Dlaczego Bartnicza jest tak długo zamknięta?

10
Share

Zapytaliśmy wodociągowców o przyczyny przedłużającej się naprawy awarii.

 

Za chwilę minie tydzień od pęknięcia rury pod jedną z głównych ulic Bródna – i końca prac naprawczych nie widać. Od czwartku 19 stycznia ulica Bartnicza (od Bolesławickiej do Rembielińskiej) jest całkowicie zamknięta dla ruchu, a samochody i autobusy komunikacji miejskiej muszą jeździć objazdami.

Co się dzieje i kiedy ulica zostanie otwarta? Zapytaliśmy o  to „u źródła” – czyli w Miejskim Przedsiębiorstwie Wodociągów i Kanalizacji.

W związku z awarią przewodu wodociągowego (o średnicy 250 mm) przebiegającego na skrzyżowaniu ulic Bartniczej i Rembielińskiej służby techniczne MPWiK wyłączyły uszkodzony odcinek rury. Obecnie prowadzona jest wymiana ponad 20–metrowego fragmentu wodociągu przebiegającego w poprzek jezdni ul. Bartniczej. Operacja jest skomplikowana technicznie ze względu na konieczność wykonywania głębokich wykopów otwartych oraz przebieg innej niż wodociągowa podziemnej infrastruktury, co wydłuża czas naprawy – wyjaśnia targowek.info Marzena Wojewódzka, przedstawicielka MPWiK.

 

Rozkopana ul. Bartnicza, zdjęcie sprzed trzech dni /fot. targowek.info

 

Niestety, nikt w MPWiK nie jest gotów podać choćby przybliżonej daty zakończenia prac i otwarcia Bartniczej dla ruchu.

Ruch na tym fragmencie jezdni będzie niezwłocznie przywrócony po zakończeniu robót i wykonaniu tymczasowego zabruku. Nawierzchnia zostanie docelowo odtworzona po uzyskaniu niezbędnej decyzji zarządcy drogi oraz w odpowiednich warunkach atmosferycznych – informuje, nie podając żadnych dat, Marzena Wojewódzka.

Mówiąc krótko – Bartnicza otwarta „będzie, kiedy będzie”, a gładki asfalt znajdzie się na niej jeszcze później. Na szczęście, mimo awarii, dostawy wody do sąsiednich domów przebiegają bez przeszkód.

AKTUALIZACJA:

10
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx