Pekineria - film dokumentalny o Bródnie | targowek.info

„Pekineria” – zobacz Bródno oczami pracownic portierni

Twórcy filmu „Pekineria” udostępnili go szerszej publiczności. Teraz każdy może zobaczyć, jak żyje się na Bródnie i posłuchać, jak żyło się tu jeszcze 20 lat temu. Bródno się zmienia i ten film jest tego dowodem.

 

W środę oglądaliśmy ten film na żywo w ramach Kina na Bloku na ścianie najdłuższego bloku na Bródnie przy Rembielińskiej 19. Teraz możemy go obejrzeć na domowych komputerach.

„Pekineria” – film Mateusza Wyszogrodzkiego – opowiada o życiu w najdłuższym bloku na Bródnie, który przez lata nie cieszył się złą sławą. Opowiada o nim głosami i oczami pań pracujących na portierni. Już samo to, czyni dokument wyjątkowym, bo portiernie w blokach to już duża rzadkość. A panie pracujące przy Rembielińskiej widzą naprawdę dużo i naprawdę dużo mogą opowiedzieć, o tym jak żyje się na Bródnie.

 

PRZECZYTAJ TEŻ:

5 komentarzy na temat “„Pekineria” – zobacz Bródno oczami pracownic portierni

 • 1 stycznia 2017 o godz. 13:01

  Cała prawda o wspólnotach i administracjach każdy wie jak wygląda remont zlecony przez administrację RSM Praga na palcach ręki bloki można policzyć zrobione w wysokim standardzie resztę to pomalowane szyby drzwi poprzeciągane, odwalone odpadąjce tynki farby po 1 miesiąc Wspólnota o przyszłość zero układów zawyżania kosztów utrzymywania nieudolnych biurw.

 • 2 stycznia 2017 o godz. 17:18

  Prawdziwy slams. Straszne miejsce.

 • 3 stycznia 2017 o godz. 23:29

  Bardzo mile Panie. Taki zawod jak concierge to tylko w apartamentowcach sie spotyka. Ogromny szacunek.

 • 4 stycznia 2017 o godz. 22:07

  @Teryyu111 To ty chyba nigdy slamsów nie widziałeś.

 • 4 stycznia 2017 o godz. 22:44

  Czy Panie z portierni straciły pracę w związku z wprowadzeniem nowej płacy minimalnej 2 000 zł?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.