Osiedle Wilno ma własne lodowisko. Ale nie wszystkim się to podoba

40
Share

Zbudowana przez dewelopera bezpłatna ślizgawka cieszy nowych mieszkańców Osiedla Wilno. Oprócz tych, którym z tej okazji pod oknami postawiono przenośne toalety.

 

O tym, że w tym roku na Elsnerowie będzie nowa ślizgawka, informowaliśmy na targowek.info już w listopadzie.

Lodowisko położone jest pod gołym niebem na ul. Wiernej 24, blisko skrzyżowania z ul. Zamkową (w stronę przystanku PKP Zacisze-Wilno). Generalnie w dni powszechnie ma działać w godz. 17:00-21:00, zaś w weekendy w godz. 10:00-21:00, ale w okresie świątecznym od tych zasad będzie sporo wyjątków. Sama ślizgawka jest bezpłatna, wypożyczenie łyżew kosztuje 5 zł za parę.

Tymczasowy obiekt zbudował i sfinansował deweloper Dom Development w ramach swojej akcji „Zimowe Osiedle Wilno”. Ze ślizgawki skorzystają przede wszystkim jego mieszkańcy (choć jest dostępna do wszystkich), ale nie ma co udawać, że jest to przede wszystkim element akcji promocyjnej mającej zachęcić nowe osoby do kupna mieszkania na wciąż rozbudowywanym wielkim osiedlu.

I tu jest szkopuł. Lodowisko ma przyciągnąć nowych mieszkańców, ale zbudowano je pod nosem tych, którzy sami dopiero co zostali klientami Dom Development i nie tak dawno wprowadzili się na Osiedle Wilno. Teraz niektórzy mieszkańcy nowy bloków na ul. Zamkowej protestują.

Lodowisko udekorowano… i postawiono 3 przenośne toalety, jak i barak, dokladnie naprzeciwko okien mieszkańców, ktorzy już zakupili mieszkania na osiedlu Wilno. Czy to już jest przejaw braku szacunku do mieszkających już na Osiedlu Wilno ze strony Dom Development? – napisała do nas pani Agnieszka.

 

fot. Facebook / czytelnik targowek.info (montaż)

Lodowisko na Osiedlu Wilno – z bliska oraz z balkonu mieszkańców / fot. Facebook/czytelniczka Agnieszka (montaż)

 

Dom Development informuje, że lodowisko na Wiernej zniknie dopiero w marcu przyszłego roku. Ma działać do 28 lutego 2017 r., a najwięcej imprez będzie tam właśnie w lutym, podczas ferii zimowych. Wtedy dzieci mają skorzystać z jazdy na łyżwach z instruktorem, a w weekendy będą się odbywać m.in. rodzinny mecz curlingu i ice–party z muzyką DJ-a.

 

AKTUALIZACJA 22.12.2016: Przedstawicielka Dom Development poinformowała nas dzisiaj, że kontrowersyjne toalety pod oknami zostały nieco przesunięte i zasłonięte – a docelowo zostaną przestawione jeszcze dalej od bloków mieszkalnych. Lodowisko działa bez przeszkód :)

 

40
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx