Wbił koledze nóż w plecy i chciał uciec do Zielonej Góry

19
Share

Krwawy konflikt między młodymi współlokatorami na Bródnie.

 

Do dramatacznych wydarzeń doszło w jednym w bloków na ul. Łojewskiej. Dwóch współlokatorów wynajmowanego mieszkania – 19–i 20–latek – pokłóciło się o pieniądze. Młodszy nie chciał oddać długu, który pożyczył od starszego. Kłótnia zamieniła się w awanturę, a awantura w bijatykę. W pewnej chwili 20–letni Patrick O. wyjął nóż i wbił go w plecy 19-latka.

Napastnik uciekł, a pokrzywdzony sam zdołał zadzwonić po pomoc. Ranny młody mężczyzna z ul. Łojewskiej trafił do szpitala, gdzie został zoperowany, zaś policja rozpoczęła poszukiwania Patricka O.

Komunikat zawierający rysopis 20–letniego mężczyzny trafił do wszystkich jednostek policji w garnizonie stołecznym. Funkcjonariusze szczególną kontrolą objęli dworce kolejowe, gdyż podejrzewali, że Patrick O. będzie chciał wrócić do Zielonej Góry, swojego rodzinnego miasta. Podejrzenia sprawdziły się – jeszcze tego samego dnia policjanci zatrzymali 20–latka na Dworcu Wschodnim. Wciąż miał przy sobie nóż, którym zaatakował na Bródnie współlokatora.

Po przesłuchaniu osób mogących mieć informacje w tej sprawie i zebraniu materiałów dowodowych policjanci doprowadzili Patricka O. do prokuratury, gdzie usłyszał zarzuty. Wczoraj na wniosek prokuratora oraz śledczych z Targówka sąd rejonowy zastosował wobec niego trzymiesięczny areszt. Teoretycznie Patrickowi O. grozi nawet do 10 lat więzienia.

 

fot . policja

Patrick O. (w czerwonej bluzie) po zatrzymaniu przez policję /fot. Policja

 

19
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx