Przetarg na remont „obwodnicy” Targówka

16
Share

Zbliża się wielki (i drogi) remont ciągu ulic Handlowa, Ossowskiego, Barkocińska, Myszkowska. Co tam się zmieni?

 

O tym, że nieremontowany praktycznie od początku „blokowego” Targówka Mieszkaniowego krąg ulic Handlowa, Ossowskiego, Barkocińska, Myszkowska pójdzie do generalnego remontu, pisaliśmy na targowek.info już w sierpniu. Wprawdzie w zeszłym roku, przed rozpoczęciem budowy metra, odnowiono tam same jezdnie, ale chodniki i cała reszta pamiętają czasy budowniczych z PRL-u.

Niedługo to się zmieni. Zarząd Dróg Miejskich właśnie ogłosił przetarg na opracowanie projektu zmian w tym rejonie. Na ten cel Rada Warszawy przyznała 10 mln zł.

Co się zmieni w tej części Targówka?

Wszyscy powinni być zadowoleni – i piesi, i rowerzyści, i kierowcy.

ZDM informuje, że w ramach robót wyremontowane zostaną zniszczone chodniki, które pamiętają jeszcze czasy budowy osiedla Targówek. Na całym ciągu powstaną wydzielone drogi dla rowerów, które zastąpią istniejące krótko pasy rowerowe, zlikwidowane podczas wytyczania objazdów na czas budowy metra. Na skraju jezdni powstanie pas do parkowania samochodów – ma to być rekompensata za liczne parkingi społeczne, zlikwidowane w związku z budową metra. Jezdnie i chodniki zostaną oświetlone nowymi latarniami. Na całym ciągu pojawi się zieleń miejska: drzewa i krzewy.

Czyli będzie mniej więcej tak, jak proponowaliśmy na targowek.info już w 2013 roku :)

Dokumenty w przetargu można składać do 3 stycznia 2017 roku. Urzędnicy zapowiadają, że już wiosną projekt ma być gotowy i zostanie poddany konsultacjom społecznym. Samego remontu możemy się spodziewać w drugiej połowie 2017 roku.

 

zdjęcie na górze: ul. Handlowa, fot. archiwum/czytelnik targowek.info

16
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx