Policyjny pościg, strzały na Targówku

5
Share

Akcja policji na Pradze przeniosła się do naszej dzielnicy. Żeby zatrzymać uciekającego przestępcę policjanci musieli użyć broni! W wąskiej uliczce, między blokami…

 

Do dramatycznych wydarzeń doszło dziś przed południem. Rozpoczęło się od „rutynowej” kontroli na ul. Wieczorkiewicza na Pradze. Policjaci chcieli tam sprawdzić czarne Audi A3 na wołomińskich numerach rejestracyjnych – podejrzewali, że jego kierowca może przewozić narkotyki. Prawdopodobnie mieli rację, bo samochód zaczął uciekać.

Uciekające przed policją Audi wjechało w Ząbkowką, potem „starą” Radzymińską i stamtąd przez tory kolejowe wjechało na Targówek. Ostatecznie uciekinier skręcił z Radzymińskiej pomiędzy bloki Targówka Mieszkaniowego i zaczął kręcić po tamtejszych ciasnych osiedlowych uliczkach.

Sytuacja zrobiła się naprawdę niebezpieczna – to rejon, gdzie gęsto parkują samochody mieszkańców, a omijający je piesi często chodzą drogami. Do finału pościgu doszło na ulicy Janinówka, na wysokości bloku nr 13.

Jeden z policjantów wyskoczył z radiowozu, próbował zatrzymać uciekiniera, a gdy niemal został przez niego potrącony, oddał kilka strzałów w kierunku Audi. Kule przebiły tylną szybę Audi, co najmniej jedna trafiła kierowcę. Doszło jeszcze do stłuczki z cywilnym radiowozem i ostatecznie uciekinier zatrzymał się.

Jak informuje nasz czytelnik Jacek, policjanci wybili boczną szybę w aucie i wyciągnęli rannego kierowcę na ulicę. Czytelnik Tadeusz tuż po tej akcji zrobił zdjęcia:

 

 

15443237_1331191240277964_2946378426373905675_o

 

Przed chwilą policja poinformowała, że złapanym po pościgu przestępcą był 37–letni mężczyzna, wielokrotnie notowany za posiadanie narkotyków, kradzieże i rozboje. Uciekinier został ranny w głowę, mocno krwawił, ale policjanci zapewniają, że rana nie jest poważna. Na szczęście oprócz niego nikomu innemu nic się nie stało.

Policjanci wciąż pracują na ul. Janinówka, sprawa jest rozwojowa. Gdy tylko pojawi się więcej informacji, będziemy o tym informować na targowek.info.

 

wszystkie zdjęcia: czytelnicy targowek.info

5
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx