Przetarg na remont "obwodnicy" Targówka | targowek.info

Przetarg na remont „obwodnicy” Targówka

Zbliża się wielki (i drogi) remont ciągu ulic Handlowa, Ossowskiego, Barkocińska, Myszkowska. Co tam się zmieni?

 

O tym, że nieremontowany praktycznie od początku „blokowego” Targówka Mieszkaniowego krąg ulic Handlowa, Ossowskiego, Barkocińska, Myszkowska pójdzie do generalnego remontu, pisaliśmy na targowek.info już w sierpniu. Wprawdzie w zeszłym roku, przed rozpoczęciem budowy metra, odnowiono tam same jezdnie, ale chodniki i cała reszta pamiętają czasy budowniczych z PRL-u.

Niedługo to się zmieni. Zarząd Dróg Miejskich właśnie ogłosił przetarg na opracowanie projektu zmian w tym rejonie. Na ten cel Rada Warszawy przyznała 10 mln zł.

Co się zmieni w tej części Targówka?

Wszyscy powinni być zadowoleni – i piesi, i rowerzyści, i kierowcy.

ZDM informuje, że w ramach robót wyremontowane zostaną zniszczone chodniki, które pamiętają jeszcze czasy budowy osiedla Targówek. Na całym ciągu powstaną wydzielone drogi dla rowerów, które zastąpią istniejące krótko pasy rowerowe, zlikwidowane podczas wytyczania objazdów na czas budowy metra. Na skraju jezdni powstanie pas do parkowania samochodów – ma to być rekompensata za liczne parkingi społeczne, zlikwidowane w związku z budową metra. Jezdnie i chodniki zostaną oświetlone nowymi latarniami. Na całym ciągu pojawi się zieleń miejska: drzewa i krzewy.

Czyli będzie mniej więcej tak, jak proponowaliśmy na targowek.info już w 2013 roku :)

Dokumenty w przetargu można składać do 3 stycznia 2017 roku. Urzędnicy zapowiadają, że już wiosną projekt ma być gotowy i zostanie poddany konsultacjom społecznym. Samego remontu możemy się spodziewać w drugiej połowie 2017 roku.

 

zdjęcie na górze: ul. Handlowa, fot. archiwum/czytelnik targowek.info

PRZECZYTAJ TEŻ:

16 komentarzy na temat “Przetarg na remont „obwodnicy” Targówka

 • 16 grudnia 2016 o godz. 08:01

  Znowu będą konsultować gotowy projekt. Powinno być dokładnie odwrotnie. Ja wiosną zaproponuję trasę dla rolek wzdłuż obwodnicy. Zmienią wtedy projekt?

 • 16 grudnia 2016 o godz. 08:13

  Ossowskiego gdzie jest dobra nawierzchnia będą robić, a Łodygową odkładają na nie wiadomo kiedy. Łodygowa = dziura na dziurze, a po deszczach wybijają się kolejne, chodników pomimo wniosków nie zrobią bo planowany jest remont drogi tylko nie wiadomo kiedy on będzie.
  Nie ma to jak remontować drogę z dobra nawierzchnią, a tam gdzie są dziury to będą nadal.

 • 16 grudnia 2016 o godz. 10:05

  POJAWIĄ SIĘ DRZEWA I KRZEWY!!

  TRZYMAJCIE MNIE!! NO COŚ WSPANIAŁEGO!! BEDZIEMY MIELI WSZEDZIE BLOKI – GETTA I KRZEWY!! JESTEM POD WRAŻENIEM ! I NAWET DRZEWO NAM POSADZĄ :) DZIĘKUJEMY CI DOBRY RATUSZU, ZTM ZDM I INNE TWORY W KTÓRYCH PRACUJĄ PÓŁGŁÓWKI!

 • 16 grudnia 2016 o godz. 10:05

  Obywatel gdzie ktoś powiedział, że Łodygowa jest odłożona? W przyszłym roku ruszają prace.

 • 16 grudnia 2016 o godz. 10:09

  A CO Z LUSIŃSKĄ ? PRZECIEŻ TO ‚MARSZAŁKOWSKA’ TARGÓWKA :) DZIURY KAŁUŻE

 • 16 grudnia 2016 o godz. 10:54

  Na Lusińskiej powinien zostać odtworzony bruk, oświetlenie- stylizowane na gazowe latarenki, mogą być knajpki dla lemingów, jakiś tani antykwariat mile widziany

 • 16 grudnia 2016 o godz. 11:41

  „Na całym ciągu powstaną wydzielone drogi dla rowerów, które zastąpią istniejące krótko pasy rowerowe, zlikwidowane podczas wytyczania objazdów na czas budowy metra.”-przepraszam,ale czy ktoś kiedykolwiek widział na tych pasach rowerowych,jakiegoś rowerzystę?
  Po co,w jakim celu,rowerzysta miałby jeździć tak jak…autobus?

 • 16 grudnia 2016 o godz. 12:02

  @ogi.. Widziałem i to nie raz i nie dwa. Lepiej, żeby zrobić tam po dwa pasy ruchu w każdą stronę z przejściami podziemnymi dla pieszych i matek z dziećmi w wózkach (oczywiście bez wind) a prędkość dopuszczalna 90km/h.. Wtedy ty i tacy jak ty byłbyś szczęśliwy…

 • 16 grudnia 2016 o godz. 13:08

  DO TGK % : ZA HIPSTERÓW I PSEUDO BIEDAKÓW DZIĘKUJEMY

 • 16 grudnia 2016 o godz. 13:58

  Kur.., jednych wykopków nie skończą, a zaczną drugie, żeby ludzie nie mieli którędy przejechać.

 • 16 grudnia 2016 o godz. 16:20

  A KIEDY DO DIASKA NOWOTROCKA?

 • 16 grudnia 2016 o godz. 20:31

  Parkingi, parkingi, parkingi…

 • 17 grudnia 2016 o godz. 09:27

  Redakcjo proszę o sprawdzenie prawne udostępniania zdjeć przechodniów w artykułach ponieważ nie zakrywanie twarzy osób postronnych a to duży nieprofesjonalizm z waszej strony. Poprawcie sie . Pozdro Olek

 • 17 grudnia 2016 o godz. 22:06

  Obwodnica Targówka Mieszkaniowego w tym nawierzchni jezdni i ciągów komunikacji pieszej i rowerowej to fantastyczny zamiar. Nowe przepisy Kodeks Drogowy po nowelizacji nakazują uporządkowanie wszystkich dróg osiedlowych w tym także ulic: Heleny Junkiewicz,Myszkowskiej od Tykocińskiej do ulicy Heleny Junkiewicz. Natychmiastowej naprawy nawierzchni i uporządkowania oznakowania wymaga ulica Heleny Junkiewicz od posesji nr 1 do ulicy Barkocińskiej. Domaganie się należnego bezpieczeństwa dla pieszych na drogach osiedlowych RSM Praga jest ignorowane a stan nawierzchni dróg jest fatalny.Proszę Targówek.info o reportaż w tej sprawie.

 • 21 grudnia 2016 o godz. 23:24

  Proponuję zrobić chodniki z wszech obecnej kostki która nie nadaje się pod rolki czy hulajnogi. Również pod rower stwarza duże opory toczenia. Ważne żeby było pięknie i niepraktycznie!!! Pod kółka tylko asfalt!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.