Trasą Świętokrzyską jednak dojedziemy do Śródmieścia. Przetarg na kluczowy odcinek | targowek.info

Trasą Świętokrzyską jednak dojedziemy do Śródmieścia. Przetarg na kluczowy odcinek

A jednak uda się przebić Trasę Świętokrzyską do mostu Świętokrzyskiego. Przynajmniej drogowcy mają taki zamiar. Właśnie ogłosili przetarg. 

 

Po nowym wiadukcie przyszłej Trasy Świetokrzyskiej jeździ już Pendolino / fot. ZMID
Po nowym wiadukcie przyszłej Trasy Świętokrzyskiej jeździ już Pendolino / fot. ZMID

Odcinek między ul. Targową a Zamoyskiego ma ledwie kilkadziesiąt metrów, ale to drugi najważniejszy fragment Trasy Świętokrzyskiej. Przypomnijmy, że od kilku miesięcy trwa budowa kluczowego fragmentu dla nas – przebicia przez tory między ul. Zabraniecką a Kijowską. Ten fragment obiecywany był od lat, ale pod różnymi pretekstami wciąż odkładany. Na szczęście prace idą już na całego. Odcinek ma być gotowy we wrześniu w przyszłym roku.

Co z tego skoro dalej utknęlibyśmy na Targowej i w al. Zielenieckiej. Ratusz nie śpieszył się bowiem z kluczowym przebiciem między Targową a ul. Zamoyskiego i Sokolą, która prowadzi na most Świętokrzyski. I tu jest dobra wiadomość. Kilka dni temu Zarząd Miejskich Inwestycji Drogowych ogłosił przetarg na ten króciutki, ale strategicznie ważny odcinek.

Ogłoszono przetarg na budowę odcinka zaznaczonego na niebiesko / fot. ZMID
Ogłoszono przetarg na budowę odcinka zaznaczonego na niebiesko / fot. ZMID
Na Open Street Map brakujący fragment Trasy Świętokrzyskiej jest już zaznaczony / rys. ZMID
Na Open Street Map brakujący fragment Trasy Świętokrzyskiej jest już zaznaczony / rys. ZMID

Ulica („trasa” to za duże słowo) przejdzie przez błotnisty parking, na którym obcokrajowcy sprzedają fajki bez akcyzy. Nie trzeba burzyć kamienic, a jedynie przełożyć instalacje. Tak jak na pozostałych odcinkach, trasa będzie miała dwie jezdnie z dwoma pasami ruchu w każdą stronę, chodniki i ścieżki rowerowe.

Wykonawca ma skończyć prace w 8 miesięcy od podpisania umowy. Czyli powinien zrobić to w przyszłym roku, mniej więcej w tym czasie kiedy skończy się budowa odcinka  do Zabranieckiej!

To oznacza, że sprawniej dojedziemy na Powiśle i dalej Tamką do Śródmieścia, choć ta ulica często stoi w korku. Najważniejsze, że znacznie łatwiej będzie można dostać się do Wybrzeża Szczecińskiego, a stąd na inne mosty.

Zdjęcie na początku artykułu zrobiono w listopadzie na budowie Trasy Świętokrzyskiej na granicy Targówka i Pragi / fot. ZMID

PRZECZYTAJ TEŻ:

4 komentarzy na temat “Trasą Świętokrzyską jednak dojedziemy do Śródmieścia. Przetarg na kluczowy odcinek

 • 16 listopada 2016 o godz. 07:27

  TO MA TAKI SAM SENS JAK PUSZCZANIE 500 CO 5 MINIUT :) OK JEST SZANSA ZE BEDZIE LUZNIEJ W AUTOBUSIE ALE ON I TAK BEDZIE STAL W KORKACH

 • 16 listopada 2016 o godz. 10:24

  myslałem, że przesuną to najbliżej jak się da do linii kolejowej, zeby po lewej bylo miejsce na domy. Kto w tym miescie planuje?

 • 17 listopada 2016 o godz. 21:13

  Śmiecie do spalarni muszą po czymś dojechać.

 • 3 grudnia 2016 o godz. 11:58

  Od kiedy niby na sprzedaż fajek trzeba mieć akcyzę? Tylko tytoń do fajek jest objęty tym podatkiem, same fajni nie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.