Trasą Świętokrzyską jednak dojedziemy do Śródmieścia. Przetarg na kluczowy odcinek

4
Share

A jednak uda się przebić Trasę Świętokrzyską do mostu Świętokrzyskiego. Przynajmniej drogowcy mają taki zamiar. Właśnie ogłosili przetarg. 

 

Po nowym wiadukcie przyszłej Trasy Świetokrzyskiej jeździ już Pendolino / fot. ZMID

Po nowym wiadukcie przyszłej Trasy Świętokrzyskiej jeździ już Pendolino / fot. ZMID

Odcinek między ul. Targową a Zamoyskiego ma ledwie kilkadziesiąt metrów, ale to drugi najważniejszy fragment Trasy Świętokrzyskiej. Przypomnijmy, że od kilku miesięcy trwa budowa kluczowego fragmentu dla nas – przebicia przez tory między ul. Zabraniecką a Kijowską. Ten fragment obiecywany był od lat, ale pod różnymi pretekstami wciąż odkładany. Na szczęście prace idą już na całego. Odcinek ma być gotowy we wrześniu w przyszłym roku.

Co z tego skoro dalej utknęlibyśmy na Targowej i w al. Zielenieckiej. Ratusz nie śpieszył się bowiem z kluczowym przebiciem między Targową a ul. Zamoyskiego i Sokolą, która prowadzi na most Świętokrzyski. I tu jest dobra wiadomość. Kilka dni temu Zarząd Miejskich Inwestycji Drogowych ogłosił przetarg na ten króciutki, ale strategicznie ważny odcinek.

Ogłoszono przetarg na budowę odcinka zaznaczonego na niebiesko / fot. ZMID

Ogłoszono przetarg na budowę odcinka zaznaczonego na niebiesko / fot. ZMID

Na Open Street Map brakujący fragment Trasy Świętokrzyskiej jest już zaznaczony / rys. ZMID

Na Open Street Map brakujący fragment Trasy Świętokrzyskiej jest już zaznaczony / rys. ZMID

Ulica („trasa” to za duże słowo) przejdzie przez błotnisty parking, na którym obcokrajowcy sprzedają fajki bez akcyzy. Nie trzeba burzyć kamienic, a jedynie przełożyć instalacje. Tak jak na pozostałych odcinkach, trasa będzie miała dwie jezdnie z dwoma pasami ruchu w każdą stronę, chodniki i ścieżki rowerowe.

Wykonawca ma skończyć prace w 8 miesięcy od podpisania umowy. Czyli powinien zrobić to w przyszłym roku, mniej więcej w tym czasie kiedy skończy się budowa odcinka  do Zabranieckiej!

To oznacza, że sprawniej dojedziemy na Powiśle i dalej Tamką do Śródmieścia, choć ta ulica często stoi w korku. Najważniejsze, że znacznie łatwiej będzie można dostać się do Wybrzeża Szczecińskiego, a stąd na inne mosty.

Zdjęcie na początku artykułu zrobiono w listopadzie na budowie Trasy Świętokrzyskiej na granicy Targówka i Pragi / fot. ZMID

4
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx