Był Top Market, będzie sala gimnastyczna dla szkoły

9
Share

Nieoczekiwana zmiana przeznaczenia pawilonu na Bródnie.

 

Mieszkańcy ulicy Łojewskiej zastanawiają się, co będzie się działo w pawilonie na przeciwko domu kultury Lira, w którym do niedawna działał sklep sieci Top Market („W M”). Sklep został zamknięty w lecie ubiegłego roku, ale niedługo budynek znowu ożyje – w zupełnie nowej roli.

Właścicielem pawilonu przy Łojewskiej 12 jest miasto Warszawa, a zarządza nim dzielnica Targówek. Dzięki interpelacji radnego Grzegorza Golca wiemy, że 2 stycznia 2017 roku dzielnica podpisała umowę z sąsiednią szkołą podstawową nr 277 im. Orzeszkowej (przy ul. Suwalskiej).

Dzięki tej umowie już wkrótce – najprawdopodobniej od nowego roku szkolnego – z pawilonu zaczną korzystać uczniowie klas I-IV SP 277. Zaadaptowany budynek po dawnym markecie będzie pełnił funkcje kulturalno-oświatowe, stając się swego rodzaju dodatkową salą gimnastyczną. Na łączniej powierzchni 720 m2 staną m.in. stoły do ping-ponga i bramki do piłki halowej, będą prowadzone gry i zabawy ogólnorozwojowe, lekkoatletyczne i gimnastyczne.

Szkoła otrzymała pawilon do użytkowania na 10 lat, całkowicie bezpłatnie.

I wydaje się, że to bardzo dobry pomysł. Tuż obok działa Żabka, na przeciwko jest Topaz, więc braku marketu mieszkańcy Łojewskiej raczej nie odczuwają (szczególnie, że w ostatnich miesiącach przed zamknięciem miał już spore braki w towarach).

Natomiast szkoła im. Orzeszkowej, jak chyba wszystkie w dzielnicy, jest przepełniona – a dzieci będzie jeszcze więcej od września, czyli od wejścia w życie reformy edukacji przywracającej 8-letnie szkoły podstawowe. Dodatkowe pomieszczenia na pewno się więc przydadzą.

 

zdjęcie na górze: szkoła nr 277 przy ul. Suwalskiej

 

9
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx