Trasą Świętokrzyską jednak dojedziemy do Śródmieścia. Przetarg na kluczowy odcinek | targowek.info

Trasą Świętokrzyską jednak dojedziemy do Śródmieścia. Przetarg na kluczowy odcinek

A jednak uda się przebić Trasę Świętokrzyską do mostu Świętokrzyskiego. Przynajmniej drogowcy mają taki zamiar. Właśnie ogłosili przetarg. 

 

Po nowym wiadukcie przyszłej Trasy Świetokrzyskiej jeździ już Pendolino / fot. ZMID
Po nowym wiadukcie przyszłej Trasy Świętokrzyskiej jeździ już Pendolino / fot. ZMID

Odcinek między ul. Targową a Zamoyskiego ma ledwie kilkadziesiąt metrów, ale to drugi najważniejszy fragment Trasy Świętokrzyskiej. Przypomnijmy, że od kilku miesięcy trwa budowa kluczowego fragmentu dla nas – przebicia przez tory między ul. Zabraniecką a Kijowską. Ten fragment obiecywany był od lat, ale pod różnymi pretekstami wciąż odkładany. Na szczęście prace idą już na całego. Odcinek ma być gotowy we wrześniu w przyszłym roku.

Co z tego skoro dalej utknęlibyśmy na Targowej i w al. Zielenieckiej. Ratusz nie śpieszył się bowiem z kluczowym przebiciem między Targową a ul. Zamoyskiego i Sokolą, która prowadzi na most Świętokrzyski. I tu jest dobra wiadomość. Kilka dni temu Zarząd Miejskich Inwestycji Drogowych ogłosił przetarg na ten króciutki, ale strategicznie ważny odcinek.

Ogłoszono przetarg na budowę odcinka zaznaczonego na niebiesko / fot. ZMID
Ogłoszono przetarg na budowę odcinka zaznaczonego na niebiesko / fot. ZMID
Na Open Street Map brakujący fragment Trasy Świętokrzyskiej jest już zaznaczony / rys. ZMID
Na Open Street Map brakujący fragment Trasy Świętokrzyskiej jest już zaznaczony / rys. ZMID

Ulica („trasa” to za duże słowo) przejdzie przez błotnisty parking, na którym obcokrajowcy sprzedają fajki bez akcyzy. Nie trzeba burzyć kamienic, a jedynie przełożyć instalacje. Tak jak na pozostałych odcinkach, trasa będzie miała dwie jezdnie z dwoma pasami ruchu w każdą stronę, chodniki i ścieżki rowerowe.

Wykonawca ma skończyć prace w 8 miesięcy od podpisania umowy. Czyli powinien zrobić to w przyszłym roku, mniej więcej w tym czasie kiedy skończy się budowa odcinka  do Zabranieckiej!

To oznacza, że sprawniej dojedziemy na Powiśle i dalej Tamką do Śródmieścia, choć ta ulica często stoi w korku. Najważniejsze, że znacznie łatwiej będzie można dostać się do Wybrzeża Szczecińskiego, a stąd na inne mosty.

Zdjęcie na początku artykułu zrobiono w listopadzie na budowie Trasy Świętokrzyskiej na granicy Targówka i Pragi / fot. ZMID

4 komentarzy na temat “Trasą Świętokrzyską jednak dojedziemy do Śródmieścia. Przetarg na kluczowy odcinek

 • 16 listopada 2016 o godz. 07:27

  TO MA TAKI SAM SENS JAK PUSZCZANIE 500 CO 5 MINIUT :) OK JEST SZANSA ZE BEDZIE LUZNIEJ W AUTOBUSIE ALE ON I TAK BEDZIE STAL W KORKACH

 • 16 listopada 2016 o godz. 10:24

  myslałem, że przesuną to najbliżej jak się da do linii kolejowej, zeby po lewej bylo miejsce na domy. Kto w tym miescie planuje?

 • 17 listopada 2016 o godz. 21:13

  Śmiecie do spalarni muszą po czymś dojechać.

 • 3 grudnia 2016 o godz. 11:58

  Od kiedy niby na sprzedaż fajek trzeba mieć akcyzę? Tylko tytoń do fajek jest objęty tym podatkiem, same fajni nie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

TEGO DNIA NA TARGÓWKU