Warto marudzić: nie było chodnika, a wkrótce będzie | targowek.info

Warto marudzić: nie było chodnika, a wkrótce będzie

Warto donosić do targowek.info. Czasami efekty przychodzą szybciej, niż sami się spodziewamy. Niecały miesiąc po naszej publikacji o otoczeniu muralu przy Rogowskiej, zaczęła się tam budowa chodnika.

 

Pod koniec listopada trochę marudziliśmy, że mural „System edukacji” autorstwa Sepe przy ul. Rogowskiej jest ładny, ale jego otoczenie wygląda jak XIX-wieczna wioska. Skarżyła się na to m.in. Anna, mieszkanka kamienicy z muralem.

Teraz wiemy, że warto marudzić. Anna napisała do nas ponownie:

Chciałabym serdecznie Państwu podziękować za opisanie problemu naszej kamienicy. Dzięki waszemu artykułowi dziś od rana robotnicy uwijają się i układają nam chodnik. Na prawdę nie wiem jak wam dziękować!!

To my dziękujemy i cała przyjemność po naszej stronie. Sprawdziliśmy na miejscu i faktycznie prace już tam trwają. Na święta chodnik nie będzie jeszcze gotowy, ale na sylwestra może już tak.

Przypominamy, że na tematy od państwa czekamy pod adresem redakcja@targowek.info

Zdjęcie na górze: wczorajsze prace przy budowie chodnika przy Rogowskiej / fot. targowek.info

Wybieramy najlepszy mural Targówka. Zagłosuj!

 

PRZECZYTAJ TEŻ:

7 komentarzy na temat “Warto marudzić: nie było chodnika, a wkrótce będzie

 • 23 grudnia 2016 o godz. 13:03

  Brawo :-)

  Jeszcze 50 podobnych uliczek i na Targówek zawita cywilizacja. Nawiasem mówiąc, to właśnie w taich miejscach jak Rogowska powinny powstawać nowe kamienice. Parku i tak tam nie będzie, a te istniejące mają ślepe ściany, aby do nich doklejać kolejne kamienice i tworzyć pierzeje. Niestety w Warszawie i w Polsce planowanie jest postawione na głowie i, zamiast dogęszczania takich miejsc, większość mieszkaniówki powstaje na dalekich przedmieściach. A potem jedzie się połtorej godziny do pracy. Ech, podziękujcie liberałom dziką reprywatyzację i rozmontowanie systemu planowania przestrzennego. Szczególnie jak jedziecie rano np. na Mordor z 3 przesiadkami po drodze :-)

 • 23 grudnia 2016 o godz. 15:14

  To teraz jeszcze tylko wyasfaltować kilka pozostałych ulic na Zaciszu (Pszczyńska, Wolińska, kawałek Rzemieślników, Przewoźników) i mamy cywilizację. Ile lat można chodzić po błocie?

 • 23 grudnia 2016 o godz. 15:42

  Jeśli chodzi o dogeszczanie w tym terenie to bardzo słuszna droga, na rogu św. Wincentego i Obwodowej ma powstać blok Metro Targowek, teren po drugiej stronie ulicy też się nadaje do kameralnej zabudowy i chyba należy do miasta. Duże osiedla tam nie powstaną, ale przy dobrej woli jest szansa na uporządkowanie tego odcinka św. Wincentego, gdzie trafiaja wyjeżdżając na Targowek tysiace mieszkancow i jeszcze więej ludzi przy okazji odwiedzin cmentrza.

 • 23 grudnia 2016 o godz. 20:43

  Fajnie, chodnik został poprowadzony tylko i włącznie do kamienicy pod nr. 6. A dalej? Cała Rogowska to wielkie bajoro, jeśli urzędnicy chcą zrobić coś dobrego powinni zadbać o całą ulicę, a nie stosować półśrodek w postaci chodnika (nawet nie wzdłuż ulicy) prowadzącego do jednego budynku.

 • 23 grudnia 2016 o godz. 20:48

  Chodnik? Chyba raczej chodniczek, z tego co widzę to nikt nie zamierza nawet pociągnąć tego do ulicy Św. Wincentego już nie wspominając o całej rogowskiej (bo uwaga na tej ulicy jest NIE TYLKO KAMIENICA!!!! SZOK!).

  Ciesze się że mieszkańcy nr 6 będą mogli wygodniej chodzić dookoła swojej posesji (bo gdziekolwiek indziej i tak będą szli po błocie).

  Nie cieszy mnie że ktoś tu próbuje chyba niskim nakładem kosztów mydlić ludziom oczy.

 • 25 grudnia 2016 o godz. 20:49

  Bardzo dobrze, pierwszy krok zrobiony. Teraz mieszkańcy niech dadzą coś od siebie w celu uporządkowania okolicy: usunąć te walące się budy, chaszcze itd.

 • 3 stycznia 2017 o godz. 16:03

  Zapewne chodnik wokół to wkład administratora budynku natomiast doprowadzenie do Św.Wincentego to już Zarząd Dróg dlatego tylko tak to wygląda. Zgadzam się z przedmówcą zobaczymy jak do tego podejdą teraz zamieszkujący budynek. Nie ma co narzekać może to pierwszy krok do działań przecież latami nic tam się nie działo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.