Ta szansa – nowy klub dla dzieci i dorosłych na Radzymińskiej

4
Share

Doświadczona organizacja pozarządowa „Szansa” otworzyła na Targówku swój klub sąsiedzki. Prowadzą zajęcia dla dzieci, a dziś zapraszają mieszkańców na wspólne wspominanie historii z Radzymińskiej. 

 

Kto szuka na Radzymińskiej 111a/113 (tuż obok skrzyżowania z Gorzykowską) dawnego sklepu monopolowo-spożywczego, ten będzie rozczarowany. Sklep działał tu od lat, ale okres świetności miał już dawno za sobą. Upadł kilka miesięcy temu i lokal stał pusty.

Ruch w środku zaczęło być widać w wakacje. Trwał remont, który we wrześniu zakończył się otwarciem oddziału terenowego Ta Szansa. Co to takiego?

Towarzystwo Rozwijania Aktywności Dzieci „Szansa” działa od 1992 roku. „Nasze zainteresowania programowe od lat skupiają się wokół dziecka i jego najbliższego środowiska wychowawczego (domu, przedszkola, szkoły)” – tak stowarzyszenie przestawia swoją działalność. Zrealizowali już kilkaset projektów edukacyjnych, szkoleniowych i wychowawczych.

Z resztą niektórzy z was mogą już znać tę organizację. To oni zapraszają do „Klubików Mamy, Taty i Malucha” działających przy przedszkolach przy Krasiczyńskiej 4 na Bródnie i Trockiej 4 na Targówku.

Teraz „Szansa” otworzyła swój klub sąsiedzki na Targówku o nazwie „Ta Szansa”. Już zorganizowali kilka spotkań i warsztatów dla dzieci i rodziców. Lokal przy Radzymińskiej jest całkiem spory. Na zajęciach „Harce z malcem” bawiło się jednocześnie aż sto osób.

Kolejna szansa, żeby poznać Szansę, już dzisiaj. Organizatorzy zapraszają na Radzymińską mieszkańców, którzy zechcą podzielić się historiami z Targówka, szczególnie z okolic kamienicy, w której działa stowarzyszenie.

Aktualny program klubu Ta Szansa

Aktualny program klubu Ta Szansa

Zdjęcie na górze: jedne z zajęć dla dzieci przed kamienicą przy Radzymińskiej, w której mieści sie Ta Szansa / fot. Ta Szansa na Facebooku

4
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx