Ten mural ogląda cały świat. I to błoto wokół też

12
Share

Najnowszy mural na Targówku za pośrednictwem internetu podziwiają miłośnicy sztuki na całym świecie. Targówek przy tej okazji wystawia sobie fatalną wizytówkę. 

 

O muralu „System edukacji” Michała „Sepe” Wręgi już pisaliśmy. Praca powstała w ramach tegorocznej edycji festiwalu Street Art Doping i trzeba przyznać, że wygląda imponująco. I to nie tylko nasze zdanie. O muralu chętnie pisały zagraniczne serwisy jak urbanitewebzine.comwhudat.de czy streetartnews.net. Wszystkie mają dziesiątki tysięcy czytelników, ten ostatni tylko na Facebooku śledzi ponad 200 tysięcy osób.

Do wszystkich publikowanych artykułów dodawane są zdjęcia, na których widać sam mural, ale niestety też jego okolicę. A ta wygląda jak prowincjonalne miasteczko z końca XIX wieku. Dlaczego tam nie ma chodników? Dlaczego nie ma ulicy? Są za to ogromne kałuże i kable wiszące między latarniami.

 

fot. http://sepeusz.blogspot.com/

fot. sepeusz.blogspot.com

 

Podobne obserwacje ma nasza czytelniczka Anna, mieszkanka tej ulicy:

Zwróciłam uwagę, że piszecie państwo o drzewie na polu PGR, kałużach przy budowie metra. Czy moglibyście napisać o sytuacji mieszkańców kamienicy przy Rogowskiej 6? O budynku pozostawionym przez administrację samemu sobie.

Dlaczego bloki na całym Targówku mają wyremontowane klatki schodowe, kamery itd. Tutaj mieszkańcy muszą sami malować klatkę czy sprzątać okolice budynku. Dlaczego administracja nie może położyć 50 metrów chodnika, żeby mieszkańcy nie musieli brodzić w błocie?

Mamy 2016 rok, a żyjemy tu jak w XIX wieku – napisała Anna w liście na redakcja@targowek.info.

 

Sami mieszkańcy starają się dbać o kamienicę. Nad wejściem ktoś namalował znak Polski Walczącej / fot. targowek.info

Sami mieszkańcy starają się dbać o kamienicę. Nad wejściem ktoś namalował znak Polski Walczącej / fot. targowek.info

Ten chodnik to też dzieło mieszkańców. Żeby dojść suchą nogą do klatki, ułożyli płyty, które zostały podczas remontu św. Wincentego

Ten chodnik to też dzieło mieszkańców. Żeby dojść suchą nogą do klatki, ułożyli płyty, które zostały podczas remontu św. Wincentego / fot. targowek.info

 

I trudno nie przyznać Annie racji. Kamienica położona jest tuż przy św. Wincentego. Administruje nią podległy władzom dzielnicy Zakład Gospodarowania Nieruchomościami Targówek, który z resztą siedzibę ma całkiem blisko, na Gościeradowskiej. Na Rogowską urzędnicy chyba nie zaglądają.

 

Wybieramy najlepszy mural Targówka. Zagłosuj!

 

12
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx