Parkingi pod miastem, a nie między blokami | | targowek.info

Parkingi pod miastem, a nie między blokami

Ratusz zapowiedział budowę parkingów w podwarszawskich miejscowościach. To dobra wiadomość. Ale nijak się ma do planów budowy parkingu przesiadkowego przy Trockiej. 

 

W zeszłym tygodniu ratusz pochwalił się planami budowy 27 parkingów „parkuj i jedź” przy trasach prowadzących do Warszawy. To od dawna wyczekiwany krok, bo do miasta codziennie wjeżdża 600 tysięcy samochodów z podwarszawskich miejscowości.

Nas dotyczy to szczególnie, bo przez Targówek biegnie kilka ważnych arterii. Auta wjeżdżają do nas Trasą Toruńską, Radzymińską, Janowiecką, Łodygową, Głębocką czy Marywilską. Dlatego skorzystamy z parkingów zaplanowanych m.in. w Wołominie, Ząbkach, Kobyłce, Radzyminie czy Markach. Jeśli kierowcy zdecydują się zostawić na nich samochody, zawsze trochę mniej z nich pojawi się u nas na ulicach.

Parkingi planowane pod Warszawą / mapa ZTM
Parkingi planowane pod Warszawą / mapa ZTM

Taka polityka władz Warszawy nam się podoba. Szkoda że, jest sprzeczna z innymi planami dotyczącymi parkowania. Jednocześnie z budową parkingów w podwarszawskich miejscowościach ratusz chce postawić piętrowego molocha na kilkaset samochodów przy Trockiej, w miejscu obecnej pętli autobusowej. Autobusy zajmą dolny poziom, a nad nimi ma się zmieścić kilkaset samochodów.

To pomysł zły z kilku powodów. Po pierwsze lokalizacja. Wprawdzie burmistrz Targówka przekonywał kiedyś, że parking piętrowy powstanie tuż przy stacji metra, w miejscu parkingu społecznego przy Zamiejskiej lub Askenazego, ale wiadomo, jak to z takimi obietnicami jest. Budowa parkingu w miejscu pętli oznacza, że kierowcy będą musieli podejść do stacji kilkaset metrów. To nie tak daleko, ale na całym świece dąży się do skrócenia czasu potrzebnego na przesiadki.

Po drugie budowa parkingu między blokami oznacza skierowanie tu ruchu z podwarszawskich miejscowości. Na czwartkowej sesji Rady Warszawy radni rozmawiali już o remoncie małej uliczki Krośniewickiej na Zaciszu i mostku nad kanałkiem. Mają być przystosowane do przyjęcia sznuru samochodów skręcających z Radzymińskiej w Kościeliską i dalej do stacji metra.

Z budowy Nowotrockiej pewnie znowu nic nie wyjdzie i skończy się na tym, że wszystkie te samochody będą dojeżdżały do metra przez Zacisze i Trocką.

Na zdjęciu parking „Parkuj i jedź” na osiedlu Niedźwiadek w Ursusie. Podobny ma powstać w miejscu pętli przy Trockiej / fot. ZTM

 

PRZECZYTAJ TEŻ:

17 komentarzy na temat “Parkingi pod miastem, a nie między blokami

 • 19 grudnia 2016 o godz. 09:16

  czy redakcja ma informacje o sytuacji na Zielonym Zaciszu 1 w sobote około 18? Policja, karetki, straż pożarna. co się tam stało?

 • 19 grudnia 2016 o godz. 09:16

  samochód zostawi 10 % z tych wszystkoich jadących.

 • 19 grudnia 2016 o godz. 09:18

  przez zacisze?:D ahahhahha ludzie za rok jak powstaną te 3 z 5 osiedli to nie będzie przejazdu przez Zacisze.

 • 19 grudnia 2016 o godz. 09:23

  Niech budują ale gdzieś przy torach kolejowych, a nie w środku osiedla. Jak tak dalej pójdzie to okolice stacji metra na Trockiej zostaną zakorkowane przez autobusy dowożące do metra z Białołęki, Marek, Ząbek, oraz samochody.
  A było tak „fajnie” :)

 • 19 grudnia 2016 o godz. 10:21

  Dokładnie, parkingi powinny być przy końcowych stacjach kolejowych a nie między blokami! STOP Z NIEKONTROLOWANYM DOGĘSZCZANIEM BRÓDNA

 • 19 grudnia 2016 o godz. 12:55

  Jak nie zbudują na pętli parkingu to nigdzie na Targówku nie zaparkujesz, każde miejsce między blokami będzie zajęte a najbardziej ucierpia na tym mieszkańcy, którzy i tak już teraz mają problemy ze znalezieniem miejsca do zaparkowania. Oznacza to też wzmożony ruch na uliczkach między blokami, które przypominam nie mają z reguły chodników.

 • 19 grudnia 2016 o godz. 13:17

  A komus bedzie sie oplacalo parkowac na trockiej? Przeciez potem przesiadka do linii metra potem do pierwszej i jeszcze gdzies dalej

 • 19 grudnia 2016 o godz. 17:30

  ale gdzie oni zaparkują? już nie ma miejsca… radzę omijać Targówek szerokim lukiem. 3 swiatla sie czeka zeby pokonac Rembielinska…

 • 19 grudnia 2016 o godz. 18:10

  wirenki i toalety.

 • 20 grudnia 2016 o godz. 08:25

  Jak zbudują przy stacjach Trocka i Ossowskiego duże parkingi to i tak nie dla przyjezdnych a dla elity. Parking na pętli to parking zlokalizowany blisko zabudowy gdzie kto mieszka?. Parking przy Ossowskiego w sąsiedztwie stacji planowany do budowy wg projektu z 2014 roku też tam nie powstanie mimo,że zlikwidowano parking przy Pratulińskiej tuż przy Tykocińskiej. Powstanie podobno parking w miejsce istniejącego naziemnego przy zabudowie Goławickiej tuż przy budynku nowym stającym na skraju Skweru Wiecha, dla kogo uważam dla mieszkańców tego nowego budynku.Wybrańcy których będzie stać wykupić miejsce w elitarnych parkingach będą mieli swoje pojazdy pod nadzorem a pozostali a także i przyjezdni zainteresowani parkowaniem zablokują wszystkie uliczki osiedlowe na których obecnie już brak miejsc do parkowania pojazdów mieszkańców. Dbałość UMS Warszawa i bezradność nas mieszkańców w kwestii wydatkowania publicznych pieniędzy na elitarne parkingi to jeden z paradoksów w którym mieszkańcy nie mają nic do powiedzenia.

 • 20 grudnia 2016 o godz. 21:38

  do Krawaciarz,
  co racja to racja genialne spostrzeżenie o osiedlowych uliczkach,że brak chodników. Mieszkańcy budynków przy ulicach: Orłowskiej,Korzona, Askenazego Pratulńskiej nie będą mieli problemów a dzisiaj je mają tak jak cały Targówek Mieszkaniowy zabudowany posesjami i uliczkami osiedlowymi zatłoczonymi samochodami mieszkańców.Dlatego miasto za nasze pieniądze urządzi eldorado dla wybranych.Wybrańcy losu do pracy i nie tylko dojadą metrem a ich samochodziki jak stały tak będą stały,same oszczędności w budżecie . Parking rozwiąże problem deficytu miejsc dla mieszkańców.Dla przyjezdnych nie będzie miejsca w garażach a na uliczkach co racja to racja.No właśnie elita z tych ulic nie ucierpi miasto wybuduje im parking. Podobna sytuacja dotyczy innych podobnych rejonów w których będzie dokładnie taka sama promocja, ci co mają będą mieli więcej a reszta na ulice podobnie i przyjezdni .Tak sądzę o ambitnych planach dla nas mieszkańców.

 • 21 grudnia 2016 o godz. 06:13

  Bardzo DOBRY pomysl. Kos zaczal myslec. Brawo!!!
  Jakie kilkaset metrow? Moze 150m. Minuta do metra. Idealne rozwiazanie.

 • 27 grudnia 2016 o godz. 04:58

  Pomysł z parkingiem super tylko kto zapłaci mam na osiedlu za wdychanie tego dodatkowego smrodu , gdzie do tej pory nie dano rozwiązania problemu z emisją trującego dymu z zaciszańskich domków jednorodzinnych gdzie każdy pali sobie w piecu czym chce

 • 10 stycznia 2017 o godz. 10:22

  A nie lepiej umieścić planowaną stację Zacisze gdzieś przy ul. Radzymińskiej i tam wybudować taki parking?

 • 11 stycznia 2017 o godz. 09:17

  Już jest najazd samochodów i parkowanie między blokami, chcieli mieszkać poza miastem niech ponoszą konsekwencję swoich decyzji.
  Należy niezwłocznie pomyśleć jak będzie wyglądać osiedle Targówek po otworzeniu Metra !?
  Ustawić Szlabany z kartą wjazdu dla pojazdów/lokali/miejsc inaczej będą parkować pod blokami ludzie z poza naszego osiedla w celach przesiadkowych ! Piesze wycieczki się zaczną ! brak miejsc parkingowych, spaliny, korki !

 • 5 lutego 2017 o godz. 11:03

  Mieszkańcy Targówka mniej używają swoich samochodów w Warszawie niż słoiki z Ząbek, Marek, i jeszcze powodują smog paląc wunglem. Najazd wsiochów jest niemiłosierny pomaga im w tym PIS.

 • 19 grudnia 2017 o godz. 11:08

  Marzy mi się szlaban na Askenazego już teraz. Po otwarciu metra to może być koniecznością…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.