżenia krawężników. Czy czekacie aż jakiś pędzacy wariat kogoś tam rozjedzie?

 • 30 listopada 2016 o godz. 22:11

  Panie Burmistrzu, prosta kwestia:
  Co Pan zrobi żeby poprawić bezpieczeństwo pieszych i umożliwić swobodne poruszanie sie po chodnikach?
  Szczepanika, Mokra, Lusinska, Trocka.

 • 30 listopada 2016 o godz. 22:22

  Panie Burmistrzu, prosta kwestia :
  gdzie są miejsca parkingowe, bo z dziećmi czy z zakupami nie można podjechać pod blok, aby ich/je wypakować ?
  Na Gajkowicza samochód na samochodzie pod blokami. A niektórym na Mokrej czy Szczepanika w d…ch się przewraca i słupków im się zachciewa.

 • 30 listopada 2016 o godz. 22:36

  Zapewnie bezpieczeństwa to obowiązek burmistrza.

  Prawo nakazuje zapewnienie parkingow deweloperom, nie burmistrzowi.

  Chamstwo niektorych kierowców jest porażające. Chcą zabrać trawnik wzdłuż trock8liej i do tego parkować nielegalnie na chodnikach. Wystarczy ze wpuszczone zostaly bazarowe szczury, brud i samochody na Trocka.

 • 30 listopada 2016 o godz. 22:38

  Ps jak rozumiem kogoś kto tam pisał od słupków na mokrej i szczepanika nie ubedzie ani jednego miejsca. Rozumiem ze auta będą stały w całości na ulicy a nie na chodniku. Tak jest zdaje się przy SPC na Mokrej i jest ok. Trzeba zdjąć tylko debilny zakaz pod przedszkolem i znowu 15 nowych miejsc przybędzie wróci właściwie.

 • 30 listopada 2016 o godz. 22:46

  Dyskusja o bezpieczeństwie a jeden sfrustrowany posiadcz zapewne 23 letniego golfa w tdi bije pianę o parking. Chłopie, kup sobie na własnośc kawałek ziemi, ogrodzisz i będziesz mieć parking. Przy Handlowej 34 każdy ma garaz podziemny a nawet 2 niektórzy i problemem jest klienteli ząbki, która parkuje na trawniku. Właśnie dlatego, że nie ma słupków.

 • 30 listopada 2016 o godz. 22:52

  moze nauczycie sie chodzic? normalne przejscie jakich tysiace w miescie a tu placz i lament.
  moze zamknac wjazd na cale osiedle jak tak zle. radzyminska tez i z wileniaka z buta do domu.

  wszytko jest ok i nie ma co zmieniac. a dla płaczków droga wolna – na wsiach zdaleka od miast wiele terenów do zagospodarowania

 • 30 listopada 2016 o godz. 22:53

  Sfrustrowana to jest twoja stara, że nie ma z ciebie pożytku i jedyna nadzieja to w słupku

 • 30 listopada 2016 o godz. 22:55

  Marzena, spójrz na zdjęcie i powiedz gdzie widzisz przejście. Chyba właśnie o to chodzi żeby namałowca pasy żeby piesi nie Lazio wszędzie tylko na swoim miejscu.

 • 30 listopada 2016 o godz. 22:57

  No normalnie żal patrzec jak nam się w pracy burmistrz przemęcza. Kierowcy tylko pilnują jak jechać przepisowo 80 km/h środkiem osoedla. I ci piesi im auta atakują.

 • 30 listopada 2016 o godz. 23:07

  hahahaha parkingi parkingami a szczur na szczurze lata nocami po Mokrej i Gajkowicza. Metro chyba wygoniło wszystko z ziemi

  Przy Trockiej jest duży pas zieleni jak ktoś wcześniej wspomniał. Należy jak najszybciej wydzielić tam dodatkowe miejsca parkingowe.

 • 30 listopada 2016 o godz. 23:09

  To jest doprawdy żałosne patrzeć jak kierowcy szukają wrogów w pieszych. Przecież legalne miejsca parkingowe i wyraźne przejscia to wspolny interes.
  Jako kierowcy czasami oczy bola jak widzę wystający samochód na Szczepańska zaparkowany na rogu Mokrej. Bo ktoś tylko do przedszkola a 20 metrów dalej 3 miejsca wolne.
  I na odwrót. Piesi wylazacy spomiędzy zaparkowanych samochodów prosto na Szczepanika. A wystarczy wymalowac przejścia i trafić rózga do osób ignorujacych przepisy.

 • 30 listopada 2016 o godz. 23:18

  A, zabolało z tym golfem. Ale to typowe oczekiwanie posiadacza auta, którego nie stać na parking. Mam golfa w tdi dajcie mi darmo parking i dojazd pod klatkę. Darmo to możesz dostać szczury z bazaru. Przegrywa przewody i ich naprawa przekroczy ze 2 razy wartośc twojego autka. Prbólem parkowania zniknie.

 • 30 listopada 2016 o godz. 23:20

  Szanowni Państwo
  Wraz z budową metra i zamknięciem Trockiej problemem stalo się, iż bardzo wielu kierowców wybrało sobie skrót Gajkowicza, Mokra, Szczepanika i zachowują się jak na jakieś dwupasmowce. Bardzo duzo przejeżdża samochodów z rejestracjami wwl więc sa to kierowcy, którzy omijają korek na Radzymińskiej. Najgorsza jest sytuacja w sobotę, gdy do tego dochodzą bywalcy bazarku jezdzacy i parkujacy gdzie popadnie. Może warto wymóc na zarzadzajacych bazarkiem aby przygotowali wiecej miejsc dla swoich klientów, ktorzy zastawiaja również okoliczne ulice. Mieszkancy tej okolicy tez musza gdzies parkować i zyc. RSM Praga rowniez niech cos zrobi aby mieszkańcy bloków tej spółdzielni nie czuli sie jakby mieszkali w slamsie. Panie Burmistrzu, my mieszkancy juz odczuwamy dlaczego mieszkancy Zacisza nie chcieli bazarku u siebie koło Obi. A do Pani, ktora dojeżdża na Trocka z Rembielinskiej to ma Pani autobus 256

 • 30 listopada 2016 o godz. 23:27

  Jeszcze raz powtarzam. Nikt nie chce zabrać choćby jednego miejsca parkingowego. Chodzi k cofnięcie szkodliwego znaku zakazu zatrzymania pod przedszkolem, wymalowanie pasów, oraz słupki żeby nie parkować na chodniku tam, gdzie nie ma półtora metra (ale parkowanie możliwe ciągle będzie na ulicy).

  Co do szczurów to nie metro a bazar. Pogadajcie z tymi co mieli bazar i szczury wcześniej u siebie. Nie mają jednego i drugiegoa poza tym wspólnym wrogiem powinno być nierobstwo urzędników. Oni lubią napuszczac pieszych na kierowców. A jak.widać cel jest jeden. Zmusić urząd do pracy.

 • 1 grudnia 2016 o godz. 07:49

  Problem jest jeden: brak zaangażowania urzędników. Wola pisac elaboraty zamiast rozwiązać problemy.

 • 1 grudnia 2016 o godz. 12:23

  ale jaki problem Gregory? problemu nie ma

 • 1 grudnia 2016 o godz. 16:03

  DO CHCESZ TO KUp: DZIEKI TAKIM JAK TY NIE MA JAK PODJECHAC POD SKLEP, POCZTE, SZPITAL ITD BO WSZEDZIE SŁUPKI , ZAKAZY I PŁATNE PARKINGI. DO MOMENTU JAK TY BEDZIESZ POTRZEBOWAŁ I WTEDY SIE WSZYSTKO ODWRÓCI. TAKI JESTES KOZAK.

 • 1 grudnia 2016 o godz. 19:14

  Dla inwalidów są specjalne miejsca. Dla Januszow nie. Idź na komisję, jak dostaniesz niebieski papierek to wszystkie koperty twoje. Poza tym nikt, ale to nikt nie proponował likwidacji miejsc parkingowych. nie widzisz związku między źle parkujacymi kierowcami a słupkami?

 • 1 grudnia 2016 o godz. 22:47

  Przechodzę codziennie ulicą Szczepanika do Trockiej i widzę, że ruch zwiększył się ogromnie, a w ciągu jednej minuty potrafi przejechać kilka pojazdów.
  Wiele osób spoza naszej dzielnicy skraca sobie drogę z Radzymińskiej do ronda Żaba między innymi dlatego, że Szwedzka zwężona jest o jeden pas ruchu.
  Jedyne wyjście to zamknięcie dla ruchu odcinka między ul.Mokrą a Gajkowicza, pozostawiając wyjazd na Trocką jedynie z ul.Gajkowicza. Bez tych zmian ul.Szczepanika pozostanie ulicą przelotową tuż obok przedszkola i placu zabaw w samym środku osiedla.

 • 4 grudnia 2016 o godz. 12:18

  Już dawno mówiłem, żeby postawić rogatki przy Radzymińskiej i Łodygowej. Nie wpuszczać tych z WWL, bo to druga plaga po szczurach

 • 5 grudnia 2016 o godz. 13:40

  Spójrzcie tylko na różnice w zarządzaniu / estetyce pomiędzy Bródnem, a Targówkiem mieszkaniowym chociażby przez pryzmat parku Bródnowskiego i Wiecha zarządza nim jedna osoba, a jeśli chodzi o wygląd różnice mogą porażać. Tak samo jest z pozostałymi rzeczami nikt się nie przejmował Targówkiem mieszkaniowym dopiero metro rzuciło nowe światło. Tylko jakie aut już nie ma gdzie parkować potrzebne są poziomowe parkingi, ale nikt ich nie wybuduje bo właścicielem większości gruntów jest RSM Praga, który obecnie działa już tylko jak deweloper budując gdzie się da nowe budynki…

 • 5 grudnia 2016 o godz. 18:03

  Waldemar ma rację, ciągle tylko Bródno i Bródno, a resztę wszyscy mają w poważaniu…

 • 5 grudnia 2016 o godz. 22:46

  Mieszkam na Handlowej 34, kazdego ranka wychodze i ide do autobusu, auto zostawiam na prakingu podziemnym. Nie musze wozic d… zawsze i wszedzie. W przeciwienstwie do tych kretynow, ktorzy rozjechali trawnik na Szczepanika. Zrobiliscie tam bajoro, wkrotce nawet nie bedziecie mogli wyjsc z aut. I wtedy znajdziecie sobie inny trawnik. A ja i tak zrobie wam zdjecie i wysle na skrzynke strazy miejskiej. Niestety, ale pozostalo tylko bycie kapusiem, zeby nauczyc kilku LB, LU i niestety WJ

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.