Droga rowerowa wzdłuż Radzymińskiej w 2018 r.

12
Share

Ścieżkę rowerową z Zacisza na Targówek (i odwrotnie) zasponsoruje nam Unia Europejska. 

 

Ratusz pochwalił się wczoraj programem dróg rowerowych w Warszawie i okolicach. W konkursie wybrano do realizacji 13 projektów. Planowane inwestycje to głównie budowa nowych, ale również modernizacja istniejących ścieżek. Całkowity koszt niemal 330 km tras to prawie 340 mln zł – co oznacza, że kilometr ścieżki rowerowej kosztuje ponad milion złotych. Na szczęście nie tylko my płacimy. Samorządy dostaną na to ponad 241 mln zł dofinansowania z funduszy europejskich w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych.

Sieć dróg rowerowych ma służyć celom transportowym, czyli nie chodzi o niedzielną rekreację na rowerze, tylko codzienne dojeżdżanie do pracy. Taki był priorytet, dlatego ścieżki powstaną wzdłuż głównych szlaków komunikacyjnych.

„Będzie to doskonała alternatywa dla mieszkańców codziennie dojeżdżających do pracy samochodem. Rower jako codzienny środek transportu to zmniejszenie emisji zanieczyszczeń powietrza i hałasu, a także poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego” – zachęca ratusz w komunikacie.

W Warszawie zostało zgłoszonych 19 zadań inwestycyjnych na kwotę 110 mln zł. z czego 71 mln zł dofinansuje Unia Europejska. Łączna długość zgłoszonych tras wynosi 73,4 km.

Naszej dzielnicy przypadnie z tego 5,3 km ścieżki wzdłuż ul. Radzymińskiej. O planach jej budowy pisaliśmy po raz pierwszy już w maju. Ścieżka ma się ciągnąć od końca obecnie istniejącej ścieżki na wysokości marketu OBI (ul. Rozwadowskiego/Karkonoszy) i dalej przez Zacisze do granic Warszawy na ul. Radzymińskiej i na rozgałęzieniu wzdłuż ul. Bystrej. Swoje trasy do tych miejsc dociągną Marki i Ząbki, więc w sumie drogi rowerowe utworzą spójną sieć.

Droga wzdłuż Radzymińskiej ma powstać w 2018 roku. Dobre i to, choć szkoda, że nie udało się zdobyć finansowania na drogę rowerową wzdłuż torów kolejowych z Osiedla Wilno.

Mapa: Urząd Miasta

12
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx