Targowek.info wysyła list w przyszłość. Wy też możecie

3
Share

W stropie stacji metra na Targówku zostanie wmurowany kamień węgielny oraz „kapsuła czasu”, w której będą m.in. życzenia od mieszkańców. Dziś i jutro możecie umieścić tam własną wiadomość – my już to zrobiliśmy.

 

Pomiędzy 15 a 17 listopada 2016 r. (dokładna data jeszcze nie jest potwierdzona) na budowie stacji metra na Targówku nastąpi uroczyste wmurowanie kamienia węgielnego. Zgodnie z tradycją, wraz z wmurowaniem kamienia, w kapsule zotanie też umieszczone przesłanie dla Warszawy z przyszłości oraz życzenia od mieszkańców. Będzie to pamiątka dla potomności.

Zwykli mieszkańcy stolicy też mogą dołączyć swoją wiadomość do tego przesłania, po prostu wysyłając ją mejlem.

Aby wasze życzenia znalazły się w kapsule czasu, należy:
1) w tytule maila wpisać tytuł Akcji: „Kamień węgielny, #metro2 i życzenia”
2) w treści maila wpisać życzenia lub załączyć plik z życzeniami w dowolnej formie: tekst, zdjęcie, film.
3) wysłać zgłoszenie na adres: metro2@um.warszawa.pl – uwaga, najpóźniej do 13 listopada 2016 r. do godziny 23:59.

Władze Warszawy zamierzają wszystkie życzenia zgrać na nośnik elektroniczny, włożyć do metalowej tuby i w przyszłym tygodniu uroczyście wmurować w strop stacji metra, gdzie poczekają tam na odnalezienie podczas remontu metra albo innej inwestycji w odległej przyszłości, za jakieś 100 czy może nawet 200 lat.

My już to zrobilismy – napisaliśmy i wysłaliśmy życzenia dla mieszkańców Targówka z przyszłości!

Jeśli jesteście ciekawi, co napisaliśmy, proszę mamy dla was kopię:

 

list_kapsula_web

 

Cześć, Warszawiacy z Przyszłości,
pozdrawiamy z Was z jesieni 2016 roku

Szczególnie pozdrawiamy mieszkańców dzielnicy, w której i my mieszkamy – Targówka. Powiedzcie, jak wam się jeździ II linią metra? My pojedziemy metrem z Targówka za dwa lata, w sumie niedługo, ale nie możemy się już doczekać. Na pewno jest świetnie!

A jak tam z obwodnicą Śródmieścia w Waszych czasach? I czy macie wreszcie most Krasińskiego? Jest już ulica Nowotrocka? Pytamy, bo choć politycy z XXI wieku obiecują je przed każdymi wyborami, to w naszych czasach to wciąż tylko fantastyka. Ale może udało się zbudować te inwestycje do Waszych czasów?

A czy macie jeszcze drzewa? U nas zabudowują właśnie blokami ostatnie wolne pole, na którym powinien być park. Boimy się, że wkrótce zabudują wszystko i nie będzie już drzew. A my pamiętamy jeszcze Targówek i Bródno, na których była wolna przestrzeń między domami…

Tak więc życzymy Wam, Mieszkańcom Targówka, Warszawiakom Przyszłości, żebyście w Waszych czasach mieli w dzielnicy coś więcej niż tylko bloki i metro. I żebyście nie musieli, jak my, stać codziennie w korkach w drodze z Targówka do centrum Warszawy.

W naszych czasach to niestety niemożliwe – ale Wam tego bardzo życzymy.

Mieszkańcy Targówka, redaktorki i redaktorzy portalu targowek.info
Listopad 2016 roku

 

fot. Designed by Freepik

3
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx