Ktoś podpalił kamienicę ze znanym muralem

7
Share

Groźny świąteczny pożar na ul. Radzymińskiej. Kto podłożył ogień?

 

Niespokojnie przebiegły święta Bożego Narodzenia w kamienicy przy ul. Radzymińskiej 140. W pierwszy dzień świąt krótko po godz. 18:00 straż pożarna została zaalarmowana, że w przedwojennym budynku – znanym z namalowanego na jego ślepej ścianie przez amerykańskich artystów muralu „Collapse” – wybuchł pożar.

Na miejsce pojechały trzy zastępy ratowników z zaciszańskiej Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 15. Gdy dotarli, okazało się, że ogień nie pojawił się przypadkowo: ktoś na klatce schodowej na pierwszym piętrze, przed drzwiami jednego z mieszkań, podpalił drewniane palety.

Szybka interwencja straży zapobiegła tragedii. Strażacy ugasili palące się drzwi i palety, wyrzucili pozostałości materiału palnego na zewnątrz budynku oraz oddymili mieszkania i klatkę schodową. Dodatkowo miejsce pożaru sprawdzono kamerą termowizyjną, która nie wykazała innego zagrożenia.

Na miejsce wezwano tez pogotowie, ale, wg informacji straży, na szczęście nikt z mieszkańców nie ucierpiał. Kto i dlaczego w święta Bożego Narodzenia podłożył ogień w kamienicy na Radzymińskiej – bada policja.

 

Zdjęcia z gaszenia pożaru w budynku na ulicy Radzymińskiej 140 (fot. Straż Pożarna/JRG 15):

 

Kamienica, w której doszło do pożaru (fot. archiwum targowek.info):

Nowy mural na Radzymińskiej. Członek grupy Cyrcle (z prawej) robi jeszcze pamiątkowe zdjęcia.

Mini-galeria sztuki ulicznej na Radzymińskiej / wszystkie zdjęcia: targowek.info

 

 

7
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx