Gdzie będą nowe domy komunalne i TBS na Targówku [MAPA] | targowek.info

Gdzie będą nowe domy komunalne i TBS na Targówku [MAPA]

Osoby, które nie mogą pozwolić sobie na kupno lub wynajem mieszkania na rynku komercyjnym, będą mogły otrzymać mieszkanie na „preferencyjnych” zasadach. Zobaczcie, gdzie powstaną dla nich bloki na Targówku.

 

W ramach programu „Mieszkania 2030” (nie mylić z konkurencyjnym rządowym projektem „Mieszkanie Plus”) władze Warszawy planują powiększenie miejskiego zasobu o 15 tys. mieszkań. W tej puli znajdzie się kilka tysięcy mieszkań w dzielnicy Targówek.

– Naszym wyzwaniem jest przygotowanie oferty dla każdego, kto zdecyduje się żyć w Warszawie, bez względu na wiek czy dochody. Chodzi przede wszystkim o osoby, które nie mogą pozwolić sobie na kupno lub wynajem mieszkania na rynku komercyjnym – zapowiada Hanna Gronkiewicz-Waltz, prezydent m.st. Warszawy.

Miasto stołeczne Warszawa ma zamiar rozwijać cztery segmenty mieszkań:
A. społeczne – dla osób zagrożonych wykluczeniem, mieszkania treningowe, chronione;
B. komunalne – dla osób o niskich dochodach;
C. Towarzystwa Budownictwa Społecznego (TBS) – dla osób, których dochody są za wysokie na uzyskanie mieszkania komunalnego, jednak zbyt niskie, aby otrzymali kredyt na kupno własnego mieszkania;
D. najem komercyjny – dla osób o wyższych dochodach, budowane zarówno przez miejskie spółki, jak i sektor prywatny.

Przy czym na Targówku nacisk położony jest na dwa z nich: TBS i budownictwo komunalne. Większość miejskich inwestycji mieszkaniowych w tych segementach powstanie na prawym brzegu Wisły: przede wszystkim na Pradze Północ oraz na Targówku.

Gdzie w naszej dzielnicy znajdą się nowe mieszkania komunalne i TBS? Władze miasta pokazały to na specjalnej mapce:

mapa-domy-tbs-komunalne-targowek

 

Towarzystwa Budownictwa Społecznego (TBS):
(2) – ul. Korzona
(3) – ul. Radzymińska
(5) – ul. Chyrowska 1
(21) – ul. Dziewanny 1, 3, 5, 7
(24) – ul. Birżańska
(25) – ul. Sterdyńska
(26) – ul. Księcia Ziemowita 16

Domy komunalne:
(2) – ul. Odrowąża

Chociaż przygotowana przez miasto mapa nie jest zbyt precyzyjna (część praskich inwestycji zaznaczona jest na Targówku, część inwestycji na Targówku umieszczona jest na mapce w niewłaściwych miejscach) to nie ma wątpliwości – w ramach samorządowego programu „Mieszkania 2030” w najbliższym czasie Targówek czeka wysyp miejskich inwestycji mieszkaniowych.

A oprócz tego będzie jeszcze rządowy program „Mieszkanie Plus”, o którym też wkrótce napiszemy na targowek.info.

 

zdjęcie na górze: wizualizacja budynku komunalnego na ul. Odrowąża / mat. UD Targówek

PRZECZYTAJ TEŻ:

11 komentarzy na temat “Gdzie będą nowe domy komunalne i TBS na Targówku [MAPA]

 • 5 grudnia 2016 o godz. 09:19

  I jak zwykle załapią się nie Ci, którzy naprawdę powinni. Rozrzut pomiędzy wymogami na mieszkanie komunalne (1000/1200 zł na osobę) a TBS (zarobki powyżej 2500 zł na osobę i 30% wkładu własnego) jest spory, czy jest jakaś oferta dla tych, co są za bogaci na komunalne a za biedni na TBS?

 • 5 grudnia 2016 o godz. 10:06

  A co z osobami którzy maja zdolność kredytową na kredyt hipoteczny ale nie maja na wkład własny 70 tys. bo od dziesięciu lat musza wynajmować mieszkanie i nie stać ich odłożyć złotówki?! Proszę tylko nie pisać o MDM bo tam też potrzebuje mięć taką kwotę na obowiązkowe miejsce postojowe i wykończenie mieszkania, zresztą z jednym dzieckiem dopłata wyniosła by ok 45 tys. więc jeszcze bym musiała dołożyć dodatkowe 15 tyś na sam wkład! Chory jest ten kraj!!!

 • 5 grudnia 2016 o godz. 10:18

  do dorota
  bo tacy ludzie są karani za to, że pracują. Za bogaty na socjal jakikolwiek, radź sobie sam i płać jeszcze na wszelkiego rodzaju patologię

 • 5 grudnia 2016 o godz. 10:28

  mmm zdążyłam już to zauważyć. Ciekawi mnie tylko jedno co będzie od 2018 gdzie MDM już nie będzie a tacy jak ja z mężem i dzieckiem zostaniemy w czarnej d*** i będziemy wynajmować u obcych przez kolejne lata bo za „bogaci” jesteśmy na wszystko

 • 5 grudnia 2016 o godz. 10:37

  OSIEDLE PRZY KOŁOWEJ, OSIEDLE PRZY BORZYMOWSKIEJ, OSIEDLE PRZY LASKU OBOK KERFURA, OSIEDLE NA POLU PGR. OSIEDLE PRZY SAMARYTANKI.

  A ŚW. WINCENTEGO JAK BYŁ 1 PAS TAK JEST. JAK NIE MA INNYCH DRÓG TAK NIE MA.

  ZA 2 LATA Z DOMU NIE WYJDZIEMY BO BĘDZIE KOREK :)

 • 5 grudnia 2016 o godz. 10:44

  Już zaczynają przygotowywać teren pod budowę na Korzona-wycinają drzewa na działce.
  Fajnie będzie,jak wybudują ten blok szybciej,niż Astaldi skończy budowę metra i odblokowana będzie Trocka.Już wiecie,którędy ludzie z nowego TBS-u będą jeździli do Radzymińskiej?
  Lusińską…naszą,kochaną Lusińską do Handlowej!

 • 5 grudnia 2016 o godz. 11:23

  gdzie to dokładnie na korzona?

 • 5 grudnia 2016 o godz. 14:47

  dorota, a co Ci ten mdm by dał? my się nie załapaliśmy, bo żeby się załapać musielibyśmy kupić ja jakiejś dalekiej białołęce czy innym zadupiu. Ale spoko cieszę się, że żulki będą miały nowe z garażami pozdziemnymi, które w rok zmienią w slamsy.

 • 5 grudnia 2016 o godz. 17:54

  Ją chcę takie mieszkanie, bo frank drogi. Gdzie można się zapisać?

 • 13 grudnia 2016 o godz. 13:17

  Złodzieje, złodzieje, i jeszcze raz złodzieje!
  To ja żądam zamiany użytkowania wieczystego na prawo własności! Nie dość, że płacę podatki, że płace kredyt i nie mogę odliczyć go od dochodu, to jeszcze muszę płacić za uw, bo spółdzielnia nie raczyła przekształcić tego prawa we własność!
  Hucpa
  A na darmozjady i patologię z moich podatków to jest.

 • 18 stycznia 2017 o godz. 10:20

  Najbardziej komfortową sytuacje mają osoby, które wychowują trójkę lub większą ilość dzieci. Oni *** mogą liczyć na prawie 1/3 wartości dofinansowania. Z drugiej strony, dobrze, że ograniczenie jest wprowadzone do jednej zakupionej nieruchomości. Tak pewnie byłyby wymuszenia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.